Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves kor után mennyire...

18 éves kor után mennyire szólhatnak bele a szülők a gyerekük magánéletébe? Nálatok hogy szokott ez menni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy októberben leszek 18 éves, de a szüleim a mai napig elég szigorúan fognak, olyan értelemben véve, hogy mindig pontosan tudni akarják hova megyek, kivel, mikor érek haza, stb..és még így is többször is hivogatnak (főleg az anyukám)

A tanulmányi eredményen jó (4,7-es átlagom van, idén fogok érettségizni), de most kezdek eljutni odáig, hogy sűrűbben szeretnék eljárni bulizni, sok új embert ismertem meg az utóbbi időben...(persze a tanulmányi eredményemre továbbra is nagyon figyelek)

Mellesleg a férfiak terén is van egy kis zűr, mert megismerkedtem egy 30 éves férfivel nemrégiben, akitől sokáig ódzokdtam, az ilyenkor felmerülő kételyek miatt, de úgy néz ki, hogy komolyan gondolja..őt viszont nem tudom, hogy merjem e bemutatni itthon..arra gondoltam, hogy várok október végéig, ha már betöltöttem a 18-at...

Nálatok hogy van ez, mennyiben változott meg az életetek, miután betöltöttétek a 18-at?


2010. szept. 21. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyiben. Mondjuk engem nem fogtak ennyire otthon.
2010. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 16 éves koromtól van úgy h nemkell beszámolót tartanom nem kezelnek gyerekként. Persze nem beszélek vissza ha nem muszáj. Tudom mi a jó nekem innentől nem kell h más irányítson.


Nah de a 30 éves pali az már durva..:D Jobb ha nem viszed haza és inkább lerázod.

1. nagyon gáz a korkülönbség(úgyis lesz aki ezt cáfolni fogja de annak nincs igaza h nem számít ha szeretik 1mást)

2. Eljátszanád muterodék renovéját azt többet soha nem mehetnél még a sarki boltba se.

18/F

2010. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jogilag semennyire,családi alapon amennyire engeded.azért ne felejtsd ők a szüleid valszeg féltenek.
2010. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
45%

Attól függ, hogy hol laksz.

Véleményem szerint amíg valaki mástól függsz (szüleidnél laksz), minden alapjuk megvan a "jogi" nagykorúságod után is beleszólni abba, mit hogyan csinálsz.

Ha a saját kenyeredet eszed, akkor nem igazán!

Persze egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatnak része valamilyen szintű érdeklődés, útmutatás jóval 18 után is.

Az útmutatás azért van, hogy az ő hibáikat ne kövesd el még egyszer!

Az okos más hibáiból tanul én erre ezt tudom mondani.

Üdv

2010. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez nézőpont kérdése...én 17.5(az akkor még férj-jelöltem 11 évvel idősebb,tehát majd 29!) évesen költöztünk össze,onnantól nem igazán volt beleszólásuk.Suliba is így jártam,közben vezettem a háztartást(saját ház).Leérettségiztem,megszületett a baba(addigra az esküvő is megvolt)...na,ennek 18 éve,a nagyobbik(van egy 2 évesünk is) májusban lett nagykorú.Mivel itthon él,és egyetemre jár, úgy gondolom van beleszólásunk,persze,csak egészséges mértékig.Én is emlékszem a fiatal koromra(38 éves leszek,könnyű kiszámolni)tudom,hogy felesleges cseszegetni.Amit elvárok:nagyjából tudjam hova megy,és mikor jön haza,illetve ha máshol alszik,hány napig nem jön,és merre van.Ezeket maximálisan be is tartja.
2010. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Ugyanúgy beleszólhatnak, mint 18 éves kor előtt.
2010. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
18 éves kor előtt bármennyire. Utána, lehet pampogni meg ugye el is lehet ám költözni otthonról, ha nem tetszik a rendszer. Ha anyudékkal élsz, akkor a társas együttélés szabályait be kell tartani, ha 35 éves lennél akkor is.Egyébként ez nem úgy megy, hogy hopp 18 lettél és akkor holnaptól anyádat nem érdekli, hogy mi van veled. Ugyanúgy a gyereke maradsz mint tegnapelőtt, és félt.
2010. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Azt ne hagyd figyelmen kívül, hogy náluk laksz még egy darabig (addig legalábbis biztosan, míg leérettségizel), s nagy valószínűséggel ők teremtik meg számodra az anyagi jólétet is. Plusz, mivel a szüleid, féltenek is. Persze ez szülőnként eltérő mértékű.

Én egyke vagyok, és egyedül élek az anyukámmal (ezek mind tetézik a helyzetet), így neki nagyon nehéz volt elfogadnia, hogy az a kislány, akit óvott, féltett mindentől, és mindenkitől félig már felnőtt, és le kell válnunk egymásról. Ez neki tényleg nagyon nehéz időszak volt, meg nekem is idő kellett, mire az ő szemszögéből is megértettem a dolgokat. Az még közrejátszik, hogy én úgy alapból sem jártam el soha nagyon itthonról, ha igen, akkor is inkább csak házibulikba.

De légy türelmes a szüleiddel! Próbáld elmagyarázni, hogy te hogyan éled meg az egészet, mit szeretnél, s végül ha mégsem minden úgy alakul, ahogyan te szeretnéd, akkor érdemes kompromisszumot kötni. Pl. elmész a buliba, de mikor odaérsz, és mielőtt hazaindulsz, felhívod őket. Ez őket is megnyugtatja, és te is szórakozol egy jót.

A 30 éves pasi már keményebb ügy. (Szintén tapasztalat, az én párom is 10 évvel idősebb nálam). Azt próbáld hangsúlyozni, hogy komoly ember (komolyabb, mint a veled egykorúak), van munkája, már megteremtette magának az élethez szükséges dolgokat (lakás, autó pl.), már ne csapong stb. Az én párom egyszer eljött hozzánk, és diplomáciai megbeszélést tartott anyával (ő legalábbis így nevezte). Ekkor elmondta kerek- perec, h ő nem csak egy kalandnak tekint, tisztel, szeret, nem fog kihasználni, stb. Az őszinteségével pedig teljes mértékben lenyűgözte anyát.. :)

Bocsi, ha hosszú lett, remélem, azért adtam egy- két használható tippet, és azt is, hogy jól alakulnak majd a dolgok. :)

20/L

2010. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat:)

főleg az utolsónak, ez nagyon sokat segített..:) Az az igazság, hogy mostanában még semmiképp sem szeretném bemutatni a szüleimnek, sőt..csak az a zavaró, hogy ha vele találkozom, akkor "elvileg mindig egy barátnőmmel vagyok" és volt már olyan, hogy anyukám akkor hívott, mikor vele voltam, és akkor mikor magyarázkodtam neki láttam a pasi arcán, hogy ez kellemetlen (nekem is, neki is)

2010. szept. 21. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!