Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások is érzik úgy, hogy egy...

Mások is érzik úgy, hogy egy matriarchális családban élnek, ahol a nagymama a családfő?

Figyelt kérdés

Semmi baj nincsen nagyszüleimmel, de sokszor felhúzza már az agyvizemet, hogy mindennel, de tényleg minden döntéssel kapcsolatban muszáj az ő szava alapján dönteni, akármennyire sem konyít a legtöbb dologhoz 80+ évesen. Apámnak és a testvéreinek sincsen semmi más élete, minden az anyjuk körül forog, és rajtam is számonkérik, hogy miért nem megyek minden nap hozzá, miért csak heti 1-2 alkalommal vizsgák és munka közben, merthogy tuti nem szeretem.

Hogy lehetne változtatni ezen? Olyan, mint valami gerontofil ellenutópia már, komolyan.



2021. jún. 24. 12:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ez csak a te apád és testvéreinek az agybaja.

Anyukád ágán normális a nagyszülőkkel való kapcsolat?

2021. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Apadnak nem sikerult levalni anyucirol, ez itt a problema. Valoszinuleg te mar semmit nem tudsz tenni azon kivul, hogy nem engedsz a nyomasnak, akkor mesz amikor te jonak latod es kesz.

Nalunk sincs szerencsere igy, de en nem is hagynam magam. Ha megsertodik, ez van, majd megbekel.

2021. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Ismerek ilyet a szomszédomban. Ott is az egyébként mentálisan halmozottan sérült,65 éves anyai nagymama irányítja a családot, pedig nem is ott lakik!

De mindennap ott eszi a fene, mert a 45 éves "kislánya" láthatóan nem tudott leszakadni róla (nyilván ő is kattos).

A férjet meg nem érdekli, mert csak hétvégén van otthon, vagy még akkor sem. Közben halmozzák a baromságok tömegét, nagyanyai utasításra.

Vannak ilyen életek.

2021. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar hogy a nagyszüleink döntenek, és szeretem a nagyszüleimet (anyai ágról), és tata nagyon félt (bár azért megért engem is). Apai ágról csak a mama van ő nem félt agyon engem.
2021. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Hálistennek nem.

Az én nagyszüleim nagyon korán távoztak, hagyták élni apámékat, a férjem szülei viszont abba is beleszóltak, hogy legyen-e már dédunoka.

Már egy éve nem keresem őket semmilyen módon így rengeteg gyomorcsgörcstől megkímélem magamat.

2021. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Az én mamám 86 éves és ő is azt szeretné ha minden úgy lenne ahogy azt ő kitalálja.40 évvel le van maradva,kb semmi se tetszik neki abban ahogy élünk. Mi nem hódolunk be neki,sokszor elküldjük a búsba. Pl ha fél napig puffog mert mi pazarloak vagyunk. Vagy hogy épp villany fénynél carunk.
2021. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nálunk ez a helyzet.

Apukám lassan 60, de még mindig szólnia kell mindenért nagyanyámnak, mert ha nem, akkor teljesen kikel magából. Úgy szokott üvölteni pl 10 perc késés miatt, mint valami elmeháborodott.

2021. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nagyanyám várná ezt el, mindenen felháborodik amiről nem tud egyből, vagy nem beszéljük meg vele, pedig nemhogy anyumék, de már mi is külön háztartásban élünk :D
2021. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj az ilyen agyoniskolázott gyerekekkel, hogy a tiszteletet nem ismerik, ugyanis azt az iskolákban nem igazán tanítják. A huszonévesek olyan szinten önzőek lettek mára, hogy semmiféle áldozatot nem képesek hozni senkiért, amiből nincs hasznuk, előnyük, az nem érdekli őket. Énközpontú, másokat lesz...ó emberek nőttek fel, akik képtelenek a saját önzőségük és nagyravágyásuk miatt még egy párkapcsolatra is. Akiknek nincsenek gyökereik, sehova nem tartoznak, csak a nagy agyatlan fogyasztói társadalom szorgos tagjai. Akik soha nem nélkülöztek, nem értik egy idős ember félelmeit, mert csak és kizárólag a mának élnek.
2021. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
9! Te honnan tudod, hogy ki mennyit nélkülözött, vagy milyen a párkapcsolata? Látszik, hogy tipikus megsavanyodott öreg vagy. Na pont a folyamatos ész osztás miatt nem bírják sokan elviselni a saját nagyszüleiket, mert azt hiszi a sok öreg, hogy a korral ész is jár és még mindig a régi világ van. Hát sajnálom, de ez már nem így van, ha nem tudod elfogadni, akkor ne is várd a családodat haza, mert nem, vagy csak ritkán fognak menni! :)
2021. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!