Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya unokatestvérének a...

Anya unokatestvérének a temetésére illik elmennem?

Figyelt kérdés

Köszönésen kívül én nem is kommunikáltam velük, igazából a családból senki, de anya szerint illene elmennem nekem is.


Eredetileg lenne más dolgom abban az időpontban, de azt le tudom mondani, nem ez alapján fogok dönteni.


Azért tépelődök, mert bennem nem fogalmazódott meg, hogy el kellene mennem, hiszen nem voltam velük jóban és távoli rokon, de már nem tudom mi lenne a helyes vagy rossz ember lennék-e ha kihagynám.


2021. febr. 21. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ennyit kibírsz anyukád kedvéért, főleg, ha tépelődsz.
2021. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a hasznos minősítés :)
2021. febr. 21. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Én a víírushelyzet miatt (sem) mennék.
2021. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Anyád miatt kellene elmenni. Igaz, neki is "csak" unokatestvére (nem írtad, köztük milyen volt a viszony),de senki sem jókedvéből jár temetésre, és ha ketten mentek, könnyebb lesz, mintha egyedül menne (ha amúgy egyedül menne, a kérdésedből ez sem derül ki).

Mint ahogy az sem derül ki, hogy anyád szeretné-e, hogy elkísérd vagy csak félne, hogy megszólnak titeket, ha te nem mennél el.

2021. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4-es, igaz tényleg kihagytam, pótolom is.


Nem beszéltek soha, maximum köszöntek egymásnak az utcán. Nem menne egyedül, a nénikém és mamám is megy. Véleményem szerint inkább félne, hogy megjegyzik, hogy nem megyek és "jajj mit fognak gondolni" alapon szeretné, ha mennék.


Mondjuk én szerintem nem biztos, hogy egyáltalán valaki is rossz néven venné, szerintem tudják, hogy másik városban élek, illetve munkaidőben lesz pénteken, egyetemre is járok mellette, pénteken online óra is van, tehát lenne két másik dolgom is abban az időpontban.


Ment a többieknek is a hasznos minősítés, köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 21. 18:20
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Határeset.

Függ a távolságtól és attól, mennyire könnyen tudsz rá időt szakítani.

Pl. egyszer apukámnak, aki velem együtt Győrben él, meghalt az unokatestvére, aki Borsod megyében, Putnok közelében lakott. Apukámnak természetes volt, hogy megy, és ha nem ment volna egy másik rokonunk, akkor nekem is szabit kellett volna kivennem, hogy elvigyem autóval. Mikor kiderült, hogy a másik rokon is megy, akkor mondta, hogy ő elviszi, tehát nekem nem kell menni. Őszintén szólva örültem neki.

Ha mondjuk ő is Győrben élt volna és itt temették volna, 90%, hogy elmentem volna. Viszont az is igaz, hogy azért én időnként találkoztam vele, sőt a fiával (második unokatestvéremmel) is szoktam néha.

Ha anyukád nagyon mondja, és nem nagy gond átszervezni azt a napodat, inkább menj el, már csak anyukád kérése miatt is.

2021. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Igen, én is azért hajlok arra, hogy elmenjek, mert anya szeretné, szerintem senki mást nem fog érdekelni, hogy ott vagyok-e, emellett nyilván, ha pont otthon lettem volna Egerben, akkor simán elmegyek, mert az a helyes.


Egyébként Budapest-Eger távolság. Tehát nem olyan durva. Kicsit kezdő vagyok az egy éves jogsimmal még, de elég jól tudom már az utat a két város között, szóval nem lenne gond hazamenni. Illetve a pályán nem hosszú idő Egerig elvezetni.


Ment a hasznos minősítés, köszönöm a választ!

2021. febr. 21. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi hárman vagyunk testvérek, az a megállapodás, hogy felváltva kísérjük a szüleinket olyan temetésre, ahova mi amúgy nem mennénk, de ők szeretnének. Nem vezetnek, mi igen, így egyszerűbb is.
2021. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!