Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Hozzámennének olyan...

Nők! Hozzámennének olyan férfihoz, aki ragaszkodik ahhoz, hogy az elsőszülött fiúgyermek az ő keresztnevét örökölje?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Naná! Ez egy szép hagyomány, amit követni kell.
Ha tetszene az utóneve, miért ne?
Nem. A keresztnév célja a megkülönböztetés.
Semmi szín alatt! Az ehhez való ragaszkodás az egoizmus jele.
157 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
És ha nem tud gyereket csinálni?
2021. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
55%
Ez legyen a legnagyobb gond egy párkapcsolatban!
2021. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
54%

Ez lenne eletem legnagyobb problemaja? Fejem a falba verem bele ekkora kerdest a mai legpitibb kerdes.


Persze hozzamennek ki a tokot erdekel. Ha minden mas szempontbol tokeletes es szeretem.

2021. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%

Forditsuk meg kicsit. Egy ferfi, akinek a nevorokles hagyomanya szent, valtoztatna azert a hozzaallasan, hogy a felesege boldog legyen? Megertene, hogy ennek a hagyomanynak semmi ertelme? Gondolkodna modernen? Valoszinuleg nem, mert egy buta begyoposodott alak lenne.

Igy a valaszom az, hogy nem, mert eleve egy ilyen ferfit mar ismerkedésnél kiszornék a rostan.

Hogy normalisat is hozza szoljak, parom mar az xy-dik xy a csaladban. Mondtam neki, hogy nem akarom, hogy a mi fiunk is ezt a nevet kapja, ha lesz. Erre azt mondta, semmi problema, talalunk masik nevet, ami mindkettonknek tetszik. Ezert ő a parom.

2021. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
41%

Én hozzámentem.

Igaz én már nem az első fiút szültem neki és sikerült is lebeszélnem róla. Az első fia kapta az ő nevét (nagypapa neve is az), a másik fiú második névként kapta egyébként 🥴

2021. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
37%
Ha tetszene a keresztneve, akkor simán.
2021. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%
A férjem régen így szerette volna, de mire hozzámentem, már rég meggondolta magát szerencsére. Amúgy szép neve van, de a testvéremnek is ez a neve, nem szerettem volna ha csupa egyforma nevű ember vesz körül a vasárnapi ebédnél :D
2021. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Hihetetlen, hogy a "csak Discoveryt nézek a tévében", meg pszichológiai könyv, amit állítólag itt mindenki olvas együtt nem elég, hogy a dolgok mögé lássatok.


Ez egyáltalán nem piti dolog, mert emögött van egy csomó minden. Soha nem jelenik meg egy ilyen dolog úgy, hogy "csak" ennyi van, mert ez egy folyamat egyik része.

2021. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%
#8 például? Mire utal ez a dolog? Nagyon sok családban így van, ezért érdekel
2021. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%
Én pl megtörtem ezt a hagyományt. Nem akartam hogy a gyerekem a sokadik x.y. legyen. Aztán kereshettünk volna neki valamim idióta becenevet, hogy tudjuk valahogy szólítani a családi ünnepeken. Úgyhogy a fiúnkmElső Ezen a Néven 😀
2021. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!