Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben az étkezési szokásaimat, azt, hogy vegán vagyok? (ergo nincs olyan étel soha, amit ehetnék)

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból tavaly át kellett térnem a vegán étrendre, valamint próbálok mindenmentesen étkezni, amennyire ez megoldható.

Van, aki szerint "semmi bajom nem lesz egy kis sima tejtől", vagy simán behazudja a szemembe, hogy "persze, a süti eritrittel lett készítve", más szerint meg "1-1 csalónap belefér", vagy "max 2 napig nem eszem utána".

Sokszor fürödtem már be azzal is, hogy bíztam abban, hogy az előre megbeszéltek szerint lesz olyan étel családi eseményen, grillezésen, amit én is megehetek, aztán annyi volt, hogy pl. a nagynéném mondta, hogy van a hűtőben egy kis maradék zacskós saláta és paprika, egyem meg azt.


Pedig van külön családi Viber csoportunk, ahol mindig szervezik ezeket és olyankor megjegyzem, hogy én még mindig nem ehetek mindent, olyankor megkapom, hogy persze, tudják, hát nem felejthetik el, mert mindig kihangsúlyozom... Nem azért, hogy az agyukra menjek, hanem hogy ne az legyen, hogy mikor eszünk, nézzenek rám nagy szemekkel, hogy ugyan én miért nem szedek semmiből. Mert ezen sértődnek meg, hogy "válogatok".


De már nem is akarom magam ezzel strapálni, inkább viszek magamnak külön enni. Baráti összejöveteleknél is így csinálom, ott ebből sosem volt gond, max megkérdezték, hogy mit eszem, finom-e. A családom viszont problémázik, hogy én mit különcködök és hogy mennyire illetlenség egy ebédre műanyag tartóban vinni külön kaját... De ha pl. tegnap nem vittem volna, akkor másfél órán át iszogathattam volna a jeges teát, amíg a többiek ebédelnek, mert nem viccelek, semmiből sem tudtam volna enni.


Szóval már próbálkoztam azzal, hogy elmondtam, miket ehetek, miket egyáltalán nem, de ott ők azt látták megoldásként, hogy kaptam egy zacskó előre csomagolt salátát (jó esetben olyat, ami még nem volt kibontva, rosszabb esetben olyat, amit a hűtő mélyéről halásztak elő, és már levet eresztett és büdös is volt). Az utóbbi pár ilyenen inkább már vittem magamnak külön ennivalót, de most meg pofátlan vagyok és "ilyet nem illik". Úgy érzem, hogy ennél többet már nem tudok tenni. A húgom viccesen megjegyezte, hogy vigyek sunyiban magamnak kaját, aztán vonuljak el a wc-be megenni, vagy másszak be az asztal alá enni, ott nem látnak. Tudom, viccel, de kb tényleg ez lenne nekik csak az elfogadható, azt érzem.


Aki volt ilyen helyzetben, ott mi működött?


2021. júl. 12. 21:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 A kérdező kommentje:

Tessék?

Leírtam, hogy viszem is külön, készen, de az sem jó.


Meg mi az, hogy "hallgatás van"? Nem egy hirtelen jött hóbort miatt változtattam, ami majd tart pár hétig és utána megy minden úgy, ahogyan régen. Hidd el, hogy én is sokkal boldogabb lennék, ha megehetném a régi kedvenc ételeimet, bűntudat nélkül befalhatnám a kedvenc fagyi kelyhemet, de sajnos nem lehet. A kis "bűnözésekkel" meg az is a gondom, hogy így, folyamatosan tartva az étrendet nincs bajom, egyáltalán nem hiányzik pl. a Nutella, vagy a rendes pizza, de ha most megennék akár egy kisebb pizzát, mondván, hogy mit számít, néha szabad, akkor 2 hétig biztosan minden nap azt kívánnám és a falat kaparnám kínomban érte.


Legközelebb legalább a fáradtságot vedd, hogy értelmezd a szöveget!

2021. júl. 12. 21:21
 2/138 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de tisztában vagyok azzal, hogy mit ehetek és mit nem. :)
2021. júl. 12. 21:22
 3/138 anonim ***** válasza:
12%
Ha tisztában vagy mindennel akkor ne kérdezzél ":)"
2021. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim ***** válasza:
20%
Miért kell vegánnak lenned? Mond el légyszi!
2021. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 A kérdező kommentje:
Nem recepteket kértem, vagy az étrendemmel kapcsolatos tanácsot. Azt hittem, hogy a kategóriából ez kitűnik ("Család kapcsolatok").
2021. júl. 12. 21:26
 6/138 anonim ***** válasza:
68%
Hagyományosan főző emberektől nem várhatod el a vegán és minden mentes főzést. Azt sem tudják, hogy kell. ne csodálkozz, ha salátá kapsz.
2021. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 anonim ***** válasza:
22%
főzzél magadnak a saját lakásodban
2021. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/138 anonim ***** válasza:
95%
Mivel őket nem érdekli, te mit eszel, téged se érdekeljen, hogy nekik ez kellemetlen. Egy dolgot még megpróbálhatsz: tölts fel a viber csoportba pár receptet, hátha egyszerűen nem értik amit mondasz nekik. Az egyik filmben volt egy felejthetetlen jelenet (bazi nagy görög lagzi), a srác közölte, ő vegetáriánus, majd az értetlenséget látva hozzátette, nem eszik húst. Mire közölte a beszélgető partner, hogy nem baj, majd sütök bárányt...
2021. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 A kérdező kommentje:

Egészségügyi probléma miatt váltottam. De mivel elég kényes téma számomra, ezt nem szeretném részletezni az interneten. A családom tisztában van azzal, hogy miért kell így étkeznem, ők is tudják, hogy nem poénból.


Nem extra fogásokra gondolok amúgy, hanem pl grillezésnél ne csak húsok legyenek, hanem mondjuk cukkini, paradicsom és egyéb grillezhető zöldségek. Vagy szalonnasütésen ne csak a fehér parasztkenyér legyen. Tényleg nem kell semmi extra, de mondom, hogy már nem is gondolok arra, hogy lesz számomra külön fogás, vagy ehető étel, ezért viszem is. De ez sem jó.

2021. júl. 12. 21:31
 10/138 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező nyugodtan elmondhatnád, anonim oldal, esetleg privátban, vagy ide is kiírhatod:)
2021. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!