Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglehet tagadni az apasági...

Meglehet tagadni az apasági tesztet?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal. Az előttem lévő exével 3 és fél éve szakított. A kiscsaj terhes, 8 hónapban van. Felkeresett minket, hogy 1 hónap múlva követeli a havi gyerektartást a páromtól, mert àllítása szerint ő az apja. Ami amúgy beb@szna, ugyanis 1000kmre élünk Magyarországtól és tavaly màrciusban voltunk otthon utoljára. (kicsit túlhordott lenne már az a gyerek) Mondtuk neki, hogy hazamegyünk és apaságiteszttel bizonyítsa be a történetét, amit ő nem akar engedni, mert 100%ban biztos benne és én miért a páromban bízom, miért nem benne?! Nem szeretnénk elsőre jogi útra terelni a dolgot, mert így sincs sem pénze, sem semmije, azt a szegény gyereket sem fogja tudni eltartani, szóval megkímélnénk. Ennélkül lehet kérni az apasági tesztet és kötelezni rá?

Emellett anyósomékhoz akar költözni, mert àllítàsa szerint nincs hova mennie. Az anyja felajánlotta neki, hogy költözzön a lakásába.

Ráadàsul mindenkinek híresztelgeti, hogy a párom a gyerek apja, ami teljességgel lehetetlen. Ha mégis jogi útra terelnénk, gyanúsítgatásért is lehet perelni? Egyébként ügyvéddel megíratott levelet küldött a gyerektartási igényről. Az ügyvédet inkább nem jellemezném...



#jog #Isten #beteg #gyerektartás #falschterhesség
2021. febr. 12. 00:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
99%
Nem perelhet, ha gyerektartást követel, jogosan lehet bírósági úton követelni az apasági tesztet.
2021. febr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
99%

1. Ha ennyi esze van, akkor hagyni kell, majd koppan, ha a DNS teszt nem mutat egyezést (nemhogy az igazi apát keresné fel)

2. Tényleg a párod az apa (lehet a csaj utazott oda), de az is kiderülne. A pert nem tudjátok elkerülni, de ha tényleg nem ő az apa, akkor nektek 8, hogy mi leszm

2021. febr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Együtt dolgozunk a párommal, együtt élünk, nem tudta volna eltitkolni, hogy ideutazik. :D

Igazából nem hiszem, hogy válaszolni fogunk hivatalosan, várjuk a további fenyegetést és utána akkor a jogi úton kért teszt.

Köszi! :)

2021. febr. 12. 00:17
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Én azonnal jogi útra vinném a helyetekben. Ne játsszon szerepet, hogy sajnáljátok, mert így sincs semmije. Az anyósodékhoz meg pláne ne menjen. Az ilyenek elmebetegek, és a legjobb az lenne, ha elvennék tőle a gyermeket, mert annak a szegény kisgyereknek borzasztó sorsa lenne egy ilyen pszichiátriai eset mellett, de ha elvennék még babaként, akkor nagyon jó eséllyel kerül szerető családhoz. Nem fogjátok jogi út nélkül megúszni, mert a leírásod alapján nem hajlandó erre, úgyhogy kár is ezzel az időtöket vesztegetnetek. Menjetek el ti is azonnal ügyvédhez és szerezettek bírósági végzést az apasági teszt elrendeléséről. És még becsületsértésért is jelentsétek fel.
2021. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
A jogi útra terelés is idő, inkább minél előbb tereljétek jogi útra és kérjetek úgy apasági tesztet.
2021. febr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

1. Nagyon olvasd el, hogy mi is az az ügyvédi levél. Ha ugyanis például "fizetési felszólítás", az magától automatikusan jogerőre emelkedik, ha nem mondasz neki ellent határidőn belül.


2. A csaj nyilván bepróbálkozott. Adott esetben az ügyvédet is megvezette (az ügyvéd abból dolgozik amit elmondanak neki), de olyanról is hallottam, hogy valaki ügyvédi felszólításnak látszó de kamu levelet fabrikál, mert akkor a címzett biztosan fizet. Szóval mindenképpen keresd fel az ügyvédet, mondd el a verziódat aztán rendezze el az ügyfelével.


3. A csajt közvetlenül ne keressétek, ha ügyvédet fogadott, akkor csakis azon keresztül kommunikáljatok.


4. Ami levél nem ajánlottan jön, az nincs. Innen kezdve ti is csak ajánlott levelet küldjetek, és csak arra reagáljatok. A többit biztos elkeverte a postás, bocsika.

2021. febr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
15%

Ha van alibije a párodnak, hogy nem lehetett ott abban a periódusban, mikor a gyerek fogant, akkor azt valahogy igazolni.

Bizonyítékok nélkül nem lehet valakire rávágni, hogy az apja.

Ami furcsa a kérdésedben, hogy nekem úgy tűnik, te sem vagy 100%-ban meggyőződve?

A nemzetközi ügyvéd nagyon drága.

2021. febr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
98%

#7: Nem az apának kell bizonyítania.

Az anyának kell beperelnie, és csak DNS teszt után (amit a vesztes fizet) kötelezik tartásdíjra.

Arra az egyre kell figyelni, hogy ha a közjegyzői kamarától jön felszólítás fizetésre, akkor ellentmondást kell benyújtani, különben jogerőre emelkedik.

2021. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Természetesen van róla munkáltatói igazolás, hogy végig dolgozott egèsz júniusban-júliusban.

Kedves #8-as, nem tudom miért az jött le az írásomból, hogy nem vagyok benne biztos.

1. bízom a páromban

2. 1000kmről nehéz

3. Pénz nélkül nem tudott volna ideutazni a lány

4. Közös kártyánk van, nem volt róla utalás

5. Van annyira hülye a lány, hogy bárkivel felcsináltassa magát


Ismerem az apját, aki levette már a kezét a lányról, mert mindig kitalál dolgokat, bajt csinál stb.

Nem igazán tudom, hogy hivatalosan ügyvéddel intézte el a dolgot, mert én ha egyedülálló csóró nő lennén terhesen, nem az ügyvédi díjat fizetgetném.

Az biztos, hogy a mai nap folyamán megpróbáljuk felhívni a levélben megadott ügyvédet. De számomra ez hihetetlen, azthittem ilyen idiótàk csak a filmekben vannak. Eszembe nem jutna ilyet csinálni, hogy terhes leszek kitudja kitől ès a 3 évvel ezelőtti exemre fogom. Tényleg beteg.

2021. febr. 12. 01:29
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Keress ott családjoggal foglalkozó ügyvédet és kérj tanácsot.
2021. febr. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!