Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az unokatestvérem és az exem...

Az unokatestvérem és az exem esküvőjére illik vagy sem elmenni, ha kaptam meghívót?

Figyelt kérdés

Nem az unokatestvérem miatt lett vége a kapcsolatomnak az exemmel, de néhány nappal a szakításunk után már együtt voltak.Ami azért elég rosszul esett nekem, mert nem csak unokatesók hanem barátnők is voltunk.Azóta nem túl jó a kapcsolatom velük, de nem is volt vita köztünk, vagy ilyesmi. Mégis meglepett, hogy kaptam tőlük meghívót.

Nincs bennem harag, nem vagyok féltékeny, de nagyon fura lenne pl.nászajándékot valásztani nekik és együtt ünnepelni is. A szüleim szerint és keresztanyukám (a menyasszony anyja) szerint is nyugodtan elmehetek, nincs ebben semmi érdekes és ha nem mennék akkor az furán venné ki magát.

Szerintem elmegyek, de kiváncsi lennék mások mit gondolnak erről. Illetve ilyenkor, ha nem megyek mégsem el akkor azt megszokták indokolni, ha igen akkor hogyan?


2017. máj. 18. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Esküvőre illik, de a lakodalomba nem mennék. Az esküvőre nem kell ajándékot vinni.
2017. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék el. Küldenék egy szép, míves lapot, melyben minden jót kívánnék, és sajnálatomat fejezném ki, amiért nem tudok elmenni.

Ennyi.

2017. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék.

Nem bunkóságból, de nem akarnék az exemmel együtt ünnepelni, pláne az ő esküvőjét...


Insdoklás, komolyan? Nem egyértelmű? :D

2017. máj. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A ceremóniára elmész, aztán szép angolosan távozol, én legalábbis ezt tenném a helyedben.
2017. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 De egyértlemű csak nem voltam még ilyen helyzetben és nem tudom ilyenkor illik vagy szokás e megindokolni, hogy nem megyek el és hogyan tegyem.
2017. máj. 18. 18:30
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Az én tanúm a feleségem exe, az ő tanúja az én exem volt. Néztük anyámmal a képet amin 4en voltunk ebben a felállásban és megállapítottuk hogy "Durva":)


Szerintem menj el.

2017. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én nem mennék, Pláne ha még a kapcsolatom se túl jó velük.Indoklás?Nem érek rá.
2017. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell indokolnod. Köszönöd a maghívást, de sajnos nem tudsz ott lenni. Ennyi
2017. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy értem: nem egyértelmű az indokod, hogy miért nem mész el?

Ha nekik nem esik le, az gáz, de nekem alapból nem lett volna képem meghívót adni ilyen esetben :)

2017. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az unakatestvéred esküvőjére illik elmenni, az exedére nem, főleg, ha nem jó a kapcsolatotok. Ha elmész, biztos kapsz pár vigyort a képedbe.
2017. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!