Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedi meg anyám,...

Miért nem engedi meg anyám, hogy könyvet rendeljek netről?

Figyelt kérdés

Az egyik könyv 690,- a másik kb. 2500,- . Szerinte túl sokban lenne a kettő együtt + szállítási költség, de nem értem, hisz van pénzünk :S Ti hogyan beszélnétek rá az anyukátokat, hogy rendelhessetek könyvet netről? (vagy bármi mást) Amúgy azért kellene rendelni, mert boltban nem kaphatóak -.-" (lényegtelen h melyik könyvről van szó) Szerintetek? Fontos!!!


16L


2010. aug. 29. 03:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha boltban nem kapható nem értem a problémát. Ha kell a könyv, meg kell rendelni, mellesleg nem értem miért drága, boltban is van egy csomó könyv ami 4000+, meg 10000+ szóval...
2010. aug. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha nem anyagi okai vannak a dolognak, akkor azt tudnam meg elkepzelni, hogy magyarorszagon az emberek nem igen rendelnek dolgokat az internetrol, es regebben nem is ugazan volt ra kehetoseg, ha megis az nagyreszt atveres volt. emiatt, a picit idosebb korosztaly akik annyira nem ertenek ezekhez a dolgokhoz, tartjak ezeket a sztereotipiakat az internet veszelyeirol. persze lehet, hogy nincs igazam es valami mas oka lehet a dolognak, biztos mas is mond majd valami okosat.
2010. aug. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Bizonyára a becsapottak sora lehet a negatív viszony. Kapsz egy csomagot, kifizeted és egész mást kapsz benne. A pénzed után meg futhatsz. Logikus olyan üzletet választani, ahol személyes áruátvitel is létezik. A másik: nem követelődhetsz a szüleidnél, hogy van pénzük, vagy nincs pénzük. Ha a saját pénzedről lesz szó, azzal saját belátásod szerint rendelkezhetsz.
2010. aug. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy nem biztos, hogy tényleg olyan rózsás az anyagi helyzetetek, mint te azt gndolod. Mi sem mutatjuk a fiunknak, hogy mennyit sakkozunk a pénzzel és a számlákkal, még nem tudja, hogy amikor a boltban látszólag könnyedén bedobálunk mindent a kosárba, azt előző este komoly kalkuláció, tervezés, bevásárlólista-készítés előzi meg. Az iskolába kellenek azok a könyvek? Ha csak úgy, kedvtelésből szeretnéd, esetleg beszéld meg anyukádékkal, hogy jövő hónapban, amikor lecseng az iskolakezdési téboly, szeretnéd megkapni. De 16 évesen valószínűleg már rendszeres/alkalmi zsebpénzed is van, azt is összerakhatnád, így legalább a saját bőrödön is megtapasztalnád, hogy milyen, amikor egy cél érdekében lemondasz más dolgokról. Fel a fejjel!
2010. aug. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én két dolgot beszélnék meg vele:


1. azt, hogy úgynevezett POSTAI UTÁNVÉTTEL rendelném meg. ez azt jelenti, hogy csak akkor kell kifizetni, ha kiszállítják, vagy ha bementek érte a postahivatalba. Lehet, hogy anyukád azt hiszi, hogy át akarnak vágni a neten. A postai utánvét ezt kizárja.


2. köss vele üzletet: mondd, hogy x napig milyen háztartási munkákat végeznél el, hogy ledolgozd az árát. hadd lássa, hogy elkötelezett vagy, és hajlandó vagy áldozatot is hozni.


sok sikert!

2010. aug. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

személyesen kellene átvenned a könyveket. két okból nem engedheti:


1. postai utánvétellel okos lenne, de nem tudhatod akkor sem mi lapul a dobozban


2. ha bankkártyával fizetsz és kiadott a számlaszámot visszaélhetnek vele.


Szerintem ezek miatt.


Te hol laksz és honnan rendelted a könyvet, mármint akitől rendelted az hol lakik. Nem tudsz személyesen érte küldeni valakit. Anyukád megnyugodna szerintem.

2010. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

-ha boltból rendelsz, az biztosíték a minőségre.

-az után vétel plusz költségekkel jár! És nem is biztos, hogy elküldik. No nem azért mert át akarnak csapni, csak ha a vevő nem veszi át ők dupla postát fizetnek.


Lehet, hogy szüleidnek tényleg nem olyan rózsás az anyagi helyzete. Szerintem ez rossz módszer, ha a gyerek előtt nem beszélnek a pénzről. Így a gyerek is tanulhatna a pénz kezeléséről (ezt 16 évesen lassan meg kell szoknod), és nem gerjeszt magában olyan vágyakat amire nincs lehetősége.

2010. aug. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
690+2500+szállítási költség(1690), nem gondolod hogy a szállítási költséget hozzáadva ezekhez a könyvekhez már újat is vehetnél.
2010. aug. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én rendeltem már a netről könyvet mert 60%-al olcsobban adták.A posta kts.kb.2db buszjegy ára.

Ha elutazok érte sokkal többe került volna.

A dobozban volt a könyv és benne a csekk.Nem kellett egy fillért sem előre kifizetni érte és miután felbontottam és meggyőződtem róla,hogy sértetlen és tényleg az van benne én adom fel a pénzt érte.

Próbáld meg nyugodtan és anyukádnak is mond el ezt.

Én is nehezen engedtem a kísértésnek de bejött a dolog és szívesen fogok máskor is rendelni!!

2010. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mi az oka??? Az én fiam évek óta netről rendel, jopbbnál jobb könyveket, már meg sem kérdez, csak kéri a pénzt könyvre. Könyvre sosem sajnáltam, így csak néha kérem, hogy lazítson egy kicsit. Nyugodtan rendelj, mond meg anyudnak, semmi problémánk még nem volt!Szerintem veletek sem lesz gond!
2010. aug. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!