Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben az étkezési szokásaimat, azt, hogy vegán vagyok? (ergo nincs olyan étel soha, amit ehetnék)

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból tavaly át kellett térnem a vegán étrendre, valamint próbálok mindenmentesen étkezni, amennyire ez megoldható.

Van, aki szerint "semmi bajom nem lesz egy kis sima tejtől", vagy simán behazudja a szemembe, hogy "persze, a süti eritrittel lett készítve", más szerint meg "1-1 csalónap belefér", vagy "max 2 napig nem eszem utána".

Sokszor fürödtem már be azzal is, hogy bíztam abban, hogy az előre megbeszéltek szerint lesz olyan étel családi eseményen, grillezésen, amit én is megehetek, aztán annyi volt, hogy pl. a nagynéném mondta, hogy van a hűtőben egy kis maradék zacskós saláta és paprika, egyem meg azt.


Pedig van külön családi Viber csoportunk, ahol mindig szervezik ezeket és olyankor megjegyzem, hogy én még mindig nem ehetek mindent, olyankor megkapom, hogy persze, tudják, hát nem felejthetik el, mert mindig kihangsúlyozom... Nem azért, hogy az agyukra menjek, hanem hogy ne az legyen, hogy mikor eszünk, nézzenek rám nagy szemekkel, hogy ugyan én miért nem szedek semmiből. Mert ezen sértődnek meg, hogy "válogatok".


De már nem is akarom magam ezzel strapálni, inkább viszek magamnak külön enni. Baráti összejöveteleknél is így csinálom, ott ebből sosem volt gond, max megkérdezték, hogy mit eszem, finom-e. A családom viszont problémázik, hogy én mit különcködök és hogy mennyire illetlenség egy ebédre műanyag tartóban vinni külön kaját... De ha pl. tegnap nem vittem volna, akkor másfél órán át iszogathattam volna a jeges teát, amíg a többiek ebédelnek, mert nem viccelek, semmiből sem tudtam volna enni.


Szóval már próbálkoztam azzal, hogy elmondtam, miket ehetek, miket egyáltalán nem, de ott ők azt látták megoldásként, hogy kaptam egy zacskó előre csomagolt salátát (jó esetben olyat, ami még nem volt kibontva, rosszabb esetben olyat, amit a hűtő mélyéről halásztak elő, és már levet eresztett és büdös is volt). Az utóbbi pár ilyenen inkább már vittem magamnak külön ennivalót, de most meg pofátlan vagyok és "ilyet nem illik". Úgy érzem, hogy ennél többet már nem tudok tenni. A húgom viccesen megjegyezte, hogy vigyek sunyiban magamnak kaját, aztán vonuljak el a wc-be megenni, vagy másszak be az asztal alá enni, ott nem látnak. Tudom, viccel, de kb tényleg ez lenne nekik csak az elfogadható, azt érzem.


Aki volt ilyen helyzetben, ott mi működött?


2021. júl. 12. 21:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/138 anonim ***** válasza:
100%
71-es a kérdező baja nem az, hogy neki kell vinnie az ételt, hanem az, hogy ha viszi, akkor is pofákat vágnak és beszólnak.
2021. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/138 anonim ***** válasza:
60%
#66 már a cukor és liszt elhagyása pozitívan hat az IR-re, a hústól nem nől annyira az inzulin termelés,mint ezektől. Viszont a hüvelyesek tele vannak szénhidráttal, igaz, lassan felszívódóval. Mindennek ellenére örülök a sikerednek, a lényeg, hogy te jól érezd magad!
2021. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/138 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi nehéz felfogású embert egy rakáson bszki..

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy milyen betegsége van a kérdezőnek, ennek a neve MAGÁNÜGY! Csak kb 5-6x írta le, hogy NEM ez a kérdés, ugorjunk, de néhány debil csak azért is pörög rajta, mint a ringlispíl. Totálisan lényegtelen, hogy mi miatt vegán, a lényeg hogy az!! Az csak és kizárólag a családjára tekintve irtózatosan gáz, hogy egy rokonuk orvosi ajánlásra, betegség miatt tért át a vegán étrendre és ők még így is telibe tojják, sőt ha különvisz magával kaját, meg is sértődnek rajta. Döbbenet.


Minden alkalommal elmondta a kérdező, hogy nem ehet ezt vagy azt, azt is elmondta, hogy mi az, amit ehet. A család előadta, hogy persze ők tudják, nem felejtik el, majd mikor összeülnek kiderül, hogy a kérdező semmit nem ehet. Biztos bazi nehéz lenne egy közeli rokon kedvéért néhány zöldséget is a grillre dobni. Szép kis "család" az ilyen. Nem kell neki 28 fogásos, flancos kaját csinálni, de ha már ennyire nehéz figyelembe venni néha, hogy van vegán a családban, akkor a minimum, hogy nem vágom a pofákat, ha hoz magával kaját.


