Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, anyósok, apósok! Ha...

Szülők, anyósok, apósok! Ha a gyereketeket és párját szeretnétek támogatni az életkezdésükben egy lakással, akkor mennyire vonnátok be kettejüket az ingatlan kiválasztásának a folyamatába?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 16:56
A kérdező szavazást indított:
Egyiküket se vonnám be, én választanám ki a lakást
A gyerekemet bevonnám, a párját nem
Mindkettejüket bevonnám a döntésbe
116 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
87%
Hűha. Az első kettőnek csúnya vége lenne.
2021. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Nem bevonnám, hanem ők intéznék/választanák. Én a pénzt adnám hozzá.
2021. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
87%
Mi így kaptuk a házunkat a férjemmel. De alap volt, hogy mi döntünk. Ők tényleg csak a pénzt adták. Ha valaki tényleg szeretetből akar adni a gyerekének akkor az nem irányít, diktál hanem tényleg csak ad.Na erre sokan nem képesek.
2021. júl. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Akkor a "gyerek párjaként" jogosan érzem furcsán magam, köszönöm
2021. júl. 7. 17:18
 5/57 anonim ***** válasza:
89%

Még a kérdés is felháborító. Lehet, hogy a lakás abszolút nem passzol az életvitelünkhöz, vagy messze van mindentől, vagy túl kicsi, nyomorgunk benne, vagy akármi, de benne kell lakom, mert a seggem alá tették és még jó pofát is vágjak hozzá, sőt kuss legyen, mert nem én fizettem. Hát kösz nem.

Ilyen áron inkább majd ott lakom, ahol én szeretnék, meg olyan helyen, amit megengedhetek magamnak.

2021. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Ha a gyerek párja (a Kérdező) nincs kikérdezve, bevonva stb., akkor

1. azzal az anyósék azt mondják ki, hogy a Kérdező véleménye nem számít vagy ők és a gyerekük jobban tudják: azaz a Kérdező le van sz@rva,

2. az anyósék kölke nem eléggé védelmező és empatikus a Kérdező irányában, és ez rossz ómen.

Utóbbira (az odafigyelésre) lehet tanítani a gyereket, de nem optimális, ha erre most kell sor kerüljön, és nem volt már alapértelmezett jóval korábban.

2021. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
87%

A "gyerek meg a párja" döntik el, hol akarnak élni, a szülök választása a legtöbb esetben csak további problémák forrása lesz!

Ha tényleg segíteni akarnak, akkor az erre szánt pénzt biztosítják nekik, de semmibe nem szólnak bele.

2021. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
42%

A gyerekemet akarom támogatni nem az aktuális csaját/pasiját. A gyerekemet bevonnám, az aktuálisnak nem sok köze van a gyerekem ingatlanához, ami csakis az ő nevén lenne a mi haszonélvezetünkkel.


Ez esetleg akkor változna ha már összeházasodtak és jön a gyerek.

2021. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
83%

Egyértelműen a gyereknek és a párjának kell kiválasztani a lakást.

Szülőnek csak oda kell adni az erre szánt pénzt (tulajdonképpen).

2021. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindegy, hogy milyen a kapcsolat. 1 év vagy annyi se? 5 év és tervezgetik az esküvőt? Házasok?


Elsősorban azt akarnám, hogy a gyerekemnek legyen jó. Ha pedig annyira komolyan gondolja a kapcsolatot majd ő bevonja a párját/ figyelembe veszi a véleményét a kiválasztásnál.

2021. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!