Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyha én magyar állampolgár...

Hogyha én magyar állampolgár vagyok a gyermekem Szlovák a párom is és ha én szlovákián a nevemre veszem a gyereket akkor kettős állampolgár lesz?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem.
2018. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevedre veszed- az nem létezik. Teljes hatályú apaj elismerő nyilatkozatot tehetsz, ami azt is jelenti, higy a gyerek ennek köszönhetoen magyar állampolgár is lesz
2018. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Most nem értem, hogy a sajátod a gyerek, vagy másét akarod a nevedre venni?


Ha a tied, akkor automatikusan magyar állampolgár is lesz, csak ezt az anyakönyvvezetőnél el is kell intézni, mert ott nem fogják a kisujjukból kisz.pni, hogy a gyerek apja más állampolgár, ha nem szólnak nekik.

2018. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
De, első. A magar allampolgarsag szülő függő, egy magyar állampolgárnak a gyereke is az lesz
2018. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Szlovák-magyar biztosan nem, mert ha Szlovákiában valaki felveszi a magyart, akkor elveszti a szlovákot.


Ennyi.

2018. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiskorúra is vonatkozik, utolsó ?
2018. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Szlovákián olyan nincs. Szlovákiában van. A gyereked kettős állampolgár, kivéve, ha Szlovákiában nem engedik a kettős állampolgárságot.
2018. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Kettős állampolgár biztosan nem lesz, mert a szlovák jog a magyar joggal ellentétben nem ismeri el a kettős állampolgárságot. Szóval ha magyar állampolgár lesz, akkor elveszíti a szlovák állampolgárságot. Emiatt viszont aligha hiszem, hogy amíg kiskorú, addig le lehetne mondani a nevében a szlovák állampolgárságról.


A "nevedre vétel" az egy ettől független kérdés. De most ténylegesen a te gyereked, vagy a párod gyereke egy korábbi kapcsolatból? Ha az utóbbi, akkor ahhoz, hogy megkaphassa a te vezetéknevedet, egészen biztosan kell a vér szerinti apja beleegyezése is, anélkül ti ketten nem dönthettek felette. Ha a te gyereked, de valamiért nem így anyakönyvezték eredetileg, akkor viszont tehetsz elvileg teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, és akkor a vezetéknevedet is megkaphatja szerintem. Bár nem ismerem a szlovák családjogot pontosan.

2018. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Szeretem a szlovák csajokat, de a kérdésedre válaszolva

:Nem.

2018. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A gyerek az enyém én vagyok a vérszerinti apukája,de viszont az anyukája vezeték nevét kapta és van olyan ismerősöm aki kettős állampolgár.
2018. ápr. 4. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!