Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni búcsúbeszédet írni az anyukám temetésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az édesanyám sajnos meghalt. Az én feladatom, hogy búcsúbeszédet írjak. Tudom...tudom, hogy a saját érzéseimet, gondolataimat kéne leírom, de annyira magam alatt vagyok, hogy nem vagyok képes magamtól egy szép búcsúbeszédet írni most.

Kérlek segítsetek nekem. Egy példa szöveget, vagy ha valaki írt már búcsúbeszedet el tudná nekem küldeni, és én át fogalmaznám.

Nagyon nagyon hálás lennék érte! Millió köszönet. Puszi



2021. márc. 21. 19:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Senki ne adjon feladatot ilyen alkalomra. Nem dolgod. Gyászoljál.
2021. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért neked kell ezt megírnod? A temetésen aki tartja a temetést nem az ő dolga?
2021. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Sajnos beszédben nem tudok segíteni, az én Apukám temetésén csak az életének fontosabb eseményeit és a betegségét mondta el a pap, kifejezett búcsúbeszéd nem volt.

2021. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Milyen felekezet ez, ahol családtagnak kell búcsúbeszédet mondani?
2021. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A családnak kell meg írni, azaz nekem..És aztán a papnak adni. Ő kérte.
2021. márc. 21. 20:09
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Zavarjátok el azt a papot.
2021. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
99%
Írd le az élete eseményeit, abból a pap ír egy búcsúbeszédet.
2021. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

5

Jah hogy ilyen lusta a pap, hogy még egy saját sablont nem rakott össze? Nálunk csak azokat kell leadni akiktől búcsúzik.

2021. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Először is Őszinte rèszvètem.

A beszèdhez írd le az èletèt röviden. Mikor született, hány testvére volt, iskolák, munkahely, házasság, gyerekei. Aztán írj róla pár sort. Milyen ember volt, mi volt a hobbija. Apum beszèdèt èn írtam, pár közismert mondatàt bele foglaltam. Nehéz lesz, de megtudod csinàlni. Kezd el ès adni fogja magát, és merj sírni.

2021. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg keress egy másik papot, vagy mondd el neki, te ezt nem tudod megírni. Irreális elválás ilyen gyászban elvárni valakitől, hogy tegye meg. Semmi megértés, együttérzés nincs a papban, hogy ezt rátok traktálja, semmi szeretet nincs benne, szerintem nem is pap, csak annak mondja magát. Az ilyenek járatják le a kereszténységet.
2021. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!