Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban ha egy 20-23...

A mai világban ha egy 20-23 éves nem tud otthon lenni szülő miatt és nincs hova mennie.. hajléktalan lesz? (nincs pénze albérletre)

Figyelt kérdés
Van valami hely ahova tud menni? Ha igen, hogyan?

2021. jan. 21. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Keressen olyan munkát, ahol kap szállást, kaját.
2021. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Én 19 évesen így lettem nokiás. Kaptam enni munkanapokon és volt szállás. Aztán kerestem albérletet.
2021. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
ha dolgozol, akkor ki tudsz bérelni egy szobát .Önállóan élhetsz.
2021. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Akinek nincs otthona az hajléktalan. Érdemes megpróbálkozni barátokkal ismerősökkel egyéb rokonokkal hogy hadd aludj a kanapén vagy a földön egy pár napra mert nehéz a szituációd. Igen, van hely ahova tud menni, például Margit Híd Pesti Hídfő, Nyugati Pályaudvar aluljáró, stb. Próbálj meg munkát keresni, random építkezéseken kérdezd meg hogy van-e meló stb. Nekem se volt mindig könnyű de valahogy elég kellemetlen beszélgetés után mindig akadt fizetett csinálnivaló.
2021. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Úgy gondolom, hogy a II. világháború után a mainál sokkal rosszabb lakáshelyzet volt.


Hogy én mit tennék a mai fiatalok helyében?


Ha kistelepülésen próbál meg megélni valagogy - ott a lakhatási költségek az elvándorlás miatt nyilván jóval alacsonyabbak az átlagnál. (Ezzel kapcsolatos tippem: ha olyan nagyváros 30-50 km-es közelében próbálsz boldgulni, ahol lakható tanyák vannak: alapíts barátaiddal-családoddal- stb. kommunát: Kivesztek egy házat, együtt kifűtitek, fenntartjátok, és együtt jártopk be a közeli városba dolgozni kocsival.


Ha nagyváros-lakó vagy: ez a kommuna-jelleg ott is érvényesülhet. Vegyél ki barátaiddal/ismerőseiddel/fiatal családtagjaiddal egy albit közösen. Ha jól együttműködsz a kapcsolataidban, ez egy win-win szitu lehet.


Keress rá a munkásszállás ajánlatokra. Meglepően jó lehetőségeket találhatsz, 2-3 fő/szoba kategóriától. Pár hónapra/évre megéri, addig egynesbe jöhetsz.

2021. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Tehát se dolgozni nem akarsz, se a szüleidhez alkalmazkodni.

Igen, az ilyen emberekből előbb-utóbb hajléktalan lesz.

2021. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

21-23 éves gyerek már, szakképzett, jó esetben érettségi + szakma is van akár vagy csak az egyik.


Lehet menni külföldre munkásszállóba ha közvetitővel kimész, bár itthon is vannak szobák 40-45eFt ért pl Egerben ami megyeszékhely.

Ha egy gyárba elmész dolgozni havi 240-280 között meg kéne h keresd a pénzt onnan meg könnyebb talpra állni, persze mindenhez akarás kell a sirás helyett.

2021. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Sereg, rendőrség, és 1-2 gyár ad szállást.
2021. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Én egyetemre mentem, amikor elmenekültem a szülői terror és zaklatás elől. 3 évig laktam koliban, az egyetem 3. évében már főállásban kezdtem dolgozni. Addig meg diákmunkából kerestem pénzt a koleszra meg kajára. Az egyetem után dolgozni kezdtem, mentem albérletbe.
2021. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Lakásos pasi/csaj kell.
2021. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!