Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá anyát,...

Hogyan vehetném rá anyát, hogy meglátogassa a nagymamámat?

Figyelt kérdés

Anya és a nagymamám már lassan 4 éve nem beszéltek egymással, de úgy gondolom van rá esély hogyha ismét találkoznak megtörik a jég és újra jó kapcsolatban lesznek vagy legalább is beszélő viszonyban. Viszont képtelen vagyok anyát rávenni arra, hogy meglátogassa. Mindig van valami kifogása, hol ez hol az. 2 éve jól össze is vesztünk azóta velem sem áll szóba. De nem szeretném feladni ezért kérném a segítségeteket egy kicsit morbid de talán működő ötlethez ami a következő lenne:


Felkéne hívni anyát egy rokonom vagy ismerősöm nevében és előadni, hogy mamának valami baja van át kellene jönnie... aztán remélni a legjobbakat.

Ha van valakinek jobb ötlete szívesen meghallgatom.

Vagy ha valaki beválallná a telefont ( természetesen nem ingyen) privátban elmondom a részleteket.


2020. dec. 25. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
nem jó ötlet, ilyesmivel nem viccelünk. hagyd őket, ha akarják, megoldják.
2020. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Rossz erzes, de ne avatkozz bele.
2020. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyet csakis, kizárólag egyenesen kommunikálva gondolnám szerencsésnek. Néha még így sem sül el jól.


Ha segíteni akarsz, mondd el a szereplőknek, hogy téged nagyon zavar, hogy nem kommunikálnak/találkoznak. És hogy a kedvedért találkozzatok hármasban. Még így sem biztos, hogy jól sül el, de legalább nagyon őszinte voltál, és igazán mindent megpróbáltál, hogy korrekt módon rendezd ezt a helyzetet. Ha meg így sem sikerül, akkor kívánj számukra a legjobbakat, de a problémát engedd el.


(legalábbis szerintem)


és kellemes ünnepeket kívánok!

2020. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Minek erőlteted?


Ha valaki megszakítja a kapcsolatot az anyjával, annak azért nyomós oka van.

2020. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy miért nem állnak szóba egymással? Ha tudod, írd le ide is, hátha úgy pontosabb tanácsot adhatunk. Ha nem tudod, akkor próbáld meg kideríteni, hátha úgy jobban tudsz dönteni, hogy egyáltalán érdemes-e őket kibékíteni. És addig is legyél jóban mindkettőjükkel, egymással van bajuk, nem veled.
2020. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
38%

Szar ötlet. Tovább megyek: veszélyes. Anyám és a nagymamám (az anyósa) rideg viszonyban voltak. Szerettem volna, ha kibékülnek. Összehoztam őket, és négyszemközt hagytam őket. Kb. oké volt majdnem másfél órát a dolog. Az utolsó 10 percben a dolog az ostoba nagyanyám miatt robbant. Kiabáltak. Anyám sírt, és a következő fél évben 15 kilót fogyott.

Ez ott felnőttek - lehet hogy teljesen jogos - sértődése, távolságtartása, aminek oka van, amit nem értesz, de biztosan nem érzel, különben leírtad volna. Hagyd őket békén! Ne akard őket összebékíteni! De aki beszélni akar veled, azzal beszélgess a köztük lévő konfliktusról. De erről a másik ne tudjon!

2020. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik bántotta a másikat, a másik pedig nem hagyta békésen rugdosni magát, azért vannak haragban. A gonosz fél nyilván nem fog megjavulni attól, hogy összehozod őket, és megint elkezd taposni az áldozaton, sértegeti, bántja. Miért esne ez jól neked?
2020. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!