Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az elvárásom Őfelé?

Jogos az elvárásom Őfelé?

Figyelt kérdés
Amikor odaköltöztem a Kedvesemhez, nagyon szorgalmas ember voltam, ha épp nem vele foglalkoztam, akkor dolgoztam, házimunkáztam szinte egyfolytában. Minimális szabadidőt tartottam csak. Ő viszont nagyon lusta ember volt és megkért, hogy ne legyek ilyen "munkamániás", mert őt ez rendkívül zavarja. Mikor már láttam, hogy annyira különbözünk, hogy ez már zavarja és nem tesz jót a kapcsolatunknak, akkor elkezdtem megváltozni, hogy jobban együtt tudjunk élni. Közben pedig próbáltam őt is rávenni, hogy szorgalmasabb legyen. Nem voltak felé nagy elvárásaim, csak annyi, hogyha én dolgozok és házimunkázok és tanulok is, akkor segítsen be egy kicsit. Eltelt 2 év. Belefáradtam. Az iskolát otthagytam, mert nem bírtam így munka és házimunka mellett, ráadásul nem egy olyan lakásban laktunk, amit könnyű tisztán tartani, hanem minden folyamatosan penészedett, így 4x annyi takarítani való volt, mint egy sima lakásban (tudom, mert 1 hónapja panelban lakunk). Megváltoztam nagyon. Lusta lettem, mert belefáradtam az állandó penészirtásba és a rengeteg tennivalóba. Közben telt az idő és 4 év együttélés elteltével Ő is megváltozott a kedvemért és azóta nagyon szorgalmas ember lett. A házimunkába besegít, ha megkérem. Most épp nincs munkám, mert szeptembertől visszamegyek a suliba és addig nem érdemes újat keresnem (az előzőt elvesztettem). Én viszont mostmár nem az vagyok, aki voltam. Szégyellem magam a családom és a barátaim előtt, mert teljesen ellustultam. (A családom rendkívül szorgalmas ember, ahogy én is az voltam ezelőtt.) Szeretnék visszaváltozni. Megkértem őt, hogy segítsen nekem azzal, ahogy én (amikor még nagyon szorgalmas voltam) segítettem neki, hogy szorgalmasabb legyen, vagyis segítsen elkezdeni a nagyobb feladatokat. Most az a nagy feladat, amihez egyszerűen nincs lelkierőm nekiállni (tudom, nagyon akaratgyenge lettem), hogy még a régi penészes lakás bútorait és tárgyait kell alaposan letisztítanom (nagyon sok van), ráadásul néhány helyen újra kijött a penész, és az előző lakó rendkívül koszosan hagyta itt a lakást, úgyhogy a berendezési tárgyakat is ki kell tisztítani. Így ez nekem egy nagy munka (régi önmagam megcsinálta volna nagy kedvvel, és nem csinált volna belőle problémát). Annyit kértem, hogy segítsen elkezdeni. Jöjjön és hívjon ki, hogy álljunk neki. Akkor már az sem baj, ha otthagy és egyedül folytatom, csak segítsen elkezdeni. Ha elmegy a kedvem, akkor jöjjön oda és segítsen megint egy pár percig. Igazából valahol még bennem él a régi önmagam, mert az előbb kellett megjavítani a mosógépet, és amikor a szerelővel szétszedték, én elkezdtem kitakarítani a mosógép alkatrészeit (mondták, hogy melyiket szabad letisztítani). Most a mosógép belseje is tiszta lett, már amit le szabadott mosni. Tehát van bennem még szorgalom, csak elő kell csalogatni. Így ezt kértem tőle, hogy ebben segítsen. Kérlek ne szidjatok le, épp eléggé utálom magam, hogy ilyen lettem és nagyon szeretnék megváltozni. Őt se szidjátok, mert nagyon jó ember, és azóta még szorgalmas is lett. Sőt, elvisel engem így lustán is, úgyhogy vele aztán tényleg nincs semmi gond. Csak annyi a kérdés, hogy szerintetek jogos, hogy ilyent kértem Tőle? (Egyedül egyszerűen nagyon nehezen állok neki a dolognak, tehát szükségem van rá, hogy Ő segítsen nekem.)
2010. aug. 21. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem olvastam végig, bocsi. De ha ennyit nem hajlandó tenni a kapcsolatotokért akkor megéri ez az egész? Nem tudtad hogy ilyen mikor összeköltöztetek?
2010. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Hagyjuk ezt,hogy jogos vagy sem.

Ha megkéred,nem fog neki tetszeni.Ha ki is megy,csak szédeleg jobbra-balra,és azt fogod látni az arcán hogy baromira nincs kedve az egészhez.

Arról van szó hogy elhasználódtál és kiégtél,ezért van a mostani lustaság.Nem csoda hogy belefáradtál,most már egy kis kényelemre vágysz gondolom.

Ez egy nagy meló,és emellett kiábrándító is egyben.Én mégis azt mondom hogy egyedülj állj neki.Gondolj arra,hogy ez az utolsó.Még ezt megcsinálod,és vége.Aztán túl leszel rajta,és elfelejtheted az egészet.Egy életre.

2010. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Én se bírom végigolvasni... tehettél volna bele pár entert, összefolyik az egész, és így nem sokan fogják elolvasni.
2010. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 köles ***** válasza:
64%

Hosszú volt, végül nem írtad, mit reagált a kedvesed. Persze, hogy jogos azt kérni, hogy segítsen a másik. Legfeljebb azt mondja, dolga van, majd később.

Szerintem nem érdemes kárhoztatni magad, ha elfáradtál valamiben. Ez természetes. Ha úgy érzed, lustább vagy, akkor sem dől össze a világ. Nem kell otthon mindig mindennek ragyogni. Csinálj mást is, amit tényleg szeretsz ( kirándulni, olvasni, stb.), aztán úgyis szorgalmasabb leszel, hiszen ez az értékrendedhez tartozik!

2010. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Ahhoz képest, hogy lusta vagy, jó sokszor lecsaptad a billentyűzetet. Bocs, de az iromány közepét nem olvastam el..Szerintem ne várd senki segítségét, azért változz meg, mert neked önmagadnak van igénye rá.
2010. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Mi a búbánatos francért pontoztatok le???

1. voltam.

2010. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!