Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanál anyósodnak és...

Mit mondanál anyósodnak és anyukádnak, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A szüleim és anyósék egy lépcsőházban laknak (anyós a földszinten, anyuék az elsőn). Minden reggel mikor felkelnek (nyugdíjasok) minket is telefonon felébresztenek. Ha szerencsénk van, akkor alhatunk fél6ig, ha nincs akkor 5kor csörög a telefon, hogy ébredjünk fel.

Ha kikapcsoljuk a mobilt, a vezetékes csörög, amit még le se tudunk halkítani, mert régi típusú a készülék.

Szerintük ha minden este 8kor lefeküdnénk, nem lenne megterhelő a korai felkelés.

Egyébként 8ra járunk dolgozni, ráérnénk 7kor kelni.

Próbáltunk beszélni velük, ilyenkor 1-1 napig nem telefonáltak. Ha nem vesszük fel a telefont, anyós képes taxiba ülni, és már 6kor kopog az ajtón, hogy nincs-e valami bajunk.

Bajunk az nincs, csak pihenni szeretnénk. Ez megy kb 2 hónapja, minden reggel, még vasárnap is.

Elegünk van, fáradtak vagyunk. :(


2010. aug. 6. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már kivágtam volna. Bocsi, de nem hiszem el, hogy nem értik meg, hogy felnőtt emberek vagytok, nem ők mondják meg mikor keltek fel meg mi ez már, hogy mikor fekszetek le. Én már beleordítottam volna a telefonba, hogy hagyjanak már aludni, főleg félálomban. Mondd meg nekik, hogy ráérsz ekkor meg ekkor kelni és felnőtt ember vagy, fel tudsz kelni egyedül is, semmi bajod nincs, ha nem csörtetsz 5-kor a konyhában.
2010. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mondtunk már mindent. Mobilokat kikapcsoltunk, a vezetékes telefonnál pedig félre raktuk a kagylót.

Ennek az lett a következménye, hogy az anyósom 6 után picivel kopogtatott az ajtón, kb 15 percig bírtuk, majd ajtót nyitottunk.

2010. aug. 6. 15:36
 3/20 A kérdező kommentje:
Mind nyugdíjasok, ők nem tudnak aludni, korán felkelnek, 6kor már túl vannak a bevásárláson is.
2010. aug. 6. 15:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki az ajtódra, hogy alszol 7-ig és ha ez sem használ akkor ne finomkodj. Jó viszony ide vagy oda, van egy határ, ők pedig ezt már iszonyúan túllépik azzal, hogy beleszólnak abba hánykor kellene kelni és feküdni. Zavard ki a francba, egy ideig be lesz sértődve, de meg fog békélni. Nem kell mindent eltűrnötök.
2010. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Birka türelmetek lehet...

Én biztos már helyre tettem volna őket.

2010. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez már beteges. És hétvégén is ezt csinálja? vasárnap is? Felnőtt e,berek vagytok, szeretnétek nyugodtan aludni, nem hajnalok hajnalán felkelni.Jó megoldás, hogy tegyétek a kagylót félre, és a mobilt ki. De ez komolyan mondom szánalmas, hogy reggel 6 kor már kopog. Mikor kel fel? 4 órakor?
2010. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szép szóval nem megy, el kell küldeni őket a p.csába. Ne haragudj, de írtó bunkó népség, mi az, hogy minden reggel 6-kor hívnak? Minek? És még szóltatok is, hogy ne tegyék??? Érthetetlen ez a viselkedés!
2010. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mi már a költözésen gondolkoztunk, de azt sem lehet 2 nap alatt elintézni, pláne nem úgy, hogy ne tudódjon ki.
2010. aug. 6. 15:40
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben engem már nem nagyon érdekelne, hogy megsértődnek.

Mi lenne, ha pár napig felhívnátok őket hajnali 2-3kor, hogy feléredtetek és gondoltátok ők is biztosan örülnének az ébresztésnek. Hátha megértik, hogy ti mit éreztek.

2010. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell költöznötök, nehogymár emiatt! Ne hagyd már magad! Állj a sarkadra és mondd meg neki hogy húzzon a francba ti még alszotok és 7 előtt ne hívogasson és ne kopogjon mert akkor nem állsz vele szóba. Ne hagyd már hogy ennyire rád szálljanak.
2010. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!