Az meg egyenesen gyomorforgató, hogy képesek belehazudni a kérdező szemébe az összetevőket illetően meg nekiállnak győzködni, hogy ugyan semmi baja nem lesz tőle. Milyen ember az ilyen?! Ezért mondom: lényegtelen mi miatt vegán a kérdező, ha "csakúgy" saját döntésből az, akkor sincs rendben hazudozni, hogy persze nincs benne tej, persze eritrittel csináltuk és főleg nem állok neki hisztizni, hogy miért hozza magával a saját ételét, ha nekem már annyira nehezemre esett tekintettel lenni rá.

2021. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/138 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de a kérdező egy büdös szóval nem kérdezett a betegségével kapcsolatban SEMMIT, nem kért sem véleményt, sem tanácsot ezzel kapcsolatban, köze nincs a témához, mégis néhány pofátlan válaszoló a valódi kérdés megválaszolása helyett pattog itt azon miért nem teregeti ki a betegsége részleteit. Azért b*aszki, mert magánügy és nem tartozik hozzá a kérdéshez, tökéletesen lehet enélkül is válaszolni, már akinek van 2-nél több agysejtje és felfogja mi a valódi kérdés....
2021. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/138 anonim ***** válasza:
6%

A vicc az hogy nincs olyan betegség amivel minden mentesen és veganon kellene étkezni.

Lehetsz allergiás a tejre, laktozra.

Lehetsz allergiás a glutenra.

Lehetsz cukorbeteg.

Lehet koszvenyed.

De ne mondd nekem hogy olyan szerencsétlen vagy hogy neked ez mind megvan.

Oké, elhagyod az allergéneket, de a húst minek?

És hogy várod el hogy tudjaki a fenét ehetsz? Egy rántott karfiolt se csinalhatnak a tojás és a zsemlemorzsa miatt.

KB csak zoldsegeken élsz akkor kB. Ahelyett hogy hagynad a felesleges hús mentesseget és csinalhatnanak egy natúr húst.

2021. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/138 anonim ***** válasza:
98%

Édes istenem, ha a hülyeség fájna.🤦🏻‍♀️

Akadjatok már le a kva betegségéről, semmi köze hozzá senkinek! Megmondta, hogy nem 110%-ig a vegán étrendnek köszönhetően, de jobban van mióta így étkezik, mi a francot faj ez nektek?! Talán ti kell “csak zöldségen” éljetek? Nem! Akkor meg? Különben sem kell semmiféle betegséggel kapcsolatban álljon a veganizmus, választhatja valaki önként azt, hogy áttér a vegán étrendet, és akkor mi van? Az ő élete, az ő döntése.


Tudni kéne szöveget értelmezni, ugyanis a kérdező leírta, hogy TÖBBSZÖR ELMONDTA már miket ehet és miket nem, a kedves család elő is adja, hogy oké felfogta, majd mikor összeülnek kiderül, hogy a kérdező semmiből sem tud enni. Erre megoldják annyival, hogy valami hűtő mélyén levő büdös salátát elé tolnak.👏

Ha meg visz magával kaját, akkor abba kötnek bele, mert “ hát azt nem illik”. Hat menjen már az ilyen a pcsába, ha elmondja mit ehet és mit nem, akkor leszarják, ha visz magával kaját, akkor pofákat vágnak, plusz még a képébe is hazudnak az összetevőkből kapcsolatban és mégis némelyek a kérdezőt szapulják….. Parádé.

2021. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/138 anonim ***** válasza:
98%

Ne ti akarjátok már eldönteni látatlanban, hogy a kérdezőnek mit kéne ennie és mit nem, mi felesleges számára és mi nem, milyen betegsége van/lehet és milyen nem!! Semmi köze a kérdésnek sem a betegségéhez, sem ahhoz, hogy miért úgy és azt eszik, ahogy és amit. Ti zabáljátok akár hat pofára a húst, a kérdező meg majd nélkületek is eldönteni számára mi a felesleges meg mi nem!

A családtagjai meg egytől-egyik igazi gyökerek, hisz ők tudják és ismerik jól a kérdező helyzetét és egészségügyi problémáit, mégis magas ívből letojják, győzködik, hogy ugyan semmi baja nem lesz, képesek letagadni, hogy valójában milyen eredetű összetevő van a sütiben/ételben, megetetnék őt valami hűtő aljában ki tudja mióta poshadó büdös salátával. Szép kis család. Szánalmas, hogy ennyire rohadtul nehezükre esik a saját családtagjuknak néha-néha pár zöldséget mondjuk meggrillezni, hogy valamit ő is tudjon enni, hisz biztos letörne tőle a kezük, de gondolom, ha valamilyen zsíros szalonnát kellene megsütni, az nem lenne gond. Ráadásul elő is adják a családi csoportban, hogy persze ők tudják, aztán mikor leülnek kajalni, akkor jön rá a kérdező, hogy a kedves családja ismét szart rá és arra, hogy ebből semmit nem ehet. És a sokadik ilyen után, ha visz magával kaját (ami teljesen érthető!), akkor is ők sértődnek meg, mondván ezt nem illik. Hát akkor talán fogd fel végre és tartsd tiszteletben, hogy nem mindenki zabál húst hússal, ha meg ennyire nehezükre esik, akkor legalább a pofákat ne vágják, ha a kérdező magával vitt ételt eszik! Amúgy meg menne a franc ilyen emberek közé, már a második alkalom után, hogy szándékosan le se tojták, hogy vegán a kérdező és még győzködik meg hazudoznak is neki, biztos nem lennék többet rájuk kíváncsi!

