Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan lenne hogy magyar...

Olyan lenne hogy magyar állampolgárú kiskorú é.anya gyeremeke gyámja a kiskorú anya éanyja.Most a baba nevét szeretnék átíratni nem magyar állampolgár nagykorú é.apa nevére viszont a gyámságot a kiskorú éanyján szeretnénk hagyni.Lehet ilyen?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 21:01
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én a kiskorú anya nem szeretné hogy az apán legyen a gyámság hogy ha valami is történik köztünk ne tudja elvinni a babát. És a kicsi neve azért nem lett születésekor az apa nevén mert decemberbe ne vállalta a hivatal az ünnepek miatt
2020. aug. 31. 19:57
 12/22 anonim ***** válasza:

A válaszod a gyámságra vonatkozik. Ezért nem szeretnéd, ha az apja lenne a gyám, nehogy esetleg idővel el tudja tőled vetetni a gyermeket.

Na de - a kérdésben ezt írod: "Most a baba nevét szeretnék átíratni nem magyar állampolgár nagykorú é.apa nevére...". Ki szeretné átíratni az apja nevére? A kérdésből arra következtettem, hogy az anya (azaz Te) és a nagymama, aki gyámként szerepelne. Viszont az apa nevére való átírással épp az apának adtok lehetőséget arra, hogy a gyereket elvigye!

Vagy az apa akarja átíratni a maga nevére? Akkor miért úgy írtad, hogy szeretnék átíratni a nem magyar apa nevére. Kik szeretnék még az apán kívül?

2020. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam. Szeretnénk átíratni a baba nevét az apukája nevére viszont a gyámságot a nagymamáján szeretnénk hagyni.
2020. szept. 1. 13:30
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem így működik sajnos. Ha a nevére akarod íratni, mert mondjuk kell a pénz, akkor cserébe jogokat is adsz neki, joga lesz látni őt, joga lesz kérni, hogy nála legyen, stb.
2020. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Semmi pénzről nincs szó,sem arról hogy nem láthatja vagy bármi ilyesmi.
2020. szept. 1. 18:50
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg fogod magad, besétálsz a családsegítőbe, aztán ők majd eligazítanak, hogy merre indulj ezzel.
2020. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igen "fogom magam" és besétálok az anyakönyvvezetőhöz ugyanis ott kell az ilyesmit intézni. 😊👍
2020. szept. 2. 17:48
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha így tudod, akkor mit kérdezel? Akkor megspóroltad a családsegítős kört. Amúgy meg apasági nyilatkozat, vagy maga az apa nélkül nehezen. De tudod mit? Menj csak. De flegmázzál csak itt, kislány, attól még anyádnak jogilag több köze van a gyerekedhez, mint neked. Lettél volna ilyen kis okoska akkor is, amikor gyerekfejjel szültél.
2020. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mért spóroltam volna meg? Van apasáig nyilatkozat. Épp olyan flegma a kislány mint te voltál a kislánnyal. Téged nem tanított meg "anyád" ha már itt járunk értelmes szavakat használni? Vagy a szavak szebb formáját? Inkább voltam gyerekfejjel is ilyen okoska hogy megszüljem mint elvetessem de ez már szerintem mindenkinek maga döntése. Attól hogy hamarabb lettem anya még nem vagyok másabb mint bármilyen ember. De nem állok le vitatkozni. Igenis büszke vagyok hogy egy gyönyörű gyermek boldog édesanyja lehetek.
2020. szept. 2. 21:51
 20/22 anonim ***** válasza:
64%
Sok boldogságot kívánok Nektek! 😃👋
2020. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!