Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a jövőtől ennyire?

Figyelt kérdés

Helló.

Ugye a szülők se élnek örökre. Az én családomban mindenki eléggé öreg már. Apám még születésem előtt meghalt, így öt nem ismeretem csak a hallottak alapján, anyám olyan 50 utáni, mamám 83, keresztanyám 60. Annyira félek, hogy eljön az idő mikor mindenki sorra elfog hagyni engem és egyedül maradok a családból. Egyedül én vagyok fiatal 23 évesen. Jelenleg dolgozok egy rendes és viszonylag könnyű munkát 1 műszakban egy gyárban, és mikor hazajövök akkor olyan jó, hogy mindig van itthon valaki. El nem tudom képzelni nélkülük a jövőt hogy üres házba jövök haza. A házat is az én nevemre írták át, bármi történjék velük, ami aggaszt. Legjobban nagyimat szeretem, nélküle tuti megőrülnék és nem tudnám elviselni azt, hogy egyik napról a másikra nincs már. Én nem félek a saját halálomtól, de az övéktől igen. Szívesebben halnék meg előttünk, mint végig kísérjen a haláluk sorra. Születésemtől ők neveltek, gondoztak, egy házban végig. Családos vagyok, mindent ők intéznek el általában. Nekem csak kisebb feladatokat adnak. Először még kezdetben egy másikban de arra nem emlékszek csak a mostanira. Ezért is lesz furcsa üres házba hazajönni. Mit tegyek, hogy ne gondolkozzak ezen, mert hiába terelem máshova a gondolataimat, mindig ide lyukadok ki. Visszahúzódó lány vagyok óvóda óta. Életem során egy igaz barátra tette szert, akivel most is jóban vagyok. Általában itthon tevékenykedek, nem szoktam bulizni, diszkózni, dohányozni, pasizni stb. Párt meg nem tudok elképzelni magam mellé, legyen fiú vagy lány, egyszerűen nem megy. Már az intimitástól kiráz a hideg ezért is maradok egyedül. Ki van még ezzel, hogy folyton az elmúláson gondolkodik és azon, hogy teljesen egyedül fog maradni? 23L



2020. aug. 31. 05:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezért válassz egy jó szakmát /diplomát, amivel tuti megélsz,és nem kell aggódnod soha a jövőd miatt.
2020. aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy egyedül. Így vagyok ezzel én is.

De ez szerintem is azért van, mert nem sikerült felnőni, lélekben gyerekek maradtunk.

2020. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A halál az élet része. Nekem talán azért sikerült ezt hamar elfogadnom, mert 11 éves koromra már 3 nagyszülőmet elvesztettem.

Azt kell tudatosítani magadban, hogy sajnos ez ellen nem tehetsz semmit és attól még el fog jönni, hogy rettegsz tőle. Ezzel csak megkeseríted az életedet.

2020. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ha nem lesz párod, egyedül maradsz, jól látod a jövőt. Inkább annak keresd meg az okát, hogy miért irtózol az intimitástól. Ez nem normális.
2020. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

En 26 évesen vagyok teljesen egyedül, barátok es kapcsolat nélkül, soha nem lennék képes egy parkapcsolatra es az intimitasra... a legrosszabb, hogy egyke vagyok es halmozottan mentális beteg. Nulla jovokepem van. Nulla. Gyerek nyilván kizárva, mégha lenne is biztos munkám es jó keresetem(ami soha nem lesz) akkor sem lehetne gyerekem, mivel nyilván ő is mentális beteg lenne.

Súlyosan depressziós es szemelyisegzavaros vagyok évek óta. Nem vagy egyedül. Az én helyzetemre egy megoldás van, tudjuk mi az... mar keresem a módszert.

2020. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 1Léna ***** válasza:

A félelem leszívja az energiádat, elveszi az idődet, az életkedvedet, és nem tudja megakadályozni, azt a törvényszerűséget, hogy aki egyszer megszületett az egyszer meg fog halni.

Nagyon fáj elveszteni a szeretteinket. Mindig hiányoznak, de emlékük, a közös élményeink, a tőlük tanultak, a szeretetük velünk maradnak. Szervezz velük olyan közös örömteli együttléteket, melyekre jó lesz Neked is visszaemlékezned, akkor ha már nem lesznek.

Nem jó az embernek egyedül. Ezért, ha nem is tervezel férjhez menést, akkor is felkutathatod a rokonokat, vagy kereshetsz kapcsolatot önkéntes szolgálatokkal.

Áldott vagy!

2020. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy mi a problémád legfőbb oka, mégsem teszel ellene. Nem akarsz felnőni, a felnőttek életét élni.

Azokat, akiknek nincs társuk/gyerekük valóban sokkal jobban megrázza a szülők és más rokonok elvesztése.

Arról nem tehetsz, hogy nincs testvéred, de arról igen, hogy nincs párkapcsolatod.

A helyedben keresnék egy pszichológust, ő tudna segíteni abban, hogy felnőj érzelmileg is, hiszen be kell látni a szüleid ezt nem segítik, sőt gátolják. Ha igazán szeretnének, akkor azzal is törődnének, hogy neked mi a jó.

2020. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!