Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy legyen újra...

Mit tegyek, hogy legyen újra életkedvem és ne legyek depis?

Figyelt kérdés
Elég régóta van depresszióm és sajnos a munkanélküliség és ez a vírusidőszak különösen rosszabít rajta. Bár tojok a vírusra, ettől független hordok maszkot, fertőtlenítek de ennyi és annyira negatív hatást ér rajtam, mikor mindenhol a vírus szót látom és hallom, főleg tvn, hogy sokszor elmegy a kedvem mindentől. LEgfőképp a munkahiány hangolt le, de szerencsére keddttől újra neki állok a munkás életbe és ezzel is kicsit kilendültem pillanatnyilag a depis korszakból, de nem teljesen. Sok háztartási cikket szeretnék venni, meg ki akarom festeni a szobámat, kisállatot akarok venni majd, szóval újra boldog akarok lenni. Nekem ilyen kis változtatások is elegek a boldogsághoz. Mostanában elég sok karma jött felém, meg rossz napok. De voltak jók is. De fent említett boldogság elősegítőkhöz kell várnom pár hónapot, míg lesz újra pénzem és addig hogyan bírjam ki? Eddig is megvoltam, de leginkább gépeztem, ettem, ittam, aludtam és ennyi. Miket csináljak, hogy ne vezéreljen a negatív erő engem? Vannak terveim, de pénzihiány miatt soká lesznek teljesítve. Hogyan élvezzem az életet újra? Régebben szerettem nézni a virágokat és szagolni őket, rollerezni a természetben, sportolni a fitnessparkan, sétálni, kirándulni, boltokba menni. De manapság minden napomat itthon töltöm a forgószékemben és gépezek. Valahogy nincs életkedvem semmihez, pedig szeretném újra csinálni amiket régen is szerettem. Sokszor bámulok magam elé vagy sírok, egész nap is aldunékom van. Ötletek esetleg? Légyszi normális válaszokat, mert az itteni trollkoból is néha elegem van. :) 22L

2020. nov. 15. 13:20
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és ne írjátok, hogy szerezzek be egy partnert, mert megvagyok egyedül. magányos farkas vagyok :D...
2020. nov. 15. 13:20
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Nézd nehéz nem trollkodni ha ilyet olvas az ember. Mivel gyakorlatilag szimplán unod magad. Leírod, hogy van pár hónap addig míg boldoggá tesz a kisállat meg ilyenek de Jézus más ember nem ilyen szirszarokkal küzd, hanem betegséggel, halállal, megcsalással, veszélyeztetett terhességgel.. Te meg leírod, hogy még pár hónapig nem tudsz háztartási cikket venni, meg kisállatot..? Szóval nehéz ezt komolyan venni bocs.
2020. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
88%

Szia, nem vagy egyedul. En egyedul elek, alig van akivel beszelgetek. Sajnos en nem dolgozok meg kb 3 hetig. En is magamnak valo vagyok talan egy kicsit, mint te. :) Voltak mar olyan napjaim, s vannak is mint neked.

Tehat menj ki kicsit a levegore, egy kicsit biztos ki tudsz menni. Szelloztesd a fejed.. tancolj otthon tukor elott (vicces, szexi es lehet kikapcsol picit), olvass valami könyvet (akar a szabadban). Ha telefonozol vqgy monitort nezel, csak a szemed roncsolod. Es az is hamar kimerit.. Sot... manapsag mar az agyadat is, ha elolvasol/hallgatsz minden hirt. :)

2020. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
2.látom leszűrted a legfontosabbat Xd..istenem nemm azok a baj, hanem hogy nincs életkedvem semmihez, a cikkek csak pluszba írtam, ez is baj a gyakorisokkal hogy nem nézik át és nemlátják a lényeget. A kérdés továbbra is hogy mit tegyek hogy legyenújra életkedvem? Elmúljon a depersszió? Amúgy betegségem is van megsúgom de nem vészes, pajzsmiirgy alulműkjödés...ésa depresszió már ne is haragudj komoly dolog, nem szirszarok..szerencére neked nemvolt ilyen azírásod alapján. légy boldog és ne fáraszd magad ha nem tudsz komolyan venni...:(
2020. nov. 15. 13:50
 5/23 A kérdező kommentje:
3.Na pontosan ilyen választ vártam és nem olyat mint az első...:) tényleg levegőznöm kell attól mindig jobban leszek, vannak kedvenc könyveimm is és szabaedban sokkkal kellemesebb lehet bár sosem próbáltam :D:
2020. nov. 15. 13:52
 6/23 anonim ***** válasza:
Rossz kategória, legközelebb figyelj oda.
2020. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Hmmm,én depresszióval pszichológushoz mennék.


(Bocs ha nem ilyen választ vártál)

2020. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok

Pl.tök hasznos lenne,ha megtanulnál helyesen írni, talán egyből komolyabban vennélek nem valami alulkvalifikált rinyapuncinak

Jaja, táncolj tükör előtt..biztos bejön. A pajzsmirigy nem nagy cucc az én olvasatomban, de arra jó,hogy nagyon sajnáld magad

És igazad van, a depresszió komoly dolog, de te szimplán nem tudsz magaddal mit kezdeni. Nem hiszem,hogy bármi visszatart a szabadban rollerezéstől. Lehet, hogy a GYIK-es nép nem veszi a lényeget de légyszíves nézd már meg hány ilyen kérdés van egy nap:" jajj mióta vírus van depis vagyok, csak gépezek, csak bámulom a tévét, elment az életkedvem " Hát konkrétan tökön szúrja magát az ember . Mi a retket csinálnátok háborúban vagy atomtámadáskor, ha föld alá kerültök hónapokra. Ide figyelj lásd már meg mi minősül problémának és mi nem

Lehet engem csesztetni mennyire "nem vettem a lényeget " meg lehet látni, hogy az élethelyzeted nem problémás. Tessék valami Joy-os Kiskegyedes szirszar tanácsra vágysz: építs kapcsolatot értelmes emberekkel, minden nap tanulj valami újat, jògázz, olvasd el Chakraborty Dévabád trilógiájàt, ne nézz tévét mert amúgy is fos, hallgass Katie Meluát, igyál egy pohár pezsgőt habos vízben este és élj nemi életet. Amúgy a GYIK jó. Az is jó, ha nem tetszik amit írok, mert ingerületet vált ki és nem a fosban tocsogsz hanem reakciót produkálsz. Csak éppen egy idő után egysìkù mert senki nem ad neked jobb tanácsot a Joy.os Kiskegyedes fosnál és a maradék meg olyan lesz mint én.

Kb.olyan mintha minden nap hónapokig vagy kását vagy szalonnás tojást ehetnél. De amíg itt vársz a "tanácsokra " addig nem lesz jobb.

2020. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
tényleg itt semmi hasznos tanácsot nem lehet kapni általában..amúgy ez nem nyelvtan óra hogy itt KÖTELEZŐ HELYESEN írni, de gyorsan gépeltem ha ez elfogadható magyarázat kedves tanárnő. Rossz kategória igaz, csak mertelőtte benne voltam egy kérdésben és nem tudtam ilyenkor mi van :D...na mindegy gyakorin tényleg nem érdemes kérdést feltenni, mert csak kioktatni, nem vesznek komolyan, rossz kategória, kérdésre nem mindig válaszolnak és ja...császtok akkor nem kell itt vesztegetnetek adrága időtöket..élvezzétek a csodás életetetek.bye
2020. nov. 15. 14:30
 10/23 anonim ***** válasza:
:D jok a tanácsaid
2020. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!