Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a munkaerőhiány miatti...

Ez a munkaerőhiány miatti sivalkodás szerintetek is kamu? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]



A cikk is ferdít egy kicsit.


A problémát szerintem két részre kellene osztani.

-Magyarországon a társadalom fejlődik, vagyis egyre kevesebben akarnak betanított sori munkát végezni, helyette az olyan pozíciók népszerűek, ahol kreatívnak kell lenni, gondolkodni, idegennyelvet használni.



-Munkára fogható ember van, sokuk ugyanúgy betanított munkát végez, csak nem Magyarországon 140 ezerért, hanem Ausztriában 1600 euróért.

Ha az embernek nincs jó végzettsége, tudása és sz_r munkát kell csinálni, akkor azt a sz_r munkát inkább csinálja 1600 euróért, mint azért az aprópénzért, amit Magyarországon adnak.


Én szoktam vállalni önéletrajz fordításokat, baromi sokan elmentek betanított munkásnak, szállodai takarítónak vagy hasonlónak.

Ugyanis, kint az ilyen "alja" munkákat is megfizetik, dőzsölni nem fognak ,de könnyebben megélnek, mint Magyarországon.



A magyarországi munkavállalók, még a multinacionális cégek egyszerűen azért sivalkodnak, mert nem találnak aprópénzért embert és ez baromira fáj nekik.

Azért mondom,hogy kamu a munkaerőhiányról való sivalkodás, mert van ember, csak nem aprópénzért.


2017. okt. 29. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek Veled.
2017. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

nyílván


hat helyre írtam önéletrajzot mindenben megfelelek csak annyi hogy nincs annyi tapasztalatom na de mondom majd csak kellek mert nincs ember cirip cirp semmi válasz

na mondom beadom valami egyszerű munkahelyre a közelben cirip cirp semmi válasz pedig megfeleltem a leírás alapján de akkor annyira mégsincs hiány

2017. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nagy a munkaerő hiány főleg az építőiparban, Ha akarsz egy céggel építettni valamit már neked kell versenyezned a cégekért nem pedig fordítva.


Ennek az egyetlen oka hogy alig vannak az országban kőművesek,ácsok stb. es minden cégnek már szinte egy évre előre megvan tervezve hol fognak dolgozni mivel olyan kevés van belőlük, mivel mindenki akinek van szakmája külföldre megy vele

2017. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lazy Lover ***** válasza:
16%
nincs munkaerő hiány 1 a mai fiatalok lusták dolgozni 2 nincs szakember
2017. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Attól még munkaerőhiány van, hogy olyan kevés pénzért nem vállalják el a munkát.

Ha nem találnak annyi pénzért embert egy állás betöltésére, amennyit hajlandók fizetni neki, az is munkaerőhiány.

2017. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
ballerék előbb szakképzést aztán a felsőoktatást verték szét (tandíj, bologna), most pedig dülledt szemekkel csodálkoznak, hogy ennek következménye lett
2017. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

#6


Még az a szerencse, hogy ti olyan prímán megoldottatok mindent.

2017. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Lazy Lover ***** válasza:
13%
melyik állat pontozott le? hozzán napi 8-10 ezerért se jönnek dolgozni.... pedig nem kell megszakadni
2017. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

"ballerék előbb szakképzést aztán a felsőoktatást verték szét (tandíj, bologna), most pedig dülledt szemekkel csodálkoznak, hogy ennek következménye lett"


Nem értem, h a sz.r fidesz kormányzásra miért az az ellenérv, h "de a szocik is sz.arul kormányoztak". Túl kellene már lépni az elmúltnyolcévezésen, mert az elmúltnyolcévben a fidesz volt hatalmon.

2017. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

már nem azért, de egy halom jó kezdeményezés kötődik a fideszhez

inkább ti fitymáljátok úgy, hogy amúgy nem ismeritek az oktatásügyet

2017. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!