Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik adni...

Mennyi pénzt illik adni manapság egy lakodalomba?

Figyelt kérdés
Évek óta nem voltam lakodalomban, nem tudom, mennyibe kerül manapság egy lakodalom.
2020. aug. 26. 06:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
32%
Mennyire közeli ismerős? Közeli családnak 100, távolabbinak 50, akik meghívtak csak hogy ne legyen sértődés amúgy nem vagytok napi kapcsolatban 20 ha egyedül mész.
2020. aug. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
62%
Az elsőre ne hallgass. Annyit adj. amennyit a pénztárcád elbír. Igaz, hogy sokan elvárják, hogy fizesd ki az étkezés költségét, de aki ezt elvárja, mert nincs pénze a költségek fedezésére, az ne tartson lakodalmat. Egy főre 5-10 ezer bőven elég.
2020. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
79%
100 ezer?? Hát én a felét adnám, persze aki kőgazdag, ott nincs határ. Fél fizetés, plusz felruházni a családot plusz menyasszonytánc nem kis költség. 10ezer/fő bőven elég.
2020. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
82%
20 ezer/fő, mi mindig ennyit vittünk a párommal.
2020. aug. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Ketten mennénk, 30 ezerre gondoltunk, távolabbi rokon. Csak kicsit bizonytalan vagyok, hogy elég-e. Tudnánk többet is adni, de azért nyilván más helye is lenne a pénznek.


Köszi a válaszokat!

2020. aug. 26. 07:37
 6/45 anonim ***** válasza:
16%

#5

Elég... volt 20 évvel ezelőtt.

2020. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Azért nem fogom a ránk eső rész teljes részét állni, mi is buktunk anno 1,2 milliót a lagzin, szerintem aki manapság lagzit csinál, az ennek tudatában teszi. :)
2020. aug. 26. 07:52
 8/45 anonim ***** válasza:
89%
Sztem hülyeség ez a méricskélés és azok a jegyespárok foglalkoznak ezzel, akik túlnyújtóznak a takarón, aztán meg árgus szemekkel lesik, hogy vajon a beszedett pénzből kijön-e a vacsora ára. Manapság esküvőt szervezni egy kész anyagi csőd, főleg ha igényeset akar az ember, ezzel számolni kell. Viszont a pár magának szervezi ezt az eseményt, a saját igényeire szabva, ezért nem várhatja el, hogyha ő kifizet több milliót az esküvőjére, akkor a vendégeknek is finanszíroznia kell ezt a színvonalat. Akinek nem telik rá, szervezzen szerényebbet vagy gyűjtsön még. A vendég meg döntsön anyagi lehetőségeinek megfelelően, hiszen elvileg nem a pénz miatt hívják meg hanem azért, hogy megossza a párral az örömét és részese legyen az egybekelésüknek.
2020. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
94%
Elég a 30 két főnél.
2020. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
97%
Na igen, amúgy aki esküvőt szervez, annak tudnia kell, hogy màr egy egyszerű verzió esetén is mínuszosba fognak kijönni anyagilag.
2020. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!