Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan kuldenek haza a csaladna...

Sokan kuldenek haza a csaladnak penzt kulfoldrol?

Figyelt kérdés

Orban is megmondta regebben hogy a magyarok sok penzt kuldenek haza kulfoldrol.

En viszont ilyet csak 1-2 esetben hallottam hogy valaki penzt kuld haza kulfoldi orszagbol, altalaban akkor ha a csaladfo van kint es a felesegenek kuldi haza. Sok ismerosom van kint ugy hogy csaladdal egyutt vagy egyedul es nincs neki parja aki kozben Magyarorszagon lenne. Ok is kuldenek haza penzt a szuloknek, testvereknek?

En kint elek Amerikaban es nem kuldok penzt haza a szuleimnek, karacsonyra kuldtem de nem kuldok rendszeresen. Van nyugat-europaban unokatestverem de nem hallottam hogy penzt kuldene haza az anyukajanak.

Az ismeroseim is esetleg csak hazahoztak a penzt hogy vegyenek hazat de nem kuldozgettek a szuloknek rendszeresen tobb tizezer forintot.

Ti kuldtok haza rendszeresen penzt? akkor is kuldenel ha Magyarorszagon laknal de masik varosban?


2021. febr. 22. 12:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Küld a fene, ha szükségük lenne rá, akkor sem.

Oldják meg, felnőtt emberek.


Én legalábbis ezt kaptam válasznak, mikor életemben egyszer kértem a segitseguket. Ok ezt már elfelejtették, én sosem fogom.

2021. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem küldök, nincs szükségük rá. Nekem viszont van, autóra, házra gyűjtök. Nekik már van mindkettő. És ők is dolgoznak, keresnek pénzt, be tudják osztani.
2021. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Aki időszakosan megy ki, azok közt többen küldenek szerintem. Akik életvitelszerűen élnek kinnt( nincs megoldva a lakhatás a cég által, vagy pl.házi ápolásnál az eleve adott ugye) azok szerintem nem tudnak.

Ha nem viszi a bank a házat, vagy nincs betegség..akkor normális szülő/ rokon nem kéreget rendszeresen,hanem megoldja. 1 #ez szomorú. Eseti segítség baj eseten, vagy ha x összeg hiányzik házvásárláshoz vagy hasonló en adnek( persze ha nem kihasznál az illető), de lehet nem ez a jellemző.

Inkabb falun ( elore is bocsi de tényleg ezt tapasztaltam) él az a nézet hogy kinnt él tele van pénzzel es kell támogatni azt is aki egesz életében élősködött. Na ezt nem csinálnám.

2021. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Online dolgozom itthonról, de külföldről kapom a fizetésem, dollárban. Támogatom édesanyámat. És nem tízezrekkel, hanem százezrekkel.

Mindent megadok neki amit tudok, mert ő is így tett velem egész életemben.

2021. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

En nem kuldok, mert egyreszt nem tudom megengedni, hiaba elek kulfoldon, meg mindig nem eleg jo a fizetesem(persze jobb, mint ami Mo-n lenne), masreszt a csaladom szuper korulmenyek kozott el.


De ismerek olyat, aki hitelbe veri magat, es allandoan kuld haza a szuleinek, testvereinek...

2021. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Az a pár ismerősöm, akik kinn élnek (életvitelszerűen, nem időszakosan), nem küldenek, egyikük sem. Ünnepekkor sincs "igazi" ajándék, csak olyan személytelen, filléres dolgok, mint csokoládé, kávé, (nem prémium márkák) ilyesmi, amit inkább idegeneknek adsz. Elszakadtak, hátrahagyták a rokonokat, nem csak anyagilag (ami amúgy érthető lenne, hacsak az itthoniak nem szűkölködnek), de érzelmileg is.
2021. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%
Én kaptam a páromtól hetente 250 eurót, igaz én gyesen voltam de a szüleinek sosem utalt.
2021. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha valaki családdal van kint akkor annak azért nem kell hazautalni a pénzt mert kint a családja, ha meg valaki egyedülálló akkor annak nincs kinek utalnia. Én olyat még senkitől nem hallottam hogy a szüleinek utalna pénzt. Nyilván ha megszorulnak valami miatt akkor persze, de alapvetően nyilván mindenki a saját életében szeretne előre haladni és nem azért van kint hogy másnak utalgasson.

Meg persze az sem mindegy hogy valaki milyen szándékkal megy ki. Ha valaki kifejezetten azért hagyja el az országot 5-10 évre hogy itthon teremtse meg az alapokat, az teljesen más szitu mintha valaki letelepedési céllal menne el.

2021. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
#8 én ismertem olyat aki küldött haza rendszeresen a szülőknek. nekik büdös volt a munka, így a gyerekükből éltek. meg volt féleméítve, így nem mert nem küldeni. sajnos ilyen is van
2021. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
Külföldön élek és dolgozom, a vírus miatt Magyarországon ragadtam a családomnál, úgyhogy innen folytatom itthonról a munkám, a munkahelyem szerencsére nagyon megértően áll a helyzethez. Természetesen itthon szoktam használni a keresetemet, és a családomnak is veszek ezt-azt, ha megkérnek rá, de alapvetően amikor kint vagyok a saját lakásomban, akkor nem szoktam hazaküldeni pénzt.
2021. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!