Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimen kívül majd a...

A szüleimen kívül majd a testvéreimet is nekem kell eltartanom, holott nekem is van már családom, kisgyermekem?

Figyelt kérdés

Szerintem tőlem rosszabb családi helyzete senkinek sincs... anyám és apám amit házat építettek már árverezés alatt áll, apám segédmunkán van, de szeret a kocsmába járni. Anyám pszichés beteg, de azt se tudják mi baja, szerintem már a sok gyógyszer miatt olyan amilyen.

2 testvérem gyermekotthonban van, a hugom aki külföldön él évek óta.

Sosem segített nekem anyagilag anya ellátásában.

És hamarosan beviszik szociális intézetbe mert a gondnok elintézte neki.

És mivel alig kap valami pénzt, ha jól számoltam közel 60 ezerrel ki kell pótolni havonta.

A hugom nem segít... csak kifogásokat keres.

De a két öcsém ha kikerül az otthonból, kötelezhetnek még majd arra is hogy őket is eltartsam? ( Szülőtartas mellett van ám rokontartás is ha minden igaz...)

Nem tudok mindenki helyett dolgozni!

A gyerekem szájából meg nem fogom az ennivalót elvenni...


2021. jan. 24. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Itt egyedül a húgodnak volt esze, aki elhúzott jó messzire és rátok sem nyitja az ajtót.
2021. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem az anyád fog perelni, hanem a szociális intézmény, ahova beviszik, az perel anyád tartásához pénzért. Ők meg is fogják tenni. A testvéreidet 18 évesen teszik ki az intézetből, sajnos valószínűleg egyenesen hozzád fognak menni, hogy mit tegyenek, nem értenek semmit a világból.
2021. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
"A szüleimen kívül majd a testvéreimet is nekem kell eltartanom, holott nekem is van már családom, kisgyermekem?" - Kérdező, egyiket sem kell eltartanod, ne foglalkozz az esetleges követelőzéssel. Majd ha valaki akar valamit komolyan, az elmegy a bíróságra, aztán jó eséllyel elhajtják a vérbe. Vagy legrosszabb esetben megítélnek párezer forint tartásdíjat összesen.
2021. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell a testvéreidet eltartanod, két esély van, az egyik, hogy haragudni fognak rád, amiért nem vetted ki őket az intézetből, akkor nem lesz velük sok gondod, mert el fognak kerülni. A másik, hogy nem fognak rád haragudni, és mivel te vagy a legközelebbi rokonuk, miután nagykorúan kiteszik őket az intézetből, hozzád mennek segítségért, ekkor segítesz nekik állást szerezni meg albérletet.
2021. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
Minden kifizetést most állíts le, ha anyád akár valamit, majd perel. Vagy ő vagy a szociális intézmény. Akkor érdemtelenségre hivatkozva megtagadod. Valószínű nem is ítélnek meg semmit. A testvérei nagykorúak lesznek, ha kikerülnek, munka képesek. Nem kell fizetni semmit.
2021. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem fizettem meg semmit, anyum is csak akkor kerülhet be jövő héten az otthonba ha a covid tesztje negatív lesz. Nekem majd mennem kell(ene) a gondnokával bekísérni az otthonba... ott kell megbeszélnem majd mindent a vezetővel. De ezt is a családsegítőtől tudom. Mindig engem keresnek meg ilyenekkel...
2021. jan. 24. 20:34
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Jó, megkeresnek téged, te pedig mondod, hogy ne tartod a kapcsolatot a szüleiddel, és ne zaklassanak, ha akarnak valamit, keressenek meg hivatalos úton.


Ennyi és kész, ne legyél már ilyen életképtelen...

2021. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad nekik kell egy balek, de neked a saját sorsod és a Saját családod legyenek az elsők!

Az hogy a Te gyerekeidnek jobb élete lehessen mint neked volt egy alkoholista és egy gyógyszeres mellett!

2021. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Kövesd a húgod példáját. Mondd meg, hogy ha már voltak szívesek elqrni a gyermekkorotokat, oldják meg a saját életüket önállóan, ahogy akarják, de Téged és a megalapított családodat hagyják lógva. Meg a húgodat is.
2021. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles magadra vállalni ezt a terhet, a húgodra se rakhatod rá. Én csak a két tesódat sajnálom, nem ők tehetnek róla, hogy ilyenek a szüleik. Másrészt 1000x inkább őket segíteném, mint az ideggyenge anyámat. Persze ez sem kötelességed, egyéni döntés. A helyedben lemondanék minden örökségről és vissza se néznék.
2021. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!