Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem elköltözött itthagyta...

Férjem elköltözött itthagyta a gyerekeknek a házat. A bíróságon váláskor kérhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés
2020. júl. 11. 19:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

"...nem tudhatjátok be az ellenértékét a gyerektartásba."


De. Van olyan, hogy gyermektartásdíj megváltása.


"2) A szülők megállapodhatnak abban is, hogy a gyermekétől különélő szülő a tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget. A megállapodás akkor érvényes, ha abban meghatározzák azt az időszakot, amelynek tartamára a juttatás a tartást fedezi, és azt a gyámhatóság vagy perbeli egyezség esetén a bíróság jóváhagyja."

2020. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

"Van egy jó hírem: ha még nem váltatok el, akkor annak a második háznak a fele a tiéd."


Ne beszéljünk már marhaságokat. Az életközösség megszakadásával a vagyonközösség is megszakad. Onnantól kezdve nincs közös vagyonszerzés. Ennek semmi köze a válás kimondásához.


Kérdező, itt ez jöhet be:

4:217. § [A szülők megegyezése a gyermektartásról]

(2) A szülők megállapodhatnak abban is, hogy a gyermekétől különélő szülő a tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget. A megállapodás akkor érvényes, ha abban meghatározzák azt az időszakot, amelynek tartamára a juttatás a tartást fedezi, és azt a gyámhatóság vagy perbeli egyezség esetén a bíróság jóváhagyja.

(3) A (2) bekezdés szerinti megállapodás ellenére a bíróság akkor ítélhet meg tartásdíjat, ha az a körülmények előre nem látható, lényeges változása miatt a gyermek érdekében vagy valamelyik fél súlyos érdeksérelmének elhárítása miatt indokolt.


Mint látszik, ennek feltételei vannak, és nem örökre szól, hanem egy időszakra legfeljebb.

2020. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

"Mint látszik, ennek feltételei vannak, és nem örökre szól, hanem egy időszakra legfeljebb."


Lehet 18 ev is az az idoszak. Atlag tartasdij olyan 25-30e/gyerek. Tételezzük fel, hogy itt 2 van, lévén gyerekeket említ a kerdezo. Tehát 2 gyerekre havi 60e, az évi 720e. 18 év alatt az 12.960.000 Kb átlag 2 szobás panellakas -ára

2020. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
47%

Igen, lehet 18 év is ez az időszak.

De ez most hogy jön ide? Nem ez volt a kérdés.

2020. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodból.
2020. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező ha vert titeket minek szültél neki még gyereket? Gondolom nem az utolsó megszületése után kezdett el verni... egy házasság megromlásához meg két ember kell, biztos volt amit nem kapott meg otthon ha szeretőt kellett keresnie.
2020. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

"Az utolsó mondatodból."


És? Én csak annyit írtam, hogy nem örökre szól, hanem hogy időszakra. Ezen túl én nem írtam semmit.

Minek kötekedsz velem?

2020. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
95%
Én meg annyit írtam, hogy ez az időszak 18 év is lehet, konkrétan a teljes tartási kötelezettség időszaka. Semmi kötekedés nem volt benne, csupán kibővítettem a válaszodat.
2020. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!