Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 év korkülönbség családalapí...

20 év korkülönbség családalapításra, sok vagy nem Milyen bajok lehetnek belőle?

Figyelt kérdés
20 (anya) és 40 (apa) évesen házasság, 26 és 46 évesen első baba, 36 és 56 évesen második. Sok vagy nem? Milyen bajok lehetnek belőle?

2021. febr. 2. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Nagyon sok
Kicsit sok
Teljesen rendben van
75 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Most halt meg egy 76 éves ismerősünk, aktívan dolgozott halála előtt pár nappal is. 22 évek fiatalabb az élettársa. 35 évet voltak együtt.
2021. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Sztem teljesen rendben van ha szeretik egymást
2021. febr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt ilyen kollégám, 20 évvel idősebb férje volt, de a munkahelyen összejött egy korabeli férfival, és elvált.
2021. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én soknak tartom, 56 évesen már nagyapja lehetne a gyerekének.
2021. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem volt ilyen, vagy12 évig tartott. Szép, okos gyerekeink vannak. A korral nem volt gond, csak az okos családja visszaerőltette, vagy hogy mondjam. Nem nőtt fel, már nem is fog.
2021. febr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
A korkülönbség nem sok, de apuka nem biztos hogy fogja látni felnőni a gyerekeit.
2021. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nagyon sok. (Barátnőm és férje között 15 év van, ő azt mondja, hogy ez még éppen belefér. Mindez úgy, hogy a férje 15 évet letagadhat, olyan friss fizikailag is, kinézetre is, szellemileg is).

De gondolj bele, van olyan pasi, aki már 50 évesen tök kripli:(

2021. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Keresztszüleim között is húsz év korkülönbség van, semmi gond ezzel, szeretik egymást, mindig jól elvoltak, van egy lányuk, három unoka. A baj sajnos most ütött be, mert keresztapámnak megromlott az egészsége így 88 évesen és sok teher hárul keresztanyámra az ápolásával. De amikor összeházasodtak, benne volt a pakliban, hogy keriapum hamarabb robban le, ez ezzel jár. Kerianyum amúgy nagyon jól helytáll, csak nehéz neki így látni a férjét és fél, hogy mi lesz, ha egyedül marad.
2021. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Köztünk 12 év van, már azt is sokallom, ahogy öregszik :-) Régebben nem volt gond.

Szóval, szerintem sok, de attól még van rá pozitív példa, hogy működhet.


Nekem, ami a legjobban hiányzott a kapcsolatunkból, az a közös múlt. Nem voltak olyan közös élmények, közös sztorik, mint a velem egykorúakkal. Amit ő hallgatott zenét, és szeretett, az már nekem ósdi. Ilyenekről nagyon jókat tudtam beszélgetni egy korombeli baráttal, de jó lett volna, ha a férjemmel is van ilyen kötődés. Én úgy érzem, hogy ő egy másik világban nőtt fel. Voltak vitáink is a generációs különbségekből, sok dolgot ő másképp lát, másképp vélekedik arról. Pl. a tetoválás téma. Ő nem bírja elfogadni a mai napig, hogy tanult ember is lehet agyontetoválva, és hasonlók...

2021. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Tanulságos ilyet olvasni, mint amit a 9-es leírt.

Hogy igenis őszintén felvállalja, hogy az évek múlásával lehet összegezni, hogy mi az, ami más egy ilyen kapcsolatban.

2021. febr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!