Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyenkor mi a...

Szerintetek ilyenkor mi a teendő? Lakásügyről van szó.

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk összeköltözni. Családi házról van szó. Egyik szinten anyámék élnek, én meg a másikon. Hely van a szintenem, ezzel nincs. Illetve az a gond, hogy lenne, mert jelenleg a helyet a régi bútorok foglalják. Ez nehezíti a dolgot. Legszívesebben eladnám. Csak az a baj, hogy anyám tartogatni akarja és nem fogja fel, hogy mi isszuk meg a levét. Pedig tök jó lenne, hogy van hely, nem kell keresni másik lakást. Ilyenkor mi a teendő? Albérlet? Várni, hogy sül ki ebből? Vagy eladni az egészet, hogy kitörjön nálunk a harmadik világháború?

2021. máj. 11. 07:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet összezsúfolni a bútorokat egy használaton kívüli szobába? Akkor a maradék hely a tiétek lenne. Ha ez nem megy, akkor meg kellene próbálni megbeszélni anyáddal, hogy most komolyan nektek kellene albiba menni a lomjai miatt? Vagy raktárt bérelni a cuccoknak nem lehet? Mert az olcsóbb lenne mint az albi. Utolsónak tartogatnám a kérdést, hogy ugye tudja, hogy a halála után ugyis minden kacat megy kifelé a házból, akkor meg mi értelme addig tartogatni, mehetne akár most is.
2021. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy kiolvasom a sorok között, sem a lakás, sem a bútorok nem a te tulajdonod... Magyarul illenék neked alkalmazkodni.


Régi bútor? Mennyire régi? Talán annyira, hogy még minőségi fából van és nem valami forgácsból préselt ikeabútor? Nos, akkor értékesek lehetnek, nem utolsó sorban vélhetően örökség nagyszülőktől, nem???? Vagy csak saját régi bútoraik, amik még teljesen jók, stb.


Mondjuk ha az én gyerekem lenne annyira sz,,étláda, hogy titokban eladja az örökölt bútoraimat, hát az biztos, hogy elzavarnám otthonról és igen, 3.vh... De szerencsére nem vagyok ilyen kölkökkel "megáldva", ők tudják mi az érték.


Ha annyira sok a bútor, akkor inkább azon kéne agyalj és tárgyalj a szüleiddel, hogy hogyan lehetne a házban másképp pakolni, hogy minden kényelmesen elférjen!


(Amúgy meg mi az, talán tök üres tereket akarsz vadonatúj bútorokkal? És az fáj, hogy azt nem tudod kivitelezni? Mert az akkor szánmalom....) Keress inkább albérletet és vegyél saját lakást bútor nélkül!

2021. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
Még valami, ez nem lakásügy, hanem hiszti!
2021. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Ez a fajta összeköltözés a szülökhöz csak arra jó, hoyg ugyan függetlenek nem lesztek, de folyamatosan hallgathatjátok, hogy mindenbe beleszólnak, emellett már most probléma, hogy a lakást telepakolták kacatokkal, nektek meg nincs helyetek, kidobni nem lehet, azaz a lakás használhatatlan.


HA fontos a kapcsolatotok meg a függetlenség, akkor ide ne költözzetek be.

2021. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az elsö hozzászóló mondja jól. Tévesnek tartom a második hosszászóló hozzáállását, miszerint a gyerek egy megtűrt elem a családban. Kissé elmaradott országunkban sokan gondolkodnak így, ami nem nagy baj, HA nem vállalnak gyereket.

Kérdező, ha a szüleidnek sajnos fontosabbak a bútorok mint ti, akkor kénytelen leszel elköltözni.

2021. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem amúgy se jó ötlet együtt lakni valamelyikőtök szüleivel.

Menjetek külön albérletbe, az a tiszta ügy.

2021. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

2. hozzászoló nem normális.


Ha nekem lennél a gyerekem egy percig nem gondolkodnek, hogy az örökölt régi kacatjaim, vagy te a gyerekem lakhatása fontosabb. Rogton a megoldasokat keresném, mi is legyen a sorsuk, ha ezzel segíthetek a gyerekemen. Viszont arra felkell keszulnod, hogy akaratlanul is belefognak szólni az eletetekbe. Talán ha kulon bejáratú a szinted, vagy megoldhato lenne ennek kialakitasa, azzal elszeparaltabbak lennetek. Beszélj a szuleiddel, mond el mi lenne a terved, talaljatok ki együtt valamilyen megoldast,de szerintem nem lesz ebből gondotok. En is tartogatnam a szamomra fontosabb bútorokat, de csak addig amíg lenne helye es nem akadalyozna a család életét.

2021. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
6- persze, tömjék csak a lakástulajdonos zsebét a horribilis bérleti díjjal, miközbenott áll üresen a fél ház , ahol élhetnének..Naggggyyyyooon okos ! (ez itten MIND irónia volt, ha valakinek nem esett volna le)
2021. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Egyik szinten anyámék élnek, én meg a másikon - tudod ki költözne anyósék nyakára. Ha a párodnak van egy hangyányi esze, ebbe nem megy bele.
2021. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

8-as, es akkor megis mit csinaljanak? Az alberlet nem ordogtol valo! Jobb lenne otthon lakni es sporolni, de ha nem adottak a feltetelek, akkor menjenek a hid ala? Te sem gondolod komolyan :)

Kerdezo, anyukad egyaltalan szeretne ezt? Biztos? A hata mogott el ne adj semmit, mert akkor nyugodtan mar most elkezdhetsz albit keresni :D

En egyebkent max akkor koltoznek ossze szulokkel, ha egy telken vagyunk, de teljesen 2 kulon hazban. Szeretem, imadom oket, de kell a privatszfera, kulon haztartas nekem.

2021. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!