Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 9 éves kisfiú és 7 éves...

9 éves kisfiú és 7 éves kislány miről szereti, ha kérdezik? Hogy lehet "bevágodni" náluk telefonos beszélgetések alatt?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, nagyon fontos !!


Én amúgy 20 vagyok, lány.


2011. szept. 27. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Suliról semmiképpen ne kérdezd! :)

Kérdezd meg, milyen mesét látott legutóbb, jó volt-e, mi a kedvenc játéka, ugye, milyen aranyosak a kiskutyák... stb.


Lényeg, hogy a szabadidejéről, szórakozásról kérdezz, beszélj.

2011. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

jaja sulit hanyagold


szabadidő,játékok, barátok

2011. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne bevágódni akarj náluk, hanem szeresd őket! Emlékezz arra, hogy amikor te ennyi idős voltál, mit szerettél - vagy mit szerettél volna - ha egy felnőtt tőled kérdezett volna. Ez nagyon sokat tud segíteni.


Az iskola bizony nagyon is jó téma pl. egy iskolát szerető, tanulni szerető, okos gyerek esetében.


Más téma: a mit szeret enni, mi a kedvenc étele, ki a kedvenc csoprttársa, kis barátja/barátnője, milyen az új tanító néni, vagy bácsi; van-e bicaja, szeret-e bicajozni vagy rollerezni; ki a kedvenc rajzfilmfigurája, mesehőse, mi a kedvenc meséje, szereti-e ez állatokat, szeret-e rajzolni, vagy bábozni; hova szokott menni: bábszínház, uszoda, vidámpark, állatkert, vadaspark stb.


De ne csak lérdezd, hanem hagyd is őket beszélni!


Vélhetően nem csak telefonon ismered őket, hanem személyesen is. Hagyd őket beszélni! Hagyd, hogy megnyíljanak - nem is hiszed, hogy mennyire hálásak tudnak lenni az emberek, akárhány évesek is, ha észreveszik, hogy a másik őszintén odafigyel rájuk, meghallgatja őket; hogy kíváncsi arra, mit szeretnek, mit nem, kikkel barátkozbak, miféle gondolataik vannak!

Hagyd, hogy beszéljenek magulról és csak finoman tereld a beszélgetést egy-egy kérdéssel!


Egyet ne akarj: bevágágódni! A legtöbb gyerek iszonyú hamar észreveszi a képmutatatást, a huzudozást, a nem őszinte szeretetet, a se..nyalást meg a többi álszent viselekedést és azonnal bezáródik. Szerintem te magad sem örülnél annak, ha azt érzenéd, hogy valaki piszokul pedálozik neked és be akar vágódni - az ember óhatatlanul is bizalmatlan lesz, bezáródik. MIndig ott van hátul a gonosz kis manó: "mit akar ezzel elérni"? Egy kisgyerek ezt nem feltétlenül tudja így megfogalmazni magában, de az ÉRZÉS az benne van!


Ha elfogadod őket, ha szereteted őket, ha egyszerűen csak önmagadat adod, akkor megnyílnak és te magadtól rá fogsz érzeni, hogy miről beszélgess velük. :)

2011. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Basszus, én eddig nem voltam olyan Karácsony bolond, de most nagyon meghoztad a kezdem ezekkel a dalokkal:)

És ez lesz az első igazi közös Karácsonyunk a vőlegényemmel, tavaly, pont Karácsony előtt jöttünk össze, jó volt, de még nagyon friss volt a dolog. Idén meg már együtt élünk a saját kis lakásunkban, együtt fogunk karácsonyozni. Jövő Karácsonykor meg már rég házasok leszünk. Úgyhogy most én is nagyon nagyon várom:):).

2011. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Húú, bocsi, ezt nem ehez a kérdéshez akartam:D
2011. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19:50 " jingle bell-jingle bell"
2011. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
39%
Ezt a kérdést mintha egy pedofil tette volna fel.
2012. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Politikáról történelemről földrajzról

Én 13 vagyok és 8 éves korom óta csak ilyen témakörökről vagyok hajlandó beszélgetni

2018. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy mekkora a lompos?
2018. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!