Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobban szereti a tesómat,...

Jobban szereti a tesómat, vagy ki akarja javítani amit elrontott?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, anyuval élek, apunak már van új kapcsolata, onnan született egy kislány, aki már 8 éves. Úgy külön nem nagyon akar programokat, de a közös hétvégéken, minden a kislány körül forog. (mintha én nem is lennék) Bármit kér megveszi, mindig azon gondolkodik, hogy egy percig se unatkozzon (tőlem meg sem kérdezi, hogy telt a hetem), és ami a legrosszabb, hogy a tesóm szintjére visz le. Akkor kezdhetek el búvárkodni, ha Bettike elég nagy lesz hozzá és együtt mehetünk, nem mehetek többet lovagolni (pedig én fizetném), mert a kicsinek még nem megy eléggé, és együtt haladjunk, ha mesélem neki, hogy lehet, hogy megyek falmászásra, akkor kérdi, hogy minek, de Betti ugrabugrál kettőt, és egyből beíratja művészi tornára, stb. Én szeretem a kistesómat, de nagyon rosszúl esik, hogy vissza vagyok fogva. Mit tegyek? 19/L
2010. aug. 9. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert őt szereti,téged meg csak nyűgnek tart,ne haragudj hogy őszinte vagyok,de sok ilyen családot látok nap mint nap,19 vagy felnőtt ha lovagolni akarsz és van miből hát lovagolj,nem is kell tudniuk róla.
2010. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Hahó,nagykorú vagy! Tojd le őket és menj ahova szeretnél,ha ilyen ..... veled. Ne,hogy már az elkényeztetett kiscsaj miatt ne lehessen saját hobbid.
2010. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19 évesen nem kötelező meghajolnod apád akarata előtt.Kezdj el búvárkodni egyedül, menj el lovagolni egyedül.Jól néznénk ki, ha meg kellene várnod amíg a húgod felnő.Úgy igazából nem is értem a kérdést.Felnőtt nő vagy, vagy mi...
2010. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy tűnik, őt jobban szereti. Elmondhatod neki, mennyire rossz neked ez a kétféle bánásmód, de nem hiszem, hogy változtatna.Viszont már nagykorú vagy, nem kell mindenhez az engedélyét kérned, főleg ha te vagy anyukád fizeti. Itt az ideje, hogy megértse, felnőttél és neked is jobban ki kellene állnod magadért!Megalázó, hogy egy 8 éves kislányhoz kell alkalmazkodnod.Szerintem járd a magad útját,a dolgaidat beszéld meg anyukáddal, de ahogy apád sem törődik igazán veled, te se tőle tegyél függővé neked fontos dolgokat.
2010. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Volt olyan, hogy meséltem apunak, hogy a héten voltam pl. biciklizni, és majdhogynem megevett, hogy a kicsi mennyire szeret biciklizni, és mért nem együtt mentünk. (tehát ha valamit magam csinálok, akkor még titokban is kell tartanom) Közben meg Bettinek a 8 éve alatt több élménye, programja, lehetősége volt az életben mint másnak 50 év alatt. Van hogy meséli nekem is, hogy itt meg ott voltak, és megkérdi, pl. hogy: Te már utaztál libegőn? Én meg mondom, hogy nem, erre Ő: Jaj, én már 4-szer is voltam! És ehhez hasonlók.
2010. aug. 9. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:

megértelek,de azon kívül h szarsz rájuk magasról nem sok mindent tehetsz. Éld a saját életet,nyugodtan dicskedj h mi mindent csináltál,és ha apád ez miatt beszól,akkor ne is foglalkozz vele.


egyébként meg attól h 19 éves,még uhyabugy igényelheti az apja szeretetét mint a 8 éves hugica

2010. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kérdés, hogy igényli a szeretetet, de mint látjuk, nem igazán kapja meg.Ezért javaslom azt, hogy ne küzdjön valamiért, ami nem működik.

Bármennyire is nehéz, lásd be, hogy apád sajnos nem foglakozik veled úgy, ahogy kellene.Ne akarj a kis kedvenc vetélytársa lenni. Próbálj meg másokkal közös programokat csinálni, igy egy idő után apád is látja, hogy jól megvagy nélküle is.

2010. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne legyenek közös hétvégék, ennyi. Túl vagy a kötelező láthatás időszakán. Ne fuss olyan szekér után, amely nem vesz fel. Keress magadnak párkapcsolatot, szerelmet, ennek van itt az ideje!
2010. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát... ez így nagyon necces, és sajnálom, hogy apukád ennyire nem fogja fel, hogy nem a kislány körül kellene, hogy forogjon minden.

Először is, sztem menj egyedül vagy barátokkal programokra saját pénzből, és nem feltétlen kell ezt apukád orrára kötni... legalábbis egy ideig. Aztán. Ülj le apukáddal beszélgetni, és szépen, higgadtan mondd el neki, hogy szted igazságtalan, és hogy az nem tűrhető, hogy vissza akar fogni téged, csak mert azt akarja, hogy a hétvégéken a féltesóddal együtt csináljad a dolgokat (és akkor szépen elmondhatod, hogy te már felnőtt nő vagy, 19 éves, gondolom, az ő korában neki sem az volt a legnagyobb vágya, hogy minden új dolgot egy 8éves társaságában próbálhasson ki, mert megtiltják neki). Mellesleg att is megmondhatod neki, hogy fáj, hogy a féltesódnak több különélménye volt ez alatt a 8 év alatt, mint neked 19 alatt, és hogy nem igazságos, hogy neked viszont hozzá viszonyítva kell tervezned a programjaidat.

2010. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!