Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ertelme ilyenkor a sivalkod...

Mi ertelme ilyenkor a sivalkodasnak ha elobe nem kellet neki?

Figyelt kérdés
Nagyinak volt egy huga meg egy batyja! Amikor a batyja meghalt a nagyi es a huga sivalkodtak hajukat teptek bezzeg se a nagyi se a huga nem szolt a batyjukhoz vagy 15 eve... de a nagyi meg a huga se beszelnek vagy 18 eve kb, a batyjuk temetesen se szoltak egymashoz, most a nagyi halt meg 4 honapja es a huga is jott ide sivalkodva bezzeg 18 eve nem beszeltek... akkor minek ? Elobe kellet volna szeretni nem a halalakor, mivel egyetlen unoka vagyok az en nevemen van a haz, en meg kivettem a nagyi hugat, ide ne jojjon sirni ha eletbe nem szerette?
2021. jún. 26. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert az öregeknél az a szokás, hogy az visít legjobban a temetésen, aki a legjobban "szerette" az elhunytat. Ez csak képmutatás.
2021. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
jól tetted
2021. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nagyanyám egész életében szidta öregapámat, a temetésen ott jajveszékelt és eljátszotta a köznép előtt, hogy utána akar ugrani a sírba :)

Színdarab.

Ha nem akarod, ne nézd.

2021. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Az én nagyim 67 éves kora körül fekvő beteg lett, nagynéném napi 3x látogatott el hozzá, gondoskodott róla. Édesanyám pedig nem is akart gondoskodni róla, folyton azt hajtotta, hogy “a mama nem beteg, csak lusta!”. Nagy nehezen két hetente elvitt neki egy ebédet (hozzáteszem, hogy anyum háziasszony, de az is kifogása volt, hogy nem ér rá + fáradt). Rövid időn belül meghalt a nagyi, majd szintén az történt, hogy anyám sírt a leghangosabban a temetésen, és eljátszotta, hogy jaaaj nem visz többet ebédet a szegény nagyinak.

Vannak ilyen emberek.

2021. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Lelkifurdalás.
2021. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az sem mellékes, hogy iylenkor " illik " minél feltünöbben tenni, hogy a rokonság lássa.
2021. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Még nem láttál cigánytemetést. Na azok mit művelnek, hozzájuk képest a Nemzeti Színház csak egy ovis színitanoda.
2021. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
En is cigany vagyok !
2021. jún. 26. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Na. Akkor azért. Nálatok ez hagyomány.
2021. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!