Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
 321/330 A kérdező kommentje:

320

Nem, kedves. Nem csal meg. Akkor sem ha a magad fajta rosszindulatú, unatkozó 16 évesek azt mondják :)

2021. márc. 26. 08:42
 322/330 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Van annyi esze, hogy nem tudsz róla :D

Kettőnk közül te vagy az éretlen, alkalmazkodásra képtelen, smucig, nehéz természetű, önző és kiállhatatlan. Részvétem a feleségednek, hogy egy ekkora marhával van együtt.

2021. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 323/330 A kérdező kommentje:

322

Aha,biztos :)

Nem is tudom miért megyek orvoshoz, ha te a vesémbe látsz és azt hiszed ismered a családom... Annyit még árulj el, hogy a múlt heti totokfájásom, ami egyből elmúlt, minek volt köszönhető? Köszi :)


Éretlen? 😂😂 Ez jó. Biztos te nagyon érett vagy.

Alkalmazkodásra képtelen? Szóval az az alkalmazkodás hogy becseszem a szüleimet egy otthonba? 😅😂 Ne röhögtess.

Smucig? Ha csak negyed annyi pénzt költenél másokra mint én, már azt mondanák hogy bőkezű vagy.

Kiállhatatlan? Nem te kell kiállj. Senki nem kérte és nem is várja el.

Ekkora marha? Most önéletrajzot írsz vagy velem beszélsz?

2021. márc. 26. 09:07
 324/330 Kései Sirató ***** válasza:
76%

300-nál is több válaszból nem tudod összefoglalni a lényeget? Ennyi ember nem tévedhet, veled van a gond.


Menj el gyónni, aztán tedd jóvá, mert így a pokolra kerülsz.

2021. márc. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 325/330 A kérdező kommentje:

324

Én nagyon jól tudom a lényeget, nem szoruló rá önjelölt nagyokosok véleményére. Azok, akik tanácsot adtak és nem jöttek az okosságokkal, valóban tudják mi ennek a fórumnak a lényege, akik meg nem, azok vagy unatkozó tinik vagy mindenlében kanál szürke prolik.


Nem vagyok katolikus, és ha az is lennék, nem gyónok :) pokolban meg nem hiszek

2021. márc. 26. 09:18
 326/330 anonim ***** válasza:
96%

325, ez mondjuk kicsit sz@rul esik, mert "unatkozó tiniként" írtam neked tanácsot, amit megköszöntél - hozzateszem mindezt anélkül tettem, hogy nem tortem feletted pálcát...

Na mindegy, egyik válaszoló vagyok még az elejerol. (Aki önkormányzati/alapítványos segítséget ajanlotta)

2021. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 327/330 A kérdező kommentje:

326

Aki azt írja hogy 'biztos megcsal' meg hogy 'ekkora marha' az nem tanács hanem becsmérlés. A tanácsokat most is köszönöm de az ilyen válaszokkal nincs mit kezdjek.

Nem rád értettem, hanem a sok nagyokosra, akik kioktatni jöttek.

2021. márc. 26. 09:43
 328/330 anonim ***** válasza:
82%

327, értem, csak az altalanositas nem tetszik.

Szerintem ne vedd magadra, én nem valaszolnek a helyedben

2021. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 329/330 A kérdező kommentje:

!


Őszintén köszönöm még egyszer mindezoknak akik a kérdésre adtak választ és akik tudták segíteni akár itt akár privátban.

Úgy érzem ki tudtunk békülni, legalább is annyira hogy tudunk másról is beszélni és sokkal oldottabb a hangulat a házban. Elfogadta a döntésem és bocsánatot kért azért hogy ennyire eröltette a dolgot én pedig a hangnemért illetve azért ha megbántottam én is valamivel.

Húsvétkor szeretnénk kicsit majd elmenni kirándulni, pihenni ketten. Remélem ugyanolyan lesz minden mint rég.

Azért tartottam fontosnak megosztani mindazokkal akik segítettek, mert tartozom ennyivel nekik, hogy éreztessem: tudtak segíteni.


Mindenkinek minden jót, szép estét és kellemes hétvégét! Előre is áldott Húsvétot!!

2021. márc. 27. 22:32
 330/330 Savlekotő ***** válasza:
69%
Nagyon örülök hogy megtudtátok végül beszélni,a tiszta kommunikációnál nincs jobb,áldott ünnepeket.
2021. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!