Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teherbe estem, de nem akarom,...

Teherbe estem, de nem akarom, hogy a gyerekemnek koze legyen a férfihoz. Ez jogilag hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés

14 even keresztül voltunk együtt, a férfi sosem dolgozott, nem akart osszehazasodni, és osszekoltozni sem. Én ezt megelegeltem, kidobtam, viszont ő ebbe nem akart belemenni, mindig keres, hívogat, hárítja rám a dolgokat, hogy miattam mentünk szét. Pár bapja kiderult, hogy terhes vagyok. Szeretném a babát, de ilyen semmire kellő apát a közelébe sem szeretnék tudni. Jogilag kovetelheti, hogy nála is legyen? Mivel sem eljegyezni, sem osszehazasodni vagy osszekoltozni sem akart, ezért semmink nincs ami közös. Gyakorlatilag egy pelenkát nem tudna venni neki, hiszen sosem volt munkahelye, az idős apukája és anyukája pénzeli. Gyerektartast sem kérnék tőle csak hagyjon békén.

Szóval jogilag kovetelheti, hogy a gyerek valamilyen szinten az övé legyen mindannak ellenére, hogy gyakorlatilag semmink sem volt közös, csak az elbaszott 14 évünk amit neki adtam a semmiért? Ezzel a gyerekkel is csak zsarolna, hogy még jobban magahoz kössön és még jobban kihasznaljon. Ha a gyerek beteg lenne el sem tudná vinni orvoshoz, mert fél kocsiba ülni. Gyakorlatilag én csinálnék mindent, nekem van allasom, autóm,lakásom... Ő meg otthon felkel, eszik, netezik, alszik repeat* lifeot él



2021. márc. 2. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eltévesztetted a kategóriát. Egyébként ha jól tudom, igen, igényt tarthat rá, hogy láthassa ill. találkozhasson a gyerekkel. Esetleg valami nagyon erős indokkal lehet kérvényezni, hogy az apa kizarattassék a gyerek életéből, de a hanyagság, naplopóság nem tartozik közéjük.
2021. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
18 alatt vagy?
2021. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
36 vagyok, igen mellékattintottam a kategóriánál, de már nem tudom atállítani
2021. márc. 2. 16:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen. A fele genetikuma az apjáé -és az apja családjáé-, nincs mit tenni. A gyereknek joga van az apjához, és tanulhat a rossz példából is.
2021. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez az ember tönkre fog tenni teljesen... és a zsarolása mellett esélyem sem lesz normális életre, nemhogy még egy másik normális párkapcsolatra.
2021. márc. 2. 18:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű. És mi van a családjával? Anyja-apja, testvérei, stb.?
2021. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azok pénzelik... és elő van adva nekik a spanyol dráma, hogy milyen szemét egy luvnya vagyok, hogy arra kényszerítem, hogy elmenjen dolgozni...
2021. márc. 2. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudja, hogy terhes vagy?
2021. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jelen állapotban csak magatokra vigyázz. Miután a gyerek megszületett, állandóan beszélni kell a családjával, az oldalatokra állítani őket. Mindent megtenni az igazságért, mert 20-30 év múlva a gyereketek is kérdésekkel fog eléd állni.

Van, amibe -pillanatnyilag- érdemes belenyugodni, megbékélni vele a későbbi tiszta helyzet miatt.

Az szinte lehetetlen, hogy mindenki a családjában egyetért a tunyaságával. Legelőször azt kell megtalálni, akinek legalább kétségei vannak.

A saját családodtól legalább megértést várhatsz? Mert ők is segíthetnek.

2021. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudja, hogy várandós vagyok. Sajnos ilyen apa mellett nem tudnék egy gyereket felnevelni. Nem tudom eltartani a férfit is, ha anyukája és apukája már nem pénzeli tovább, plussz pelenka, baby tábszer, gyogyszerek, babakocsi... Sajnos nem tudok egyedul ilyen anyagi korulmények kozott gyereket vállalni, a férfi nyilván nem támogatna semmiben, mégis joga lenne a gyerekhez. Péntekre van idopontom a nogyogyászhoz. Ilyen korulmények kozott nem fogom megtartani a babát, bármennyire is szeretném, de ez neki sem lenne jó, én meg fizikálisan és lelkileg is tonkremennék
2021. márc. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!