Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a (szűken...

Számodra mit jelent a (szűken értelmezett) család fogalma?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el a nagyszülőktől, illetve hogy egy ember is alkothat családot, most a szűk családról alkotott véleményetek érdekel.

Tehát hogyan néz/nézhet ki szerintetek egy család?



2021. márc. 25. 02:23
A kérdező szavazást indított:
Apa, Anya, Gyerekek
Apa, Anya, Gyerekek, Kutya, Macska
Állhat egy család azonos nemű párból is, de ne nevelhessenek gyereket
Állhat egy család azonos nemű párból is és örökbe fogadhatnak gyerekeket
Szerintem egy család állhat kettőnél több szülőből is, akár egy hárem is tekinthető családnak
49 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A család egymást szerető emberek közössége. Számomra a család menedék, biztonság, szeretet, támogatás, elfogadás. Biztos pont az állandó bizonytalanságban.

Szóval legkevésbé sem a tagok számától, nemétől vagy nemi identitásától függ.

2021. márc. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel szerintem mindenki egyetért, viszont jelen esetben a családi összetételről alkotott véleményre lennék kíváncsi.
2021. márc. 25. 03:44
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Egy egyedülálló személy, aki nem tartozik senkihez sem.
2021. márc. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más. Anyukám testvére nagyon korán meghalt, pöttöm gyerekei voltak, az okatesóimal úgy nőttünk fel, mint a testvérek, közelebb is állnak hozzám szerintem, mint sok emberhez a vér szerinti testvérei. ÉS nekem csak egy gyerekem van, sajnos beteg lettem terhesség alatt, tudtuk, hogy nem is lehet több, ezért nála meg tudatosan figyeltünk arra, hogy az unokatestvérekkel nagyon közeli kapcsolata legyen. Szóval nálunk emiatt lehet, hogy kicsit bővebb, mint másnál.


A nem meg nem érdekel...

2021. márc. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Savlekotő ***** válasza:
100%

A család az ahol szeretet és biztosság van,tök mindegy ki milyen nemű és hány fő alkotja. Sajnos munkám során látok szemkiforgó dolgokat,van akinek egy doboz gyufát se adnék a kezébe, nem hogy gyereket :( De ezek szaporodnak ,ma leginkább..

70F

2021. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
50%

Nálam 2 felé oszlik: van a nem választott család, akikkel rokoni kapcsolatban van az ember és nem választás kérdése, pl. szülő, tesó és van a választott család akivel nem rokonok hanem szabad akaratukból alkotnak családot, ilyen a házastárs/élettárs. A gyerek az kakukktojás, mert rokon is de jobb esetben a szülők szabad akaratukból vállalják, ám nem biztos hogy jól kijönnek mert nem tudják úgy megválasztani mint egy párt, egyszóval a gyerek az lutri.

Nagyon szűken a család az 2 ember aki szereti egymást és együtt akarnak élni, monogám kapcsolatban. Minden más (szülő, gyerek, tesó) olyan hogy vagy van vagy nincs.

2021. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol marad az egyedülálló szülő? A szülőkkel együtt élő nagyszülő vagy dédi és így tovább.
2021. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

Csalàd = rokonok. Apa,anya gyerekek, nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, unokatestvérek.


Azonos neműekeknek nem lehet gyerekük, ne bolygassuk a természetet. Természetesen csaladnak sem tekinthetők, sőt párnak sem.

2021. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most jelen pillanatban a szűk család számomra az anya (én), a férjem és a gyerekünk (plusz a kutya, mert így élünk 4-en) Ha pl egy társasági eseménynél nézzük a szűk családot, akkor anyuka, apuka és gyerek mellett még a mi szüleink, testvéreink és azok párjai és gyerekei számítanak nekem.
2021. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Jelen esetben férjem én és a kutyánk jelenti nekem a szűk családunkat. Bővebb családba beletartoznak a szüleink, testvéreink. Férfi és nő alkot családot, nem ítélem el az azonos nemű kapcsolatokat, nevezhetik magukat családnak, csak nekem ne kelljen.
2021. márc. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!