Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldrol hazajottem es...

19780805 kérdése:

Kulfoldrol hazajottem es elkoltozott a 2 eves kisfiamat elvitte milyen jogokkal rendelkezem en a picivel kapcsolatban? Egyszer mar haza hoztam hetvegen anyosomeknal laknak es azt mondta a lanyanak hogy 3 eves koratol szabad csak elvinnem. Van ilyen?

Figyelt kérdés

#jogaim a gyerekemhez
2015. okt. 6. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Házasok voltatok, vagy van apasági nyilatkozat? Ha igen és a gyereke a te lakóhelye de volt bejelentve, lehet rendőrségi feljelentést tenni. Lehet gyermekelhelyezesi pert indítani. A lathatast a bíróság szabályozza, ha a szülők nem tudnak megegyezni és ha úgy ítél, simán el lehet vinni akár pár hónapos korától is. Addig, amíg a gyerek hivatalosan el nincs helyezve, neked pont ugyanannyi jogod van hozzá, mint a másik szülőnek, tehát tulajdonképpen haza is viheted
2015. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Már nincs. Valóban volt ilyen jogszabály régen.
2015. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Jogokról egyenlöre szerintem ne gondolkodj. Mindenképpen kell egy hivtalaos legyen a gyermek elhelyezése. ha te külföldön dolgozol és az anyát és anyosodat megfelelönek tartod a gyermek nevelésére, akkor legjobb, ha nála lesz az elhelyezés. Mivel keveset vagy otthon, a gyermek sem tuti, hogy ahogy haza látgasz rögtön veled akar menni.

Amit tehetsz, hogy amikor otthon vagy a legtöbbet látogatod. ìgy kitud alakulni egy jó kapcsolat, és ha a gyerek is akarja, akkor örömmel fog veled menni. Az anyával ne ellenségeskedj, inkább próbálj közösen megegyezni ami csak a gyerek érdeke lenne.

Próbálj a helyi játszótérre elöször kimenni vele.

Ami fontos, hogy békesség legyen köztetek a fiad anyjával.

2015. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ne fogadj el olyantól jogi tanácsot, aki nincs tisztában, mi a különbség az egyelőre és egyenlőre szavak jelentése közt.

Nyugodtan fordulj bírósághoz, és kérj hivatalos látahtást, vagy közös felügyeletet.

2015. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerezz ügyvédet, intézzétek hivatalosan, ha nem tudtok megegyezni.

Ha a tudtod nélkül költözött, még esélyed is lehet a felügyeleti jogra, hiszen nem lenne szabad önkényesen megváltoztatni a gyerek lakhelyét. Ráadásul ha nincs hivatalosan elhelyezve a gyerek, te is bármikor láthatod, hisz egyenlő szülői jogok vannak.

De természetesen itt senkire, csak ügyvédre hallgass a témában.

2015. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
A helyedben beperelném gyermekrablás vádjával, és ha megnyerted (ha tudtod és engedélyed nélkül költözött, akkor 100%), kivinném a gyermeket magamhoz.
2015. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
igaza van, de mindenképp menj bíroságra és legyen papiron leirva a láthatás meg a gyerek tartás
2015. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Most csak nekem zagyvasag ez az egesz? Te kije vagy a gyereknek, hol lakik most? Anyoseknal? Vagy ott csak hetvege van? Hova vinned?
2015. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az edesapja vagyok a gyermeknek,de elkoltozott mert azt mondta nem szeret mar en engedtem oket nem akartam nagy veszekedest ,, igen az edesanyja befogadta oket,,,,nem voltunk hazasok,,,,a 8 honap kinti munka alatt 8 hetente johettem haza es egyszer sem volt koztunk testi kapcsolat de meg egy simogatas sem azt mondta nem szeret mar ebben a hazban lakni ,,,,nem tudtam hataridore vissza menni igy se munka se csalad se gyerek....teljessen ki akar zarni az eletukbol en ugy veszem eszre,,,mit is tehetnek ??raadsul ahaza kuldott penzrol sem tud elszamolast adni mert amint tema lenne rogton nekem ugrik....a babat megviseli biztossan az egesz engem is nagyon de o nagyon makacs ...a 8 honap alatt csak kizarolag az edesanyjahoz jart felek onnet kapott egy ket jo otletet...mit is csinaljak o tudja hogy nagyon szeretem oket de tok itt hagyott a nagy kilatastalan helyzetemben...
2015. okt. 7. 08:05
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

neki mi köze ahoz hogy te nem mentél vissza időben melózni?

egyértelmüen megmondta hogy nem szeret

persze hogy nem akarja hogy a oda jár

hisztizni a pénz miatt pláne úgy hogy munka nélkül vagy és ki tudja mikor fogsz legközelebb a gyerekre fizetni

a bíroságon indits gyerekelhelyezési pert

2015. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!