Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/330 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Nálunk hasonló volt kb 10 éve. Férjem szeretett édesapja betegedett le, és én felajanlottam a férjemnek hogy oda költözunk és ellatom. Akkor volt 2 éves a kislányunk...


Lényeg a lényeg röviden, hogy végül be kellett látnom, hogy nem tudnám ellatni, 24 órás felügyelet igényelt. Nagyon gáz dolgokat művelt szegénykém, pld összefozte a levest a másodikkal, majdnem tűz lett belőle... Ráadásul dohányzott, életveszélyes volt percekre is magára hagyni.


Végül sírva, összetorve, de a férjem mondta hogy nem tudunk 24 órás felügyelet biztosítani, muszaj segítséget kérni. Így mi otthonba vittük, ahol biztonságban volt élete végéig.


Nagyon szerettem volna én gondozni, de nem sikerült.


Ti tudjátok, mi lenne jobb a szülőknek.


Itt van még az én 80 éves anyum is, egyelőre halistennek önellátó, de ő például mondja mindig, ha úgy alakul, ő megy otthonba, max ha nem jó akkor kitalalunk valamit.. Ilyenkor a szívem szakad meg, szeretem anyukamat, ahogy aposomat is szerettem nagyon.

2021. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/330 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnálom ami történt.

Én semmi pénzért nem adnám be sem őket, sem anyósomat. Mondtam hogy felveszek állandóra embereket ha majd kell, de a feleségem ellenkezett és hisztizett hogy ez szerinte nem éri meg.

Sajnos nem tudom mi lesz ebből...

2021. márc. 21. 23:10
 3/330 anonim ***** válasza:
40%

Azt megkérdezted tőle, hogy a pénz végett dugná e őket otthonba?

Szerintem pl a feleséged édesanyja nem lenne egyedül egy öregotthonban, hiába jàr hozzá 2 ápoló. A szüleidre is jobban figyelnének egy öregotthonban.

Mondjuk nem értem miért ne lehetnétek ti, akik rájuk nyitják az ajtót. Szimplán te egy másik emberrel akarod megoldani a te dolgod. Nem kell a munkára fogni, nyílván nem 24 órát dolgozol. Ha más embert küldesz azért, hogy a szüleiddel foglalkozzon, öregotthonba is küldhetnéd őket. De szerintem téged sem passzoltak le gyerekkorodban, hogy aztán heti 1x vagy havi 1x lássanak.

Nem azért találták ki az öregotthont, mert az egy gyüjtő lenne, ahova lepukkant csöveseket adnak be. Azért öregotthon, mert az öregeknek találták ki, akik bem teljesen tudják már ellátni magukat. Vannak nagyon színvonalas helyek is, saját szobával és hasonlók. Állandó figyelmet kapnának, egy rendszert, társaságot.

Anyósom állandóan jár az édesanyjához, aki ellátja magát, de nem úgy, ahogy kéne. Ha beteg nem tudja ellátni magát, állandóan ott őrzi éjszakákon át, holott egy öregotthonban ellátnák rendesen, bármikor szinte bármilyen gyógyszer és készülék rendelkezésükre áll. Csak a mama makacs és a munkanélküli fiacskáit elakarja làtni továbbra is, ezért nem megy otthonba.

Ha te ilyen miatt különköltöznél vagy elválnál szerintem veled van a probléma. Ha annyira szereted a szüleid, mint az írásodban mutatod, akkor költözz hozzájuk és gondozd őket, a feleségedet meg hagyd élni, mert elég savanyú lehetsz.

2021. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/330 anonim ***** válasza:
69%
Köszönöm. Már rég történt. Egyébként azt mondom, ha anyagilag bírjátok, akkor maradjon így minden, ne törődj a feleséged más véleményevel. Bár sejtem, hogy inkább érzelmileg tavolodtal el tőle, amiért más a véleménye. Ugye?
2021. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/330 anonim ***** válasza:
87%
Lehet a feleséged fél, hogy minden gondozás, teendő rámaradna? Mert sajnos itthon ez "norma", a feleségnek "illik" ápolni a férj rokonait is (ami szerintem gáz).
2021. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/330 A kérdező kommentje:

3

Minden egyes nap amióta csak elköltöztem otthonról meglátogatom őket, tehát igen, benyitom az ajtójukat és bármikor kell bármi is, akkor azt megveszem. Én arról beszéltem, hogy egyelőre napközbeni nézzen be valaki.

Igen, engem sem passzoltak le otthonba, ezért nem passzolom le én sem őket.

Tudod mit mondott akárki eddig aki öregotthonan él és beszéltem vele? "Szép, jó, minden nagyon szuper... De mikor visznek haza?". Én nem szakítom el a szüleimet az otthonuktól.

Miért lennék savanyú? Igen, inkább odaköltöznék, mint hogy beadja őket egy otthonba.

És inkább gondoznám anyósomat is, minthogy lepasszoljam.

Ha velem van a gond, akkor ez van. Nekem sem esne jól, ha a gyermekem elvitetne idegenek közé egy otthonba abból a házból, amit én építettem és amiben leéltem egy életet, hogy elszakítsaon azoktól a rokonoktól, ismerősöktől, barátoktól és szomszédoktól akiket szerettem.



4

Igen, az anyagi részével nincs gond. És igen, érzelmileg távolodtam el azt hiszem...

2021. márc. 21. 23:23
 7/330 A kérdező kommentje:

5

Pedig nincs oka félni, mert egyrészt nem is várom el, másrészt nem is szükséges hogy ő tegye ezt meg.

És ez bánt hogy a saját anyjától nem akart gondoskodni...

2021. márc. 21. 23:24
 8/330 anonim ***** válasza:
20%
A legtöbb ember manapság ilyen, ne legyél meglepődve kérdező. Tudom, szar mikor csalódunk a párunkba, de ritka manapság az olyan ember, mint te. Sajnos.
2021. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/330 Savlekotő ***** válasza:
17%
Készülj fel hogy meg van az útodod,ez az otthon üvöltözés van csak,semmi se jó,jelek... Intő jelek..
2021. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/330 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk az indulataiddal kezdhetnél valamit, mert ha 1x nem tudod magad visszafogni és nekimész a nejednek, akkor aztán vége mindennek. Még lehet le is sittelnek.
2021. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!