Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz (volt nehéz)...

Mennyire nehéz (volt nehéz) 18 éves kor után a szülőktől való függetlenedés( különválás), önállósodás( személyes példákra lennék kiváncsi)?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy 18 éves korod után már magadért felelsz, a szüleid már nem szólhatnak bele az életedben, viszont a gyakorlatban meg nem olyan egyszerű elköltözni. Azért, mert már felnősz, nem kapsz automatikusan saját lakást, hogy "tessék, mától független ember vagy". Sajnos nem mindenki kap olyan nevelést, hogy 18 éves korára önálló, életképes ember legyen, aki képes rendezni az életét, így hát a talpra állás nem olyan egyszerű. A másik dolog meg, hogy jó munkát szerezni sem olyan egyszerű.
2021. ápr. 25. 16:51
 1/4 anonim válasza:
Nem is kell szerintem ezt korhatárhoz kötni.
2021. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű valóban. Én 19 voltam amikor elköltöztem. Kerestem egy munkát és kivettem egy albérletet. Hát sajnos nem kaptam szülői segítséget, kevés pénzem volt mondjuk ez azóta sem sokat változott.

Nem könnyű új életet kezdeni, főleg ha hasonló lesz az életudad mint sokunknak, nem ez lesz az első akadály amit le kell küzdened. Újra és újra új életet kell kezdeni, költözni, munkát váltani, tapasztalatot szerezni es reménykedni, hogy egyszer megállapodsz valahol.

2021. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem úgy van, hogy ma még a szülőktől függsz teljesen, holnap meg a saját lakásodban a saját keresetedből fenntartod magad. Velem úgy volt, mint sok-sok fiatallal: érettségi után egyetem, kolesz. Az elején még a szülők fizettek mindent, aztán egyre inkább sikerült úgy dolgoznom, hogy már nem volt szükségem a támogatásukra.
2021. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem úgy neveltek, hogy 18 évesen a teljes háztartás vezetése megvolt, nem volt benne kihívás. Nekem csak a pénz hiányzott az önállósodáshoz, de maga a munka se volt ismeretlen, mivel diákmunkát előtte is csináltam.


Mire anyagilag is meg tudtam oldani az elköltözést, már kifejezetten megkönnyebbültem, hogy végre mehetek és intézhetem csak a saját dolgomat és nem mindenki másét is. A pénz nehéz kérdés volt az elején, de mindig találtam arra is megoldást, nagyon olcsó menükkel.

2021. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!