Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimen kívül majd a...

A szüleimen kívül majd a testvéreimet is nekem kell eltartanom, holott nekem is van már családom, kisgyermekem?

Figyelt kérdés

Szerintem tőlem rosszabb családi helyzete senkinek sincs... anyám és apám amit házat építettek már árverezés alatt áll, apám segédmunkán van, de szeret a kocsmába járni. Anyám pszichés beteg, de azt se tudják mi baja, szerintem már a sok gyógyszer miatt olyan amilyen.

2 testvérem gyermekotthonban van, a hugom aki külföldön él évek óta.

Sosem segített nekem anyagilag anya ellátásában.

És hamarosan beviszik szociális intézetbe mert a gondnok elintézte neki.

És mivel alig kap valami pénzt, ha jól számoltam közel 60 ezerrel ki kell pótolni havonta.

A hugom nem segít... csak kifogásokat keres.

De a két öcsém ha kikerül az otthonból, kötelezhetnek még majd arra is hogy őket is eltartsam? ( Szülőtartas mellett van ám rokontartás is ha minden igaz...)

Nem tudok mindenki helyett dolgozni!

A gyerekem szájából meg nem fogom az ennivalót elvenni...


2021. jan. 24. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Csak a saját gyerekeidert felelsz!!


Rokon tartást anyukad részére amugyse ítélnének meg a saját gyerekeid rovására pláne nem 60 ezret.

Oldja meg....

2021. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Savlekotő ***** válasza:
94%

Nem fognak kötelezni a saját gyereked kárára,ezért kell gonosz leszek időbe lelépni ilyen családból byt intve nekik,nővéred ügyes,bele szarik. Nem a tesók dolga szülőzetet játszani mer anyu mentális apu meg iszákos és beleszarnak az egészbe.. Kövesd a

nővéred példáját különben te is bedarálva leszel pirulán élve..

2021. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ha ilyen szüleim lennének, nem foglalkoznék velük. Te minek fizeted bármilyüket?


Nem kötelességed. Nem is kell velük tartanod a kapcsolatot. Majd ha megkeres az állam, esetleg rádvernek kikerülhetetlen havi 15 ezret és kész, biztos nem költenék ilyen szülőkre havi 60 ezret, elvéve azt a gyerekeimtől.

2021. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha milliárdos leszel, mert nyersz a lottón, akkor kötelezhetnek rá akkor, ha elkezdenek a rokonaid igényeket beadni, bár hogy őszinte legyek, sosem hallottam még ilyesmirőla gyakorlatban, mert mindíg kellene lennie ellenszolgáltatásnak, de mivel írtad, hogy lassan a házukat is elárverezik, meg semmilyük sincs, így miféle ellenszolgáltatást tudnának adni?


A saját megélhetésed veszélybekerülése árán pedig nem is kötelezhetnek erre, mégha igényelnék is a rokonaid.


Szóval a gyakorlatban erre az egészre semmi esély.

2021. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem, neked a világon senki mást nem kell eltartanod a gyerekeiden kívül.
2021. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Mire a 2 öcséd kikerül az otthonból feltehetőleg egészséges, cselekvőképes nagykorúak lesznek, szóval semmi kötelezettséged sincs feléjük.


Szülőtartás is csak akkor van, ha a szülő ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL nem tudja magát eltartani. Az hogy az egyik szülő alkoholista, a másik meg gyógyszer függő (Mire szedi azt a sok gyógyszert?) nem jogosítsa fel őket a szülőtartásra.


Szóval itt te vagy a hülye...

2021. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Anyumtól nem ok nélkül vették el a gyerekeket, anyum a válas utan egyedül maradt a háhban, de semmit nem csinált,takarítani szó szerint lusta. Egyszer aztán az önkormanyzat bevitette pszichiátriára nagy nehezen. Ott meg szépen begyógyszerezték...

Kiengedték 1 év után, házi gondozót járatok hozzá hogy ránézzen. Ez havi 5 ezer...


Mivel nekem a családsegítő nem tudta megmondani hogy kell-e baemit is fizetni az otthonba anyám 27 ezrén felül, így azt feltételezem hogy a különbözetet majd CSAK Rám fogják perelni...


A hugom lakcímét egyáltalán nem tudom, a bankszámla száma viszont megvan. Remélem ezzel majd tudnak az otthonban mit kezdeni, levonást indítani ha fizetni kell bármelyikünknek is

2021. jan. 24. 15:18
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
A szülőkkel nem foglalkoznék, egyék meg, amit főztek, de a testvéreimet megpróbálnám magamhoz venni, hogy jobb emberré válhassanak, mint a szüleink.
2021. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha anyád pert indít szülőtartásért, akkor a bíróság elő fogja keríteni a testvéred.

A gyerekeid eltartása az első, az ő rovásukra nem mehet senki tartása.

Rokontartás, szülőtartás címén ilyen 10-15 ezret szoktak megítélni. 60 ezret semmi esetre, de azt is felesben a tesóddal, hisz ugyanúgy köteles az anyját segíteni.

De ahogy írtam: ezért perelnie kell anyádnak, ami nem két fillér.

Szerintem nincs miért aggódnod.

2021. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Savlekotő ***** válasza:
59%

Ne a húgodra terheld,aki sikeresen okosan kilépett ebből a szarkupac parazita félcédulás családból,persze hogy nem tudod a lakcímet se, a teló számát meg simán megváltoztatja,elköltözhet nevet változhat,férje nevét fel veszi,letilt mindenhol,eladja a készülékét másnak.. Bankszámlát is nyithat másikat,nem csoda hogy lelépett előletek.. Kezdem érteni miért te se vagy a szüleidnél jobb sajnos..

Mentálisakat részegeskedőket férfit nőt meddővé kéne tenni végre,megoldódna az állam gondja is a sok retardált szülő és a szaporulata ellátása helyett lenne pénz másra. És nem fogják se rád se rá terhelni,elég ha elmondja hugi h apu piált anyu bogyózott szartak rátok,két gyerek meg otthonba került tőlük . Nem is értem téged miért foglalkoztat a sorsuk,gonosznak tűnhetek de felőlem az ilyen fel is fordulhat vérség ide oda,ilyen ennél problémásabb családból léptünk le testvéreimmel cím hagyás nélkül. A gyerekeidre gondolj ne a véglény szüleidre és arra hogy hogy baxxál ki végre a tesóddal is,mert nem kért a lekvárból--

2021. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!