Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen ha tanulo vagyok de...

20 évesen ha tanulo vagyok de van rendszeres havi jövedelmem és tesommal közös tulajdonu a házunk akkor lehetek tesom gyámja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

lehetsz

itt a nagykorúság és az "elfogadható" életvitel a lényeg, az hogy tanulsz, az végül is nem érdekes se plusz se mínusz

2010. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg hogy ha a gyámja vagy, akkor tudjál gondoskodni róla, amig felnőtt nem lesz ő is.
2010. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...és akk remélem meg fogom kapni a gyámságot...elég sok mindent számolgattam és nagyon remélem h össze fog jönni
2010. aug. 18. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ifjúságvédőként mondom Neked;

Függ ez a jövedelmedtől, a testvéred korától, ahogy előttem írták az életviteltől, nappali vagy esti vagy levelező suliba jársz. Erősen figyel arra a gyámügy, hogy mennyi időd van foglalkozni a gyerekkel, és habár Te már "felnőttnek" számítasz, mégis tortúrás lesz ezt végigvinned, hiszen az lesz az aggályuk, hogy "gyerek nevel gyereket". Lévén 20 éves vagy előtted van az élet, normális ha te is vágysz szórakozni. Ezeket erősen átnézik. Ha esetlegesen van olyan rokon, akinél jobb életvitelt találnak a testvérednek sanszos, hogy őket válasszák, bár tudni kéne az előzményeket miért is akarsz Te lenni a gyámja! Át kell ezeket gondolni, és ha máshogy nem lehet megoldani és okosan csinálod, akkor nincs kizáró oka!! Légy ügyes!!

2010. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk 20 évesen már sokan szülnek is... azt mégsem ellenőrzik, pedig egy babát sem könnyebb eltartani! Sok sikert!!
2010. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak írnám: Igen szülnek valóban,(néha sajnos) de mivel azt nem verik nagydobra és nem kell kérelmezni, hogy megtarthassad a gyereket, így ritkán foglalkoznak ezzel. JÓ esetben meg van mögötte egy apa is. Azért írtam, hogy nem tudjuk a kérdező helyzetét, hogy ki áll mögötte, vagy miért jutott erre a döntésre, így nehezebb is rá választ adni.
2010. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

az ifjuságvédönek megköszönném a választ

am félárvák vagyunk és édesanyánk visszaesö alkoholista...tavaly öngyilkosságot kisérelt meg de másnap már ki is engedték a korházbol mert tiszta volt az elméje és lemondott a szándékárol...viszont az italrol nem mondott le és erre az egészre 2 hétre sikerült elintéznem h bekerüljön egy elvonokurára...na ez nem volt sikeres mert most megint iszik...hnap megyek a pszichiátriára h beszéljek az orovossal h vmi hosszabb kezelés kellene mer az a 3 hét amit tavaly bennt töltött semmit nem használt...de viszont tudom h anyám nem fog önként elmenni egy hosszabb rehabilitáciora ezért azt szeretnénk tesommal elintézni h kiskoru veszélyeztetése miatt vhogy sikerüljön bedugni vhova...am tesom 17 éves lesz jövöhonapban szal már ö sem kicsi

jövedelmünk pedig kettönknek 70 ezer ft az árvaellátás és plusz rájön még az emelt családi pótlék is

am nagymamám is vállalná a gyámságot beszéltem vele is meg keresztszüleinkkel is...ugyh van családi háttér is hálistennek akik segitenek

az ifjuságvédötöl kérném h adjon még nekem tanácsot vagy h szte ez igy megvalosithato e mer vmit feltétlen lépnem kell mert anyám rezsit nem fizet nyakunkon egy csomo adosság nem foglalkozik velünk és szte nincs pénzünk semmire(csak a pijára)

2010. aug. 18. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Drágám!

A leírtak alapján ezek a körülmények igen mostohák! A következőt tudom javasolni Neked/Nektek. ezt a telefonszámot:

KÉK VONAL GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI TELEFON

Tel..: 116 111 (harmonizált európai hívószám)

Nonstop, ingyenes, mobilról is hívható

Honlap: www.kek-vonal.hu (az e-mailes levelező kapcsolathoz itt lehet eljutni)


hívjátok fel és ott megmondják hogy is kell eljárni helyesen. Fiatal felnőttnek számítasz, félő hogy a sok agyoniskolázott nem fog emberszámba venni, bármennyire is fennen hírdetik, hogy a gyermekek érdekében vannak. A tesód sem gyerek már, így azt mondom, hogy a gyámságot azt a nagymama fogja élvezni, neked ezt a felelősséget nem fogják a kezedbe adni. Pontosan azért mert ilyen körülmények között kellett felnőjetek, és nem láttatok egy pozitív családképet. Te egyedül nem fogod tudni rávenni anyukádat, hogy menjen elvonóra, de amit most megadtam neked szám, azon segítenek neked. De mondok neked jobbat, hogy egy kicsit hivatalosabb legyen. Elmentek szépen kézen fogva testvéreddel a helyi rendőrségre gyermek,-és ifjúságvédelemmel foglalkozó embert kerestek, és ők tudják mi a dolguk. Ők fogják értesíteni a megfelelő szerveket, és nagy valószínűséggel édesanyádat bírósági úton fogják elvonóra ítélni és addig távol tartási végzés lesz. A ti elhelyezéseteket meg megoldják nagymamánál, vagy a legközelebbi rokonnál, akinek az életkörülményei megfelelnek két fiatal fenntartásához. Sajnos 70 ezer ft-ból nem tudjátok magatokat fenntartani! A bármi kérdésed van írj!!! Még azért kérdezősködök Neked ügyvédektől!!! Ügyesen!!!

2010. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jo akk a gyámság kérdésre megkaptam a választ...köszönöm...de vmi kevésbé drasztikus megoldás nem lenne...azért vhogy ezt a rendörség dolgot mégse akarom...most ha "csak" a gyermekvédelemhez meek az nem elég?
2010. aug. 18. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy későn válaszolok! az is elég, de minden eshetőséget ki kell játszani!
2010. aug. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!