Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki Ausztriában él tud segíteni?

Aki Ausztriában él tud segíteni?

Figyelt kérdés

Mai nap reggel kiderült hogy megcsalt a párom, és el is költözött ahogy megtudta hogy én erre rájöttem

Valószínű már pár napja vagy hete hogy ezt megtette velem

Van 2 gyerekünk a kicsi 8 hónapos ami miatt én itthon vagyok Karenzen

Nem tudom egyedülállóként milyen segítség jár itt nekem

Köszi a segítséget



#gyerek #Ausztria #Segitséga
máj. 3. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Segiteni nem tudok, de annyira sajnalom! Ez egy rohadek.
máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
10%
Nem
máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem
máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Haza kellene költöznöd, majd beadni a gyerektartás iránti kérelmet.

A kérdésből ítélve, nem tudod a nyelvet, hogy hivatalos szervekhez fordulj. Így nem fog menni.

máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi de tudom a nyelvet annyira hogy megértetem magam gondoltam lesz aki jártas ilyenbe de köszi szépen
máj. 3. 13:01
 6/8 anonim válasza:
28%
Nagykövetséget keresd föl
máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%
Állampolgároknak jár csak állami támogatás. Az vagy?
máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez utóbbi nem igaz. Ha van állandó lakcím az EUs állampolgároknak is ugyanaz jár.

Amúgy meg az sem mindegy Ausztriában hol... Szerintem kezdj az önkormányzatnál, ott biztos tudnak segíteni, hogy melyik hivatlaban mit tudsz intézni. De tegnap! Szar helyzetben vagy, de amíg a lakhatás, a gyerekek elhelyezése és a gyerektartás nincs megoldva, nem érsz rá elmerülni az önsajnálatba, azt majd utána, ha nagyjából elrendezted az életeteket. A hivatalok veszett lassan dolgoznak.

A lakbér gondolom a napokban esedékes, azt mindenképpen rendezd! Aztán Familiengericht (lehet, hogy hivatalosan nem így hívják) a gyerekek elhelyezése és tartásdíj megállapítása miatt. Sozialamt a segélyek miatt. És mihamarabb keress bölcsit-ovit, és munkát!

máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!