Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakodalomba nem illik ilyenkor...

Lakodalomba nem illik ilyenkor menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi a jó ilyen helyzetben szerintetek? Apósom márciusban elhunyt viszont júliusban hivatalosak vagyunk egy lakodalomba. Én úgy gondolom, hogy nem illik menni. Viszont a férjem fél attól, hogy mert nem megyünk akkor haragudni fognak! Rokoni kapcsolatban vagyunk a házasulandókkal!/náluk is volt haláleset de gondolom már sok pénzt bele öltek ezért nem mondták vissza\. Az anyósom például elmegy de a lakodalomba nem marad! Mit lehet itt tenni! Én szívem szerint nem mennék! Válaszokat előre is köszönöm!!

2017. máj. 15. 06:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Nekem az az elvem, hogy egy hónapon belül az esküvőre sem mennék; három-négy hónapig az esküvőre igen, de a lakodalomba nem, utána már lagziba is. Ez kb így volt szokás nálunk is, férjeméknél is, sose volt sértődés.
2017. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Hát szerintem sem illik menni.
2017. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Meghalt , szomorú, de az elet megy tovább. Házasodnak, gyereket szülnek. Mosolygunk, sírunk,,,,,,

Miért ne mennél? Gyászolni lehet attól, hogy elmész egy lagziba.

2017. máj. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szomorú hogy valaki elhunyt de ettől nem áll meg az élet. 4 hónappal később lesz az esküvő, szerintem nyugodtan el lehet menni.

Persze ha nem akarsz ne menj, inkább ne rontsd a hangulatot.

2017. máj. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Menjetek nyugodtan, viszont itt pont hogy illik feketében megjelennetek. Az is jó, ahogy anyósod csinálja, hogy részt vesz a szertartáson, de mulatni nem marad.

Viszont ez már nem a középkor, senki se fog megszólni, ha maradtok. Sajnálatos, hogy haláleset történt a családban, de az élet megy tovább.

2017. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Most attol miert es kinek lesz jobb, ha otthon maradsz? Senkinek. Eppen csak rosszabb lesz: ahelyett, hogy szereznel egy jo elmenyt otthon gondolkozol a tortenteken...
2017. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Az egyik egy sajnálatos dolog, de nem kell leragadni ennél. Menj el a lakodalomba és érezd jól magad.
2017. máj. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Regi magyar szokas az ozvegy egy evig feketeben jar a kozeli hozzartozok 6 hetig gyaszolnak.

Te nem vagy kozeli hozzatartozo igy rad csak temetes napja plus 3 nap vonatkozik a gyaszra.ferjednek 6 het de nem kell feketeben jarnia.

Lagzi 6 het utan siman mehet csak anyosnak is csak ne mulason tancoljon es feketeben legyen.

Az elet megy tovabb apos is orulne ha latna mindenki boldog.

2017. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az apósod hunyt el, tehát szerintem hagyd, hogy ezt a férjed döntse el. Az ő apukája volt, az anyukáját is hívták az esküvőre, pedig a férje halt meg, tehát ezt beszéljék meg ők, hogy jó Nekik. Ha anyósnak rossz érzés lenne, hogy mulatunk, tiszteletben tartanám, nem halok bele, hogy a lagzit kihagyom. Ha a férjed szoros kapcsolatban volt az apukájával és ő nem szeretne lagzizni, nincs mit kérdezni. A szertartásra nyugodtan elmennék, de ahogy leírtad, azzal egyiküknek sincs problémája. A lagzi legyen a férjed és az anyósod döntése.
2017. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az élet megy tovább. Nekünk szeptemberben volt az esküvőnk, augusztusban halt meg a nagybátyám. Most mondtam volna le? Minden kifizetve, megszervezve? A halottat nem hozza vissza, ha mindenki befásultan sír otthon, viszont óriási bosszúságot okoz a kidobott pénz. Anyósod más, neki a férje volt, nálunk is az özvegy és a "gyerekek" az esküvőn, vacsorán ott voltak, a mulatozás kezdetekor mentek el. Tényleg nem értem, miért ne lehetne 4 hónappal utána tovább élni az életet.
2017. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!