Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kell fizetnem a gyerektartá...

Ki kell fizetnem a gyerektartást ebbe a hónapba ha beadom az igénylést h a jövedelmem 20%át szeretném fizetni?

Figyelt kérdés

Eddig fix összeget fizettem,24.000Ft-ot. De már nem igen tudom,csökkent a fizetésem és a megélhetésem függ tőle.

Mennyi idő alatt tárgyalják újra a gyerektartást?


2011. márc. 21. 11:20
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
minden hónap 25-éig kell a gyerektartást a volt nejemnek eljuttatnom
2011. márc. 21. 11:23
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
3-6 hónapra számolhatsz. Addig természetesen a megállapodott összeget kell fizetned.
2011. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
olyan sokéig tart? azt gondoltam kb 2 hét alatt meg lesz a tárgyalás ez ügyben
2011. márc. 21. 11:34
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
hosszú, nálunk kb fél év volt a tartásdíj összegéről való döntés pontosabban a megemeltetés 2000ft ról 10ezerre
2011. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
És mit tudok csinálni? A volt nejem hallani sem akar arról h kevesebbet fizessek,de nekem albérletet kell fizetnem,rezsit,meg élnem is kell. Ráadásul pont miatta mentem másik albérletbe ami drágább mert különben nem engedte volna oda a lányomat. Az előző albim csak egy szoba konyha,zuhanyfülke volt. Azt mondta a volt feleségem h ha ott maradok nem engedi át hozzám a lányomat,mert aza lyuk káros az egészségre
2011. márc. 21. 11:42
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kissé zsarolás szaga van az albérlet választásodnak. Sajnos, fizetned kell, amíg az új döntés meg nem lesz. Viszont kérjed a láthatás feltételeit is meghatározni, mert akkor a volt párod nem zsarolhat azzal, hova költözz.
2011. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A beadványodban jelezd, azt, amit ide leírtál. Talán gyorsabban előveszik az ügyedet.
2011. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb kérd,nem biztos,hogy olyan sok idő kell hozzá. Csak még most add be,nehogy belecsússz a törvénykezési szünetbe.
2011. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nagyon kár h ez egy ilyen hosszú folyamat. Ha másik albérletet keresek addig,ami olcsóbb,lehet h a volt nejem megint kifogásolja és nem engedi oda a lányomat. Az meg hónapok amig döntés születik. Nagyon nem jó ez így
2011. márc. 21. 11:52
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Ha kiszámolod a fizetésed 20%-át és azt fizeted a feleséged nem tud mit csinálni mert fizetsz csak kevesebbet. Beadod a keresetet a 20% ról és a bíróságon tudod bizonyítani hogy fizetsz akkor nincs baj csak mindenképpen írjatok róla átvételt vagy ha utalod akkor a papírt amit kapsz a banktól rakd el de ha póstán adod fel a csekket is rakd el hogy legyen bizonyítékod hogy te fizetsz. És tudsz hivatkozni az albérlet és a meglélhetésedre a tartásdíj összegének változása maitt :)


Remélem tudtma segíteni

2011. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!