Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom és...

Mit tegyek, ha a családom és a feleségem családja lenéz és másokhoz hasonlítgatnak, és ezek a hasonlítgatások kimerülnek abban, hogy én rosszabb vagyok másnál?

Figyelt kérdés

Van egy feleségem, egy fiam és egy lányom.

A feleségem és a fiam, és a feleségem családja folyamatosan másokhoz hasonlít, ami rosszul esik.

Múltkor jött a feleségem testvére, a férje és a lánya. 420 km-re lakunk egymástól, ő 4,5 órán át vezetett, én 6 órán át, és akkor ment az összemérés, hogy: "Józsi, ami neked 6 óra, az Lalinak csak 4,5." Csak azt nem nézik ezek, hogy van egy lányom, aki nem bírja a kocsit, és lassabban kell vezetnem.

A feleségem öccsével egy helyen dolgozunk. Én 5 éve vagyok ott, a sógorom 2. Megy az összehasonlítgatás, hogy ő 2 év alatt kiharcolt magának egy nagyobb posztot, én meg 5 éve ugyanott vagyok.

Mondtam már a feleségemnek, hogy ne csinálja ezeket, mert kínos helyzetbe hoz, mindig mondja, hogy nem fog többet rossz helyzetbe hozni és megalázni, de mindig megaláznak és én vagyok a nevets³g tárgya.


2020. júl. 25. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A feleségednek kellett volna keményen közbelépnie már az első megnyilvánulásnál, hogy paraszték tudják, hol a helyük. Ha már nem tanították meg őket a normális emberi viselkedés minimumára amit egy másik emberrel szemben tehetnek.
2020. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha te nem tiszteled és szereted saját magad annyira, hogy az ilyen helyzetekben méltóságodat megkeresve kiállj magadért, bármi, ismétlem BÁRMI legyen is a következménye, akkor hogy várhatod el, hogy mások tiszteljenek?


Férfi vagy?Vagy lábtörlő?


Képviseld magad.

2020. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért, mert azt látom, hogy a feleséged nem áll ki melletted. Legyél határozottabb és tedd helyre őket. Lehet ezt udvariasan is.
2020. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Húúúú, de kiakadnék ezeken!


Vegyük sorjába!


"A feleségem és a fiam, és a feleségem családja folyamatosan másokhoz hasonlít"


Hány éves a fiad, hogy bárkihez is merészel hasonlítani? Eligazítanám a taknyos kölyköt, hogy merre meddig hány méter!


"Józsi, ami neked 6 óra, az Lalinak csak 4,5."


Először is ugyebár nem az a jobb sofőr, aki hamarabb teszi meg az utat, hanem, aki biztonságosabban vezet. Másrészt ha valaki engem azért néz le, mert nem hágom át a sebességkorlátozást (vagy legalábbis nem vezetek ámokfutó módjára), azt én olyan emeletes bunkónak tartom, akivel még egy levegőt szívni is nehezemre esik utána.

Az már csak hab a tortán, hogy pont a kislányod miatt vezetsz lassabban.

Konkrétan egy ilyen megjegyzés után ordítva közölném az illetővel (feleség? testvér?), hogy k...vára nem érdekel, hogy ők hány óra alatt értek ide és hogy nálam gyorsabban vagy lassabban vezet a sógor. Ezt egyszer kell így megmondani, aztán rögtön mindenki megtanul viselkedni, mert nem akar legközelebb botrányt.


Munkahelyen sógorral való összehasonlításnál alighanem megmondanám a feleségemnek, hogy feküdjön a sógorral össze, hátha másban is jobb nálam.


Az biztos, hogy soha szó nélkül nem hagynám ezeket, mindig ingerülten és emelt hangon reagálnék rá, és csöppet sem érdekelne, ha vendégek előtt vagy vendégségben történik mindez.


Ehhez egy gátat át kell lépned magadban: hogy fontosabbnak tartsd a saját lelki békédet és önérzetedet, minthogy ők mit gondolnak rólad. (Egyébként eddig is semmi embernek tartottak, ha így mertek beszélni veled, tehát sok veszítenivalód nincs.)

2020. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
100%
Anyósom mindig a lányához hasonlított...ő gyorsabban kapál , ügyesebben levág egy tyúkot...( naná hiszen falun nőtt fel,gyerekkora óta csinálta, én meg panelben nevelkedtem, felnőtt fejjel tanultam meg) Vissza költöztem a családdal városba, innentől kezdve én mondogattam a megjegyzéseket: az én gyerekem egyetemre jár, nem kapálni a mama kertjét... én is diplomát szereztem, komoly hivatalnok vagyok, nem csak egy eladó, mint a lánya. Anyós egyszer amikor telefonon beszéltem vele megelégelte és rám kiabált hogy mit kell dicsekedni - én meg vissza, hogy csak azt csinálom amit ő korábban tett velem. Hónapokig nem beszéltem vele de 200 km- ről én tudtam elintézni neki egy kórházi kezelést nem a szomszédban lakó agyondicsért lánya. Most néha beszélek vele telefonon de nem vagyok hajlandó személyesen találkozni...a férjem viszont kiáll mellettem és ha elkezd leszólni amikor ott van nála azonnal autóba ül és eljön. Nem várom el hogy ő se menjen, ő sem hogy menjek ha nem akarok. Lenne más lehetősége a családodnak is.
2020. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!