Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi teszel a "kedves" vendéggel...

Mi teszel a "kedves" vendéggel ha nem ismeri a határokat?

Figyelt kérdés
Tegnap kisebb vendégség volt nálunk, barátok és egy kis kerti sütögetés. Az egyik vendég, a férjem jóbarátja viszont annyira kiállhatatlan....folyamatosan megjegyzéseket tesz rám és ami durva már az öcsémre is (igen, ismeri néha ő is velünk "bulizik"). Most épp az volt nála porondon, h szidja a sulit ahova jártam és az öcsém is fog. Főiskola egyébként és mellesleg ő is ott végzett, csak egy másik intézményben! Szóval mindenféle bántó dolgot mond, osztja az észt. Általában rákontrázok és valami viccel tompítom a szánalmas beszólásit, mert nem szeretnék veszekedni a többi vendég miatt sem. Miért ilyen bunkó? nem adtam rá okot, v ha ennyire utál akkor miért jön el, azt gondolja h nem leszek otthon? ti hogy kezelitek ezeket a "kedves" embereket?
2010. aug. 23. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Kivágom.
2010. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy ha nem fogja vissza magát akkor, maradjon otthon...

Pofátlan emberek az ilyenek..

Én jól elküldeném melegebb éghajlatra

2010. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatom neki merre van az ajtó, kívül tágasabb.
2010. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tapasztalatból szidja a sulit, nem azért, hogy téged idegesítsen. A stílusa az más kérdés.:D
2010. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
igen, megérdemelné,h kivágjam, de mondom a férjem gyerekkori barátja (lehet biciklizésre jó volt) és bár sérteget, de elég alattomos módon, csak épp olyan megjegyzéseket tesz amiket nem kéne....
2010. aug. 23. 12:43
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjed tudná/tudta volna elintézni. Biztos vagyok benne, hogy hogyha a férjed szépen megemlitette volna, hogy mostmár elég volt a sértegetésből, vagy szépen megkéri, hogy ne sértegessen, akkor abba is hagyta volna.
2010. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon bosszant, ha szidják azt az intézményt ahová járok, még akkor is ha sok mindenben igazuk van.

Én leginkább attól érzem magam rosszul ha a levelezősöket szidják,hogy nekik mennyire könnyű a vizsga, a tananyag stb., holott ha tudnák,hogy ugyanúgy osztályoznak minket a tanárok, ugyanazt a vizsgát írjuk amit ők, szerintem nem lenne ilyen nagy a szájuk.

Persze megmondtam már ezt is nekik, de annyit ért, mint halottnak a csók.


Célszerű ilyenkor megmondani,hogy nem szereted ha így beszél erről az iskoláról, tehát szíveskedjen visszafogni magát, különben fel is út, le is út.

2010. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
két diplomám van, az egyik egy Mo-n egyenlőre haldokló iparág, de vannak benne lehetőségek....ezen lovagol mindig, de jó munkám van egy cégnél, ahol a másik diplomámat kamatoztatom
2010. aug. 23. 12:46
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben, nem feltűnően, arrébb hívnám egy kicsit a többiektől, hogy ne hallják, és megkérném normális hangnemben, hogy legyen szíves ne csinálja ezt, hogy állandóan beszólogat, mert egy az hogy rosszul esik neked és az öcsédnek, másrészt viszont elrontja a buli hangulatát, elveszi a kedved az egész bulizástól. És hogy jó lenne ha visszafogná magát, mert te sem oltogatod őt.

Ha ezek után visszafogja magát akkor nyert ügy, ha nem, akkor pedig /mivel a férjed jó barátja/, a próbáld meg megkérni a férjed hogy beszéljen vele, mert te már próbáltad de nem jártál sikerrel.. Ha meg végképp bunkó marad az illető akkor egy legközelebbi összejövetelre ne hívjátok meg, és majd észreveszi magát..

2010. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
rávágtam volna, hogy az általános iskolád is ennyire rossz volt, hogy jó modorra nem tudtak megtaítani?!
2010. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!