Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet velem a baja? Hogyan...

Mi lehet velem a baja? Hogyan tudnék neki jobban megfelelni?

Figyelt kérdés

Apukámék elváltak van egy felesége akivel sokáig elég jó volt a kapcsolatom, aztán amikor már nem olyan visszafogottan öltözködtem és visslkedtem ahogy ő onnantól kezdve állandóan megjegyzéseket tesz velem kapcsolatban akár nekem akár apukámnak. Van egy másodunokatesóm ő is lány és ő apukám részéről az unokatesóm szóval ismerik egymást apukám feleségével. Ők nagyon jó kapcsolatban vannak és nem értem engem a felesége miért nem tud elfogadni ha a másik csajt eltudja? Pl megjegyzi, hogy miért festetem a hajam, de “unokatesóm” is festeti, neki hallottam hogy azt mondta milyen szép lett a haja. Mindig dícsérgeti mindennel kapcsolatban, azt hiszem én soha nem leszek olyan jó a szemében mint ő, pedig másodunokatesómmal nagyon hasonlítunk egymásra szinte ugyan úgy öltözünk ugyan úgy nézünk ki. Nem tudom mit tehetnék de tényleg amióta merek önmagam lenni és úgy öltözködni ahogy nekem tetszik - régen nem mertem - azóta ez van :( nem öltözködöm ri***osan nem arról van szó. Apával is próbáltam ezt megbeszélni de ő azt mondja engem is szeret. A lánnyal mi jó kapcsolatban vagyunk nagyon, nem lenne baj ha ilyen jóban vannak csak rosszul esik, hogy velem miért nincs :/

Szerintetek hogyan legyek én is olyan jó kapcsolatban apa feleségével? Hogyan felelhetnék meg neki úgy, hogy ne tagadjam meg önmagam? 18l



2020. dec. 23. 02:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne akarj másnak megfelelni, pláne ne egy mostohának. Úgyis hamarosan kinősz a gyerekszerepből. Legyél önálló szuverén egyéniség, mindjárt nagyobb lesz a tiszteleted is nála, ami nem azt jelenti, hogy szeretni is fog, de tisztelettudóbb lesz, ha látja benned az erőt és a tartást. Lehet, hogy féltékeny. Te mégiscsak közelebb állsz apukádhoz, mint az unokahúga. A nő részéről nem is biztos, hogy tudatosak ezek az érzések, de neked meg ne legyen olyan fontos egy "idegen" nő.
2020. dec. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy nem az öltözködésed zavarja, csak irigy rád, vagy valamiért haragszik. Apukád nem szeret esetleg téged jobban, mint őt?
2020. dec. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Savlekotő ***** válasza:
75%
Ha úgy öltöznél ahogy akarja másba kötne bele mert téged nem bír.. Akkor a lábméreted lenne a téma--
2020. dec. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Sehogy. Egy mostoha mindig utálni fog, max. az elején még megerőltette jobban magát, hogy ezt leplezze. Apukád pedig tipikus: azt mondja, hogy "de hát szeret" - ez nem igaz, azért mondja apukád, mert így könnyebb neki, hogy beleéli magát ebbe a mesébe. Nálunk is ugyanez van, csak fordítva (anya, nevelőapa).
2020. dec. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
53%

Mi lehet a baja? Pl. 1. Irígy a fiatalságodra. 2. Irányítani akar téged, mert a (mostoha)lánya vagy. 3. Manipulálni szeret, hátha az unokatesóddal összeugraszthat vagy csak sakkban tarthat téged. Apád azért mondja, hogy dehát szeret, mert neki így kényelmes, ami lehet tudatos vagy öntudatlan.

Semmi szín alatt ne akarj neki megfelelni, mert ő nem a mostohaanyád, hanem apád új felesége! Maradj önmagad! A megjegyzéseit tanuld meg elereszteni a füled mellett! Csak ha már nagyon nem bírod ki, akkor tedd szóvá, amikor mondja, hogy:

Feleség: Minek festeted a hajadat?

Te: Az unokatestvérem is festeti.

Feleség: De neki jól áll.

Te: Nekem is, csak rossz a szemed.

De az ilyen csörtét inkább kerüldd!

2020. dec. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

1-es, persze, ne akarjon megfelelni neki, meg aztán idegen nő.

Remélhetőleg majd "a mostoha" sem akar megfelelni a kérdezőnek mondjuk 10-15 év múlva, amikor segítségre lesz szüksége (pl. kicsi gyerek mellett, stb).

Elég hülyék itt a válaszok. Nekem igazán jól alakult a férjem lányával, amíg idióta h...e p...ák (hogy azt nem mondjam, a saját tanárnője is) teledumálta a fejét, hogy én nem számítok, nyugodtan szarjon le, idegen nő vagyok.

Hatott a 15 éves lányra, én pedig nem küzdöttem tovább a bizalmáért, csak gratulálni tudok a megkeseredett h...e libáknak.

2020. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#6: Az egyűttműködés, az egymás tisztelete és a megfelelésvágy vagy annak kizsarolása nem ugyanaz.
2020. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

El akarja játszani a pótmama szerepét, aki "neveli" a lányát.

Engedd el a füled mellett a megjegyzéseit.

Felnőtt vagy, ne ülj fel az ilyen játszmáknak.

Tereld a témát, legyenek "paneljeid", hogy ilyen esetben

milyen más témákat tudsz feldobni.

2020. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es!


Természetesen a gyerekét az ember mindenkinél jobban szereti.

Ez nem lehet kérdés.

A nőt meg nem szereti úgy, mint a saját gyerekét, hiszen a nővel a szexualitás játszik.


Normális ember a gyerekét még a szüleinél is előbbre helyezi, ha olyan helyzet alakulna ki. Ez a természetes: védem az utódomat, aki belőlem van.

2020. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy máshogy ismert meg, és ehhez képest fura/szokatlan lehet, hogy most meg mégsem vagy annyira visszafogott.

A kevésbé visszafogott viselkedés mit takar?

Minden esetre add magad, próbáld vita nélkül lepattintani a beszólásait(pl. miért festeted a hajad? - mert ez a szín jobban tetszik.) , aztán majd megszokja az új stílust.

2020. dec. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!