Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem szeretem...

Mit tegyek, ha nem szeretem az egyetlen élő családtagomat?

Figyelt kérdés

Úgy-ahogy elvagyunk egymással, napi szinten többet beszélünk... de olyan kényszeresnek érzem. Mintha nem azért tennénk dolgokat egymásért, mert ő a legjobb opció, hanem mert ő az egyetlen. Nem tudja, hogy hogyan érzek, mert elég konfliktuskerülő, nagy összeveszések is ritkán vannak, ha elkerülhetetlen, akkor is próbál kibújni egy ilyen szituációból.


Nagyon igyekszek, és nagyon szenvedek miatta, viszont a hozzá hasonló személyiségű embereket annyira nem kedvelem, hogy képtelen vagyok úgy kötődni hozzá. Annak a gondolata kicsinál, hogy esetleg meghalhat vagy elvesztem, mert akkor nem marad egy családtagom se. De nem tudom szeretni.


Valami tanács, hogy hogyan változtassak ezen?



2020. okt. 2. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Akkor ne szeresd. Viszont legyen mar benned annyi, hohy oda állsz elé, elmondod neki és kilépsz az életéből.
2020. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 2 van, egyiküket se szeretem, de kénytelen vagyok elviselni őket, ők is engem.
2020. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem miért fontos, hogy családtag-e vagy sem. Nem értem ezt az erőltetett, álszent "kötődést" és bűntudatot vérrokonok felé. Mit számít? Milliószor fontosabbak azok az emberi kapcsolatok, amiket mi választunk a saját életünkbe. Én egyetlen rokonommal sem vagyok beszélőviszonyban és egy percig se éreztem azt, hogy ezzel bármit is veszítenék, nem kell valakit szeretni csak mert családtag, ez nettő mártírság.
2020. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Több dolog is eszembe jutott ezzel kapcsolatban.


Nem kötelező valakit csak azért szeretni, mert vérrokonság van köztetek.


Nem feltétlenül az tesz egy családot családdá, hogy vérrokonság van a tagok között.


Az emberi kapcsolatok nem fekete-fehérek, ez inkább egy spektrum. Nem úgy működik, hogy vagy odáig vagy valakiért, vagy pedig utálod és a pokolba kívánod. Léteznek átmenetek.

2020. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy egyedül.
2020. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!