Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gy. Tartásdíjat a fiam...

Pallás Katalin kérdése:

A gy. Tartásdíjat a fiam nevére szeretném íratni. El lehet ezt intézni? Hova kell mennem intézkedni? Milyen következményekkel jár ha a gyermek nevére kerűl?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az Állam általi gy.tartásdíjat ami az én nevemen van.Szeretném, hogy a gyerek nevére kerűljön a szociális helyzetem miatt.Befolyásolja-e RÁT-ot ha a gyermekem nevére kerűl a gy.tartásdíj?
2010. aug. 3. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Amíg kiskorú a gyerek,addig nem kerülhet e nevélre a tartásdíj.
2010. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyermektartásdíj szó szerint azt jelenti, hogy a gyermek tartására kapja az anyuka/apuka. Egy gyermek nem tudja eltartani magát, ezért folyósítják az eltartó nevére. Nincs lehetőség arra, hogy gyermeked nevére folyósítsák az összeget.
2010. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nyitni kell neki egy számlát, amire havonta x összeget befizetsz.
2010. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez a rát-ot nem veszélyezteti, hiszen a gyerektartást nem te kapod, hanem a gyereked, és ha még kiskorú akkor nem lehet a nevére íratni, mint ahogy az egyik válaszoló is írta. Bankkártyát meg felesleges csináltatni, max majd ha idősebb lesz.
2010. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!