Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tönkre tette az egész...

Anyám tönkre tette az egész család életét! Hogy lehet egy anya ilyen?

Figyelt kérdés

Apukám 25 évet élt le vele.

Azt nem mondhatom,hogy boldogan...

Abban az időben a rokonok között apukám keresett a legtöbbet,amellett ribizli és gomba átvevők voltunk..

Nyáron milliók jöttek be a ribizliből..

Anyám napok alatt elköltötte ezt a pénzt.

Ebből voltak a mindennapi veszekedések/verekedések..

Mindezt én és a 3 testvérem végig néztük.

Évek teltek el..költöztünk havonta albérletbe anyukámmal majd vissza apukámhoz.

Aztán nővéremet eljegyezték gyerekei lettek pontosabban 3.

Anyukám én és a másik nővérem a kisebb elmentünk lakni messzebb..

Apukám arra gyanakodott,hogy a sógorával csalja meg őt anyukám mindenki hülyének nézte.

Aztán kiderült az igazság megcsalta apukámnak a testvérének a férjével.

Apukámat választottam én is és nővérem is.

Majd három évvel később anyukám aláírta nővéremnek a papírt h összeházasodhat az akkori barátjával /kiskorú volt még/..

Apukám nem egyezett vele..

Mi elköltöztünk /én és apukám/250 km-re..

Azzal a reménnyel,hogy ott új életet tudunk kezdeni.

Azóta anyám összehozta nagyobb nővéremet egy másik pasival akinek egy gyereket szült így már 4 gyereke van 2 apától.

A másik nővérem összeházasodott azzal a pasival akivel járt..van egy kisfia..

Bátyám elhagyta a feleségét és összeállt egy másikkal most született egy kisfiúk..de az előző feleségétől is volt 1 meg /kettő meghalt/

Nagyobb nővérem Kiment külföldre dolgozni és a gyerekek apukám testvéreinél vannak több mint egy éve..

Apukám évek óta kemény munkán van ..Az albérletet alig tudtuk fizetni..ezért kiment külföldre dolgozni..én keresztanyáméknál voltam addig ..aztán gimis lettem..és most kolis vagyok ..hétvégén apukám nővéréhez mek..

3 éve lakunk távol..azóta most sikerült házat vennünk azt is kölcsönre..40 ezerrel kell majd fizetnünk havonta..persze csak úgy tudjuk h apa továbbra is kint dolgozik..

Én különb vagyok az összes testvéremnél..

16 éves vagyok..lány..még szűz..jó tanuló..komoly céljaim és álmaim vannak..

Amit bármilyen áron,de megakarok valósítani.

De egyszerűen nem tudom hogyan tovább..

Most mentem 10.be!!!

Fősulit/Egyetemet is szeretnék..

Apa nagyon hiányzik és nehéz nagyon..

Sokszor azt gondolom semmi értelme az egésznek.

Valahogy adjatok erőt..és tanácsot mit tegyek..

Legalább már én ne rontsam el az életem.

Bocsi h hosszú voltam .

A válaszokat előre is köszönöm!!!


2010. aug. 11. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Hát lássuk csak... elég nehéz helyzet. Térj meg, ha pogány vagy.


Lehet hogy mások ezt sznob szövegnek tartják, de a saját erődből nem leszel jobb ember. Csakis Isten segítségével.


Higgy nekem!


A múltat felejtsd el, azon már nem lehet változtatni. Ez a legjobb dolog amit tehetsz, hiába mondanak mások akármit, azok az utak úgysem vezetnek sehova. Csak egy járható út van, és előbb vagy utóbb ezt a most még bonyolult szöveget meg fogod érteni. Sok sikert.

2010. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi szörnyűségen mentél keresztül. Sajnos okosat írni nem tudok, de azt mindenképp szeretném leírni, hogy kitartás ! Egyszer még sokra fogod vinni, csak bízz önmagadban :) Én nagyon szorítok neked !

17/f

2010. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%

Sajnálattal azt kell mondanom, hogy nem vagy egyedül. Apám a mai napig az exnőmet kúrja, anyám már annak előtte összeszedett egy 15 évvel fiatalabb fickót. Nekem sem volt leányálom a gyermekkorom, de most már ami nyomorom van, magamnak köszönhetem, a saját lábamon állok, és annyira vagyok boldog, amennyire a saját külön életem lehetővé teszi.

Kitartás, és később minden rendbe jön.

Amúgy meg a kérdésre válaszolva anyád egy p*csa.

2010. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki !Egyszer csak jóra fordul az életed, meglátod.

Ha más egyébért nem hát azért hogyha egyszer találkozol az anyáddal akkor a szemébe mondd hogy megérte.

