Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a jövőtől ennyire?

Figyelt kérdés

Helló.

Ugye a szülők se élnek örökre. Az én családomban mindenki eléggé öreg már. Apám még születésem előtt meghalt, így öt nem ismeretem csak a hallottak alapján, anyám olyan 50 utáni, mamám 83, keresztanyám 60. Annyira félek, hogy eljön az idő mikor mindenki sorra elfog hagyni engem és egyedül maradok a családból. Egyedül én vagyok fiatal 23 évesen. Jelenleg dolgozok egy rendes és viszonylag könnyű munkát 1 műszakban egy gyárban, és mikor hazajövök akkor olyan jó, hogy mindig van itthon valaki. El nem tudom képzelni nélkülük a jövőt hogy üres házba jövök haza. A házat is az én nevemre írták át, bármi történjék velük, ami aggaszt. Legjobban nagyimat szeretem, nélküle tuti megőrülnék és nem tudnám elviselni azt, hogy egyik napról a másikra nincs már. Én nem félek a saját halálomtól, de az övéktől igen. Szívesebben halnék meg előttünk, mint végig kísérjen a haláluk sorra. Születésemtől ők neveltek, gondoztak, egy házban végig. Családos vagyok, mindent ők intéznek el általában. Nekem csak kisebb feladatokat adnak. Először még kezdetben egy másikban de arra nem emlékszek csak a mostanira. Ezért is lesz furcsa üres házba hazajönni. Mit tegyek, hogy ne gondolkozzak ezen, mert hiába terelem máshova a gondolataimat, mindig ide lyukadok ki. Visszahúzódó lány vagyok óvóda óta. Életem során egy igaz barátra tette szert, akivel most is jóban vagyok. Általában itthon tevékenykedek, nem szoktam bulizni, diszkózni, dohányozni, pasizni stb. Párt meg nem tudok elképzelni magam mellé, legyen fiú vagy lány, egyszerűen nem megy. Már az intimitástól kiráz a hideg ezért is maradok egyedül. Ki van még ezzel, hogy folyton az elmúláson gondolkodik és azon, hogy teljesen egyedül fog maradni? 23L



2020. aug. 31. 05:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Ezért kell egy korrekt pasi és gyerekek.
2020. aug. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ha én nem akarok főleg gyereket nem akkor mit tegyek? Meg vagyok egyedül max beszerzek egy cicát, mert azokat imádom de akkor is?
2020. aug. 31. 06:13
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyukám 51 éves, apukám közelebb van a 60-hoz, mint az 50-hez, mamám 82 éves. És én még csak 19 éves vagyok.

Az, hogy mindent elintéznek helyetted 23 évesen az probléma, egyszer el fog jönni sajnos amitől félsz, de ne rettegj és ne várd, mert ezzel minden nap csak emlékezteted magad, ami semmire sem jó. Készülj fel arra, hogy egyszer mindent neked kell elintézni, más nem fogja helyetted. Az meg, hogy ne maradj egyedül a lakásban megoldható. Nem te vagy az egyetlen, aki irtózik az intimitás tényétől is ( talán aszexuálisok? De lehet, hogy most oltári baromságot mondtam ) keress utána, hogy pontosan mi a nevük és keress egy facebook csoportot (1000%, hogy van olyan facebook csoport) és keress ott barátokat, lehet, hogy pont van egy másik ember, mint te, aki ugyanúgy fél, hogy egyedül marad és akkor össze tudtok költözni.

Tényleg ne stresszelj rá a halálra, inkább élvezd azt az időt, amit még el tudsz tölteni velük, az a legjobb dolog, amit tehetsz 🤗🤗

2020. aug. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszii nos tudom nem jó hogy mindent ők csinalnak, de azt se aakrjak epp hogy én csinaljam érted :D..legtöbbször nekem a feladatom a csekkek kifizetése, pár dolog vásárlása és még néhanyazt ennyi. Sok feladatot már tudok magamtól attól nem félek.
2020. aug. 31. 06:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szuper 🤗
2020. aug. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
leginkább a gyásztól félek, hogy nem tudom majd feldolgozni a halálukat, nem tudom elfogadni hogy elhagytak.
2020. aug. 31. 06:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
50 évesen azért még meglehetősen fiatal anyukád van, ne temesd.
2020. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nem pont 50 de a rendes korát nem akarom leirni és nem csak őt ha figylemesen elolvastad. mindenkit..
2020. aug. 31. 06:45
 9/17 vantel ***** válasza:
100%
Lélekben gyermek benyomását kelted. Ameddig gyermekként megragadt részeid nem nőnek fel,addig rettegsz a szülők elvesztésétől.
2020. aug. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így vagyok. 37 éves vagyok. 35 éves koromig fiatalnak éreztem magam nagyon, tele lehetőséggel, most pedig 180 fokot fordult az életem. Allandoan azon kattogok hogy nemsokara öreg leszek es meghalok. Közben a szüleimre, nagyszuleimre is ugyan így gondlok. Rettegek a halálukra gondolni is.
2020. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!