2021. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/138 anonim ***** válasza:
89%

Csak egyetérteni tudok a 77-78-ad válaszolóval. Elég szánalmas, ahogy itt némelyek pattognak a kérdező betegségén, mintha az bármin is változtatna bármit is. Nem tartozik a kérdéshez, anélkül is tökéletesen érthető a probléma és adható rá válasz. Max az nem tud érdemben reagálni, akinek az intelligenciaszintje túlzottan alacsony és lételeme a kötekedés.

Egyetlen egy teendője van mind a válaszolóknak, mind a rokonoknak a kérdező vegánságával kapcsolatban, mégpedig az, hogy szép csendben elfogadják és tiszteletben tartják! Ennyi, semmi más. Nem pedig nekiállnak lényegtelen dolgokon pörögni, eszükbe nem jut győzködni őt olyasvalamiről, amiről tudható, hogy negatívan hat ki rá és főleg nem tagadják le és hazudnak az összetevőkkel kapcsolatban. Ha neki így jó, akkor történet vége.


Amúgy meg milyen b*unkó hív vendégségbe valakit, akiről pontosan tudja, hogy vegán, ráadásul részben egészségügyi problémák miatt, ha utána meg le sem szarja ezt az ételek készítésekor?? Ha én vagyok a házigazda, akkor igen is tisztelettel vagyok minimális szinten a vendégeimre (pláne hogy rokonokról, családtagokról beszélünk) és ha egyszer tudom, hogy ő nem ehet meg bármit, akkor veszem a fáradtságot és elolvasom azt az üzenetét, amiben részletezi mit ehet és ha van ra lehetőségem, kapacitásom, akkor legalább egy fogást elkészítek belőle! Egy nem vegán nyugodtan ehet vegán ételeket, ellenben egy vegán csak azt eszi meg, ami vegán. És ha valakinek valamilyen érzékenysége van pl? Glutén, laktóz, akármi? Azt is keresztbe fosom és csak azért is kizárólag olyan kajátok csinálok, amiben ezek a hozzávalók megtalálhatók?? Ha meg ilyen borzasztó nagy teher egy családtagunk tőlünk különböző étkezési formájára tekintettel lenni, akkor megbeszélem vele, hogy figyelj bocsi, de nincs kapacitásunk vegán kaják készítésére, így nyugodtan hozz magaddal a saját ételedet. De neeem, ezek a rosszindulatú emberek még ezen is megsértődnek, tiszta szánalom.

Én se mennék soha többé az ilyen “rokonok” közelébe, akik direktbe rosszindulatúak, mert az, hogy többedjére is leszarják, hogy a kérdező nem ehet meg akármit és csak azért is kizárólag olyan ételeket csinálnak, amiből ő nem ehet és hazudoznak is mellé az összetevőkről, az nem más, mint merő rosszindulatúság, nemtörődömség.

2021. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/138 anonim ***** válasza:
100%

Na épp ezért nem tud némely IQ huszár érdemben válaszolni, mert ha valaki egyetért (elég sok valaki) a kérdezővel, akkor az csak ő lehet másik reggel. Kicsit sem szánalmas ez a vergődés meg az, hogy valakinek ennyire nincs élete, hogy máséval kell foglalkozzon.


Hányszor kell még leírni, hogy felfogjátok: nincsen a világon SEMMI közötök a kérdező betegségéhez, egészségügyi problémáihoz!!! Itt mindenki orvos vagy mi a rosseb? Leírta: jobb az állapota mióta vegánként és minden mentesen próbál enni, miféle rokon az, akinek ennyi nem elegendő indok arra, hogy ne kakilja telibe a dolgot és minimálisan legyen tisztelettel rá??

Amúgy mi van, a vegánság feltétele, hogy valamilyen betegséged legyen?? Csak mert én ilyesmiről nem tudok, a kérdező lazán dönthetne csak úgy random a vegán életmód mellett, akkor sem lenne rendben hazudozni az összetevőkről, szándékosan győzködni őt az ellenkezőjéről és folyamatosan semmibe venni a vegánságát! Betegség és egészségügyi állapot ide vagy oda, ha a kérdező egyszer így akar és szeret étkezni, akkor ne érezze már semelyik paraszt magát felhatalmazva arra, hogy ezt kérdőre vonja.

2021. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/138 anonim ***** válasza:
10%
80: ő írta h eü okok miatt kellett átterni a veganságra!!
2021. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!