Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülői ház vagy albérlet a...

Szülői ház vagy albérlet a jobb, ha később saját otthont, családot szeretne az ember?

Figyelt kérdés

Sokan írjátok, hogy önállósodni kell albérletbe, már a 20as évek elején minél hamarabb.


Na de így hogyan vesztek saját ingatlant? Az a pénz, amit félre lehetne rakni, az megy a tulajok zsebébe.


Én ezzel nagyon jól járok, mert én tulajdonos vagyok, és kb így összehordják nekem egy újabb lakás árát, aztán ez egyre jobb és jobb lesz.


Viszont ez egy fiatalnak miért jó?


Hogy az istenben spórolja ki ezután egy saját lakás árát?


Vagy van erre valami külön módszer?



2020. jún. 17. 16:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy vagy te tulajdonos, ugyan az vagy aki nemrég kiírta hogy meddig célszerű a szülőkkel lakni, legközelebb ha kamu kérdést írsz ki, figyelj a szóhasználatra :-D
2020. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Sokan kényszerből költöznek, pl egyetem, vagy munk, vagy tényleg elviselhetetlen légkör. De amit felvázoltál nekem is ufo.

Biztis mert végre egyedül akarnak lenni s felelőtlenül nem gondolnak erre.

2020. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mi bajod van? Hónapok óta nem írtam ki kérdést.


Az előző kérdés ihletett, aki sokáig anyagi megfontolásból otthon akar lakni.


Én 31 éves nő vagyok, családdal. Lakásom 27 éves korom óta van.

2020. jún. 17. 16:48
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

A két dolog nem zája ki egymást.

Attól hogy albérletbe élek késöbb ugyan úgy tudok venni egy házat/lakást.

2020. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Hát de hogyan, ha albérletre költöd a pénzt?

Magas bérből okés, de egy fiatal általában nem keres olyan jól hogy albi mellett félre is tegyen.

2020. jún. 17. 16:54
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom az 1-eshez. Nagyon szívesen megválaszolom neked a kérdést, de kérlek előtte te is árulj el nekem valamit.

31 éves családos nő vagy, 27 éves korod óta van lakásod. Te hogy a (elnézést a szóhasználatért) p***ába spóroltál meg fiatalon annyi pénzt, hogy van lakásotok és még van egy másik is amit bérbe adsz?

2020. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Tegyul fel huszoneves vagy, es egy atlag melohelyed van, ahol keresel mondjuk 200.000-et.

1. Szuleidnel maradsz, es felreteszel annyi penzt amennyit tudsz.

Azert huszonevesen nyilvan kell koltened erre, arra, de mondjuk, hogy felretudsz tenni havonta 100.000-et (ami mar eleg jo.

Mennyibe kerul egy atlag lakas/haz, ami a mai viszonyokhoz kepest olcsonak szamit? Mondjuk azt, hogy 20 millio, es akkor ez valami nagyon alap, valoszinuleg sokat kell meg ra koltened.

Ahoz, hogy ezt meg tudd venni, 16,6 (!!!) evig kell a szuleidnel lakni es sporolni azt a 100.000-et (hitel vagy mas segitseg nelkul).

Tehat 16 evig a szuleidnel fogsz lakni, nem tudsz onallosodni, nem tudsz egy lanyt felvinni, es a gyerekkori szobadban laksz, ugy, hogy ketszer meggondolod mire koltessz, mert sporolnod kell ugyebar.


2. Opcio

A megkeresett penzed nagy reszet alberletre koltod, igy is sporolnod kell, DE van onallo eleted, van kis lakasod, ki tudsz teljesedni.

Neked melyik a jobb opcio?

En nem vagy az ellen, hogy valaki a szuleivel lakjon, ha emelett tud onallosodni.


A problema az ilyen “fiatal”(sokszor harmincas, NEGYVENES) emberekkel, hogy keptelenek onallosodni,

Nem segitenek be otthon, a szaros gatyat is az anyjuk mossa, mikozben azt asztalt csapkodjak, ha nokedli lett a porkolthoz fozve, nem teszta.

Honnan tudom? Sajnos sajat tapasztalat.

A batyam 35 eves, es a szuloi hazban el meg mindig, na ne tudd meg milyen hisztit levag, mert anyukank reggel tul koran mer kavet fozni, es ezzel ot zavarja, vagy peldaul miknek hord el mindenkit azert, mert el kell mosnia ket kanalat sajat maga utan.


Szoval a baj nem a szulokkel egyutt eles, hanem az eletkeptelenek tamogatasa addig ameddig csak birjak a szulok.

2020. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ahh nyilván nem arra gondolok, aki kiszolgáltatja magát, ez undorító.


Hanem aki tényleg takarít, vagy megfőz, vasal, tehát ő is része a rendszernek.



4,lassan 5 éve van meg a lakás, akkor még nem voltak olyan durvák az ingatlanárak. Sőt. Lehetett rá számítani, hogy fel fog menni. Akkor nem volt nehéz megvenni. Vettem fel egy kis hitelt. Most több, mint a dupláját éri.


Viszont ez akkor volt. Most nem tudom hogyan csinálnám ezt újra. Sokkal kevesebb lehetőség van.

2020. jún. 17. 17:15
 9/27 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, nem vagy tulajdonos. Ugyanaz a szerencsétlen gyökér vagy, aki a szülői házban nézi tátott szájjal, ahogy elmegy mellette az élete.

Amúgy meg: Ha annyira saját lakást akar: Önerőt összegyűjt (ez kb. 25% úgy tudom). Fizetést behitelez, lakást megvesz. Kiadja, és minimum a havi törlesztő áráért ki tudja adni, szóval a lakás önfenntartó így. (Tehát az áhított befektetés ott van, majd ha lejárt a banki hitel a kamataival együtt, akkor kb. 50 évesen lesz egy saját lakása). Közben meg, amíg fizeti a hitelt és szedi a bérleti díjat, addig bérel ő is egyet a párjával (lehetőleg a munkahely városában).

2020. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
1-es, tuti, hogy ő az. A stílusa is ugyanaz, írásképe, szóhasználata, minden:DDDDD
2020. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!