Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó lehet egy 9 éves gyereknek,...

Jó lehet egy 9 éves gyereknek, ha az anyjával kiköltözik Németországba?

Figyelt kérdés

Mi már 7 éve külön élünk, 100 km-re egymástól, és két hetente megyek a kislányomért, nagyon szeretem, ő is ragaszkodik hozzám, persze az anyjához jobban. Most jelezte az exem, hogy ők Németországban próbálnának szerencsét, mert a legjobb barátnője szerzett munkát, szállást, és mennyire jó lenne a kislánynak, ha megtanulna németül. És legyek megértő, ne álljak a boldogságuk útjába. Én tényleg mindenben próbálom a gyerek érdekeit nézni, de ebben a helyzetben, én sokkal több buktatót látok, egyáltalán nem látom azt, hogy ez valóban jó is lehet a gyereknek. Nagyszülők, rokonok, barátok, apa rögtön kiesik, mi marad? Az, hogy megtanul németül, szerintem kevés.

Írjatok nyugodtan véleményeket, senkit nem fogok lepontozni :)



2020. aug. 23. 14:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Ennel, ami itt van, biztosan jobb lesz.
2020. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%
Vissza fognak jönni. Kérdés, hogy mennyire kisemmizve.
2020. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
37%

Most ami helyzet van nemzetközi szinten tuti nem engedném ki.


Az exednek mond meg, hogy nézzen már jobban oda, hogy hogy akar kiindulni..

Németország elég labilis mostanság. Óriás cégek inognak meg és nem csak az Autóiparban, hanem más iparágban is.

2020. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Menjenek ki teremtsék meg a körülményeket aztán mehet a gyerek is. Kint nem sz.rozik a gyermekvédelem, ha bejelentenek egy gyereket egy lakásba egyből beugranak egy nem bejelentett vizitre és ha nincsenek meg az előírt körülmények viszik is a gyereket magukkal. És elég komoly elvárások vannak.
2020. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%

"... legyek megértő, ne álljak a boldogságuk útjába."


Ez esküszöm úgy hangzott, mintha a szerelmétől akarnád elválasztani!:)

Neki az a boldogság, ha kint csicskázik valami olyan munkát, amit a németek nem vállalnak el?

Hagyja itt a gyereket, te majd beíratod egy nyelvtanfolyamra és szünidőben, amikor látogatja az anyját, majd gyakorol!

2020. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

""... legyek megértő, ne álljak a boldogságuk útjába.""


Mást nem tudsz tenni.

2020. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

én 12 éves voltam amikor kiköltöztünk londonba. Akkor ott nagyon rossz volt, Elvesztettem a barátaimat, rokonaimat. De szerintem ez volt az egyik legjobb döntésük a szüleimnek, Egy idő után találtam új barátokat, szerelmet, etc. Szerintem ha a szüleim nem hoztak volna el londonba, most is magyarországon lennék, minimálbérért. De szerintem roszab lenne a lányodnak a megfosztanák az apjától. Maximum akkor lenne szerintem lehetőség hogy elmennek németországba ha te is velük mennél, és nagyon sokan úgy tekintenek külföldre hogy ott minden jobb lesz etc... Pedig NEM

csak indokolt esetben menjenek külföldre, ez nem a mese hogy szerencsét próbálunk lesz ami lesz kapunk a királytól aranyat meg élelmet ha legyőzzük a sárkányt... a szüleim azért mentek oda mert felkínáltak nekik egy vezetői pozíciót. Ez egy vicc hogy a barátnője lakásában akarnak lenni... Ilyen MAXIMUM akkor lehetséges ha a barátnőnek már van biztos keresete megélhetés, de gonodolom ha lenne akkor sem adná oda nekik. Én már egy szinten tudtam angolul, így könnyeb volt.

2020. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

Igen, jó lehet.

Az én gyerekem 8 éves volt, amikor külföldre költöztünk. Az ország nyelvén egy év alatt megtanult úgy, hogy elvesztését nélkül került sima iskolába a saját évfolyamára.

2020. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhet még vélemény! És, hogy itt is megy a lepontozás, az érthetetlen!
2020. aug. 23. 15:27
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Elején nehéz lesz a kislánynak ez biztos elveszti barátait,ismerösöket apukáját,és mivel nem tud gondolom németül így lehet hogy idő lesz míg új barátokat talál.

Nem lesz egyszerű,nagyon más minden Németországba.

2020. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!