2010. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
53%

Tényleg szörnyű, ami veled történt. :'( Nem tudom, jól sejtem-e, de a szövegedből az derül ki, hogy anyád többé már nem árthat neked. Nagyon messze vagy tőle, és biztosan tudod magad is, hogy ha csak meglátod, minnél messzebb kell tőle kerülnöd. Bár szerintem édesanyád biztosan nem szándékkal tette, amit tett, hanem ostobaságból: ami szerintem tehát a legfontosabb, hogy te ne ess ugyanebbe a hibába! Próbálj meg arra törekedni, hogy minnél többet tudj meg a világ dolgairól! Legyél empatikus, és igyekezz megérteni, hogy ki, mit és miért tesz. Tanulj sokat, válassz magadnak jó iskolákat, ezekből biztosan nem lesz baj. ;) Tudom, közhely, de már ilyen korban is sokat tehetsz a szebb jövődért. :)

Nekem, ha szomorú vagyok, sokat segít, ha elgondokozom dolgokon, amiket könyvekben olvastam: találj magadnak egy szimpatikus szépirodalmárt, akitől bármikor bármit tudsz olvasni. Az én ilyenem Poe, ajánlom neked is, mert szomorú időkben kifejezetten hasznos lehet, ha ott csücsül az összes írása a polcodon. ;)

És még egy utolsó gondolat, ami a keresztényeknek talán szúrja majd a csőrét: ha anyád valaha felkeresi a családodat és segítséget kér az elcseszett életéhez, még véletlenül se bocsáss meg neki! Egy ilyennek ne adjanak új lehetőséget az ámokfutásra...

Hát, remélem, tudtam segíteni a magam szegény módján. ^^ Sok sikert az élethez, és semmiképp se add fel, mert azzal magadat fosztod meg a lehetőségeidtől. :)

2010. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
annyit tudok tanácsolni, hogy maradj ilyen, amilyen most vagy. értelmesnek tűnsz, tetszik a felfogásod, és jó úton haladsz. ne hagyd hogy a családod viselkedése megváltoztasson, és beállítson a sorba.
2010. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Beszélgetünk? Úgy nem leszel egyedül =)
2010. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

Sok erőt adtak szinte könnyezve olvastam végig!!!

Köszönöm köszönöm mindenkinek a segítséget :)

2010. aug. 12. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Óhh de édes vagy gombostű ^^

hát igen .. ez így történt.. én már csak tudom!

De te soha sem adod fel mert erős vagy!

És nyugi .. fordul a kocka! ;]

szercsy Gombostű (L)

Pici csajszii ;) alias Wiweeh <3

2010. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hidd el együtt érzek veled!!

Nekem anyám 15 évig csalta apámat.Ez kiderült úgy 3 éve.Akkor voltam én 12éves.Elváltak,majd utána nőveremmel(most18 akkor 15volt) és a 2 évvel fiatalabb öcsémmel és anyámmal odaköltöztünk a mostani mostohaapámhoz.(ésegyben a sógoromhoz)

Undorító az az alak.Nővéremmel már évek óta totál perverz,és anyámnak szerintem csak azért kellett mert televan mánival.Tímea(nővérem)totál rá van indulva,és úgy veszem észre hogy viszony van közöttük.Mármint csak k*rási viszony.Apámhoz enged anyám vagy 1 hónpba pár napra,pedig nagyon imádom apámat,ő az az ember aki miatt élek.Na meg az öcsém.Most ugye 13 évves lesz,és mindig én vigyázok rá.A nővéremre semmiképp sem számíthatok,anyámról már ne is beszéljük.Én vezetem a háztartást,én mosok,főzök és takaírtok én tanulok az öcsémmel és még ezmellett nekem is muszály lesz tanulni,mert nem akarok utcaseprő lenni.Apámtól elég sokszor kapok pénzt,mellyet összegyűjtök,és többnyire diákmunkákban is résztveszek,hogy amikor elköltözök itthonról,akkor legyen mit kezdeni az életemmel.Anyámmal persze nem is találkozunk,de lehet hogy jobb is,hiszen vedel mint egy ba*om,és pros*ituált is.

Ez miatt sokan cikiznek,de nem érdekel!Hiszen nekem már csak a saját jövőm,az apám és az öcsém számít.

Tímeát is nagyon féltem hogy kárt tesz benne anyám mostani hapsija,mert ugye Timi is vele van együtt.Amikor Karácsonykor(mert igen akkor ültünk utoljára egy asztlnál) kajáltunk akkkor láttam hogy az asztal alatt simogatja anyám és a Timi combját egyszerre.Ja meg egyszer beszólt nekem is hogy mennyit kéne fizetnie hgy megkúr*jon..alig tudom leállítani ráadásul félek is.Micsoda undorító egy alak..Márknak(az öcsémnek) nem beszélhetek erről mert nem akarom hogy az ő élete is olyan szörnyű legyen mint az enyém.Apám próbál minket támogatni de így nem nagyon megy.Többnyire levelezünk,és sms-ezünk.Az a szörnyű hogy nincsenek barátaim,(anyám miatt mert sokan elítélnek mitta ) nincs egy olyan ember akinek kiönthetném a bánatomat szívem fájdalmát,és ezért jó volt egy kicsit kiírni magamból a gondokat.

Remélem elköltözhetünk apámhoz és új életelet kezdhetünk az öcsémmel és apámmal,és a régi barátaim is végre észhez térnek,hogy nem vagyok olyan mint az én r*hadék anyám

2010. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!