Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normis hogy nem akarom hogy a...

Normis hogy nem akarom hogy a párom családtagjai meglátogassanak ilyen hosszú időre?

Figyelt kérdés

A párom családja másik országban él, egyenként akarnak jönni látogatóba, kb évente egyszer szoktak, idén nem voltak, jövőre akarnak jönni.

Az lesz az első alkalom hogy találkozok velük.

Babát várunk aki jövő tavasszal fog megszületni, idén költöztünk össze.

Mivel távoli országban élnek és drága a repülőjegy, ezért amikor jönnek mindig egyesével jönnek és itt maradnak 1-2 hónapot (a kapcsolatunk előtt így volt, mi még nem találkoztunk).


Én előre félek hogyan fog ez működni, mert szeretném élni a saját életem, főleg a babával szeretnék a saját kis családommal lenni, első baba, szeretném úgy élni az életem ahogy akarom. Nem akarok mindig valakit vendégül látni, nem hotel vagyunk. Mikor töltsek időt a párommal és a babával 3asban amikor mindig itt lesz valamelyik? Van 3 testvére páromnak, ha mindegyikük kijön 1 hónapra, plusz anyja, apja akkor az egész év elment.. És következő évben kezdjük újra?!

De mivel évi egyszer tudnak találkozni, mégis hogy mondjam páromnak, hogy ne jöjjenek? Vagy ha jönnek jöjjenek csak 1 hétre? A repülőjegy nagyon drága ahhoz hogy egy hetet maradjanak. Na meg várjam el hogy 1 hetet találkozzanak a fiukkal/testvérükkel egy évben?


Mondtam páromnak hogy amikor jön a baba, szeretném vele és a babával tölteni az időt és akkor nem akarok vendégeket. Ebbe beleegyezett, ő is így gondolja.


Nem anyuci kisfia, de mégsem kérhetem tőle hogy ne találkozzon a családjával annyit.. Vagy igen?? Nem tudom hogyan álljak a helyzethez.

Mit tegyek, hogyan gondolkodjak?



2017. aug. 26. 23:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A fő kérdést elrontottam... de remélem kivehető, szóval normis helyett normális,
2017. aug. 26. 23:31
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Mekkora a lakásotok? Meg lehet mondani,hogy vagy lehet nézni a babát Skype-on, vagy spóroljanak össze egy olcsóbb szállodába,ha ilyen 2 szoba konyhást béreltek.
2017. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Beszélj vele őszintén. Ha van rá lehetőség, érdemes volna kivenni nekik inkább egy kis albérletet - így maradhatnának is de mégsem lenne állandóan valaki nálatok.
2017. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Ezt gyerekvállalás elött kellett volna megbeszelni , tudni , hogy kivel házasodsz, mit vársz el , szóval KOMMUNIKÁCIÓ, amit kevesen tesznek , mert menjen minden magától , másképp megsertödunk.

Most mar kesö. A párodnak ilyen a családja , ez náluk a tradició.

Te ezt MOST tudod meg?

Vagy arra gondolsz, hogy a kedvedért hátat fordit a családjának?

Ez egy recept a válásra , boritekolható a dráma, az érzelmeket semmi nem hüti ki jobban mint az ilyen dolgok.

Nem lesz könnyu a rokonokkal, de mivel te ezt a szituaciót vállaltad , nem marad mas mint elfogadni a helyzetet.

Most akarsz tenni valamit ? Mit?

Sertödött kisgyerekkent várni h a helyzet megoldódjon, éretlen húzás.

Nagyon sok újdonsült feleseg van ebben a helyzetben , h minden jó , de most hogy takaritsam el az útból a férj családját, mert mostantól izolálnám magunkat h egy család legyunk , ketten a világ ellen.

Nagy a sansz h a férjed megutál pár éven belül.

Nem lesz könnyu dolgod

2017. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Még egy annyit, h ha most a kedvedért még bele is megy abba, h a családját visszautasitsa, ezt par ev múlva majd felhanyja neked h nem birod a csaladjat es eltavolitottad öt töluk, es nem fogja megbocsajtani.

Te meg majd mondhatod h te csak azt akartad h egyutt legyetek stb , az ilyen dolgok nem jól vegzödnek

2017. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Előre kellett volna gondolkodni. Másrészről azonnal elhagynálak, ha beleszólnál abba, hogy mennyi időt töltök a családommal, főleg ha évi egyszer tudunk találkozni. Remélhetőleg te is évi 1-2 napot tudsz a sajátoddal tölteni.
2017. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Én ott rúgnám ki a páromat, ha megmondaná nekem, hogy évente 1 hétnél többet nem láthatom a családomat. Könnyen beszélnek az ilyenek, akiknek a családjuk az utca másik végén lakik. Ilyet a kapcsolat elején kell tisztázni, nem akkor, amikor már gyereket csináltok és összeköltöztök. Vagy elfogadod, vagy elhagyod.
2017. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a család egyszerre megy hosszabb időre (megegyezés szerint nálatok vagy hotelben lennének). Ha külön-külön mennek, akkor minimum 5 hónapot lesznek ott, ez nem tesz jót a picinek se, neki nyugalom kell. Én is ki akadnék, ha számomra"idegeneket" kéne hónapokig elszállásolnom egy baba mellett. Nincsenek más rokonok akinél lakhatnának (fele-fele idoaranyban)?
2017. aug. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek több előttem szólóval abban, hogy semmiképp ne nálatok legyenek elszállásolva. Kis albérlet, vagy olcsóbb szállás, ahonnan meg tudnak látogatni. Az is megoldás, ha többen jönnek egyszerre- gondolom pénzgyűjtés miatt jönnek egyenként, de össze is lehetne egymást várni. Mondjuk biztos nem könnyű a szabadságokat összehozni, de legalább a szülei jöhetnének egyben, meg utána a testvérei. Így nem lennétek állandóan összezárva, főleg, te velük, mert a férjed gondolom dolgozik, a te "nyakadba szakadnának".

Semmiképp se engedném, hogy nálunk, legfeljebb a szülőket, azt azért egy hónapig ki lehet bírni, de mindenkit, fél évig egy évben, az számomra vállalhatatlan lenne.

2017. aug. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van, menjenek, de egyszerre (különben egész évben átjároház lesztek), és ne nálatok lakva.


Hozzánk a párom tesoi jönnek és nem örülök neki sokszor, mert vagyunk hatan, hat emberre fözni, ez azt nem eszi a.másik amazt.

A párom egész nap dolgozik, én kalauzoljam a testvéreit egy hétig. Közben három nap nekem is melozni kell (otthonrol dolgozom), de azt "meg tudom oldani", hisz ugysem kell a Büroba menni.

Ergo napközben szorakoztassam öket, és közben amikor van idöm, dolgozgassak... hát az elsö ilyen hát után közöltem, hogy ezt igy nem.

Akkor maradjon itthon elvégre hozzá! jönnek.


De ezt nem értettem, megy az anyós apos, rokon de NEM hozzám, mégis én vagyok velük otthon. De elvileg a saját gyereket látogatná, aki az office-ban tolja... akkor minek a nagy látogatás ha otthon sincs a fiu-lány, csak annak a házastársa?

2017